REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Przebudowa Kątów Grodziskich coraz bliżej

  17 stycznia 2023

Przebudowa Kątów Grodziskich coraz bliżej
źródło: UM Warszawa

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku rozpocznie się oczekiwana od kilkunastu lat przebudowa Kątów Grodziskich. Prace budowlane mają potrwać aż rok i dziewięć miesięcy. Najpierw warszawski samorząd musi jednak wybrać wykonawcę spośród siedmiu zainteresowanych firm.

REKLAMA

"Ulica Kąty Grodziskie znajduje się na terenie Białołęki i ma jedną jezdnię zapewniającą ruch w obydwu kierunkach. Chodnik przebiega po jednej stronie jezdni i tylko na odcinkach sąsiadujących z istniejącą zabudową. W pozostałej części droga ma pobocza gruntowe, utrudniające bezpieczne przemieszczanie się pieszych" - przypomina urząd miasta. Co dalej z rondem Zdziarska-Ostródzka? "Obsuwa" to białołęckie słowo roku Rozgrzebane rondo dokończy firma słynąca z nieterminowości
Dotychczasowy wykonawca nie dotrzymał terminu zakończenia budowy ronda na przecięciu Zdziarskiej z Ostródzką i ogłosił upadłość. Urzędnicy czekali miesiącami, by ostatecznie podjąć decyzję o przekazaniu inwestycji w ręce instytucji słynącej z nieterminowości.

Ważna ulica jak po bombardowaniu. Mieszkańcy od 30 lat słyszą tę samą śpiewkę Ważna ulica jak po bombardowaniu. Mieszkańcy od 30 lat słyszą tę samą śpiewkę
"Po każdych większych opadach mieszkańcy z ulicy Zegarynki są zalewani przez wodę" - tak w sposób "kopiuj-wklej" zapowiadamy temat, który opisywaliśmy jeszcze w 2010 roku. Pomimo upływu wielu lat, nic się nie zmieniło.

Przebudowa Kątów Grodziskich

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta przebuduje Kąty Grodziskie na odcinku o długości około 1700 metrów, od Zdziarskiej do Berensona, wraz ze skrzyżowaniami ze Stogami i Wyszkowską. Wiadomo już, że prace budowlane będą kosztować co najmniej 35,5 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu i wybór wykonawcy nastąpią po sprawdzeniu wszystkich otrzymanych ofert.

"Po rozbudowie ulica będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż jezdni powstaną obustronne chodniki. Przebudowane zostanie także odwodnienie i oświetlenie drogi, przystanki autobusowe oraz sieci: elektroenergetyczna, telekomunikacyjna i wodociągowa. Pojawi się nowa zieleń: posadzone zostaną 84 drzewa, 400 krzewów, będą też trawniki" - zapowiada warszawski ratusz.

REKLAMA

Kanalizacja na Białołęce

Równolegle prace prowadzić będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, budując na Kątach Grodziskich kanalizację ściekową. Urząd miasta zapowiada, że ograniczenia w ruchu spowodowane przebudową nie będą wprowadzane, dopóki nowe rondo na skrzyżowaniu Ostródzkiej i Zdziarskiej nie stanie się przejezdne.

Przypomnijmy: budowa ronda na skrzyżowaniu Ostródzkiej ze Zdziarską miała zakończyć się w październiku, ale prowadząca prace firma Planeta nie dotrzymała terminu i ogłosiła upadłość. Blokady komornicze i skarbowe kont bankowych uniemożliwiły wywiązanie się z zobowiązań finansowych spółki wobec podwykonawców, co doprowadziło do wstrzymania robót. Urzędnicy ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta czekali miesiącami, by ostatecznie podjąć decyzję o przekazaniu inwestycji w ręce instytucji słynącej z nieterminowości: Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. Według zapowiedzi wiceprezydenta miasta Michała Olszewskiego prace zakończą się najpóźniej w czerwcu.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# WOR

18.01.2023 15:16

"Równolegle prace prowadzić będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, budując na Kątach Grodziskich kanalizację ściekową. "
Czyli chyba wniosek z tego taki, jak to zwykle bywa w kochanej Wwie, że zbudują ulicę bez kanalizacji deszczowej. Żałość

# robsone

18.01.2023 16:16

A kiedy wezmą się za ulice Lewandów?

# Kierowca z Pragi

18.01.2023 18:51

Będzie ścieżka rowerowa jak a Głębockiej ?

REKLAMA

# Mdl

18.01.2023 19:05

Największy problem to właśnie brak DDR! To jest idiotyzm i brak słów.

# Bolek

27.01.2023 11:54

Mega zarządzanie ludzi z Ratusza. Brawo. Nawet tramwaj na Zieloną Białołękę wam się nie udał ale tu wiadomo PIS winny bo wam kase zabrał. Nic wam się nie udaje poza paradami.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA