REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

Kaloryfery zakręcone, niedopłata dwa tysiące. "Znów to samo"

  29 października 2019

alt='Kaloryfery zakręcone, niedopłata dwa tysiące. "Znów to samo"'

Sezon grzewczy trwa w najlepsze. Część lokatorów znów skarży się jednak na - ich zdaniem - zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie. Rekordziści mają do dopłacenia kilka tysięcy złotych. Jak temu zaradzić?

REKLAMA

- Kto ma podobną sytuację z niedopłatą za centralne ogrzewanie, które było minimalnie włączane? Przyszło 2 tys. zł i jestem zaskoczona - pisze pani Marta. Problem tak stary, jak podzielniki ciepła, które funkcjonują na wielu warszawskich osiedlach. Bardzo wysokie niedopłaty za centralne ogrzewanie dotykają mieszkańców osiedli wszystkich dzielnic Warszawy.

Duże niedopłaty

- Nam co roku przychodzi ok. 2,5 tys. zł niedopłaty. Opłaty naliczane przez spółdzielnię są magiczne - przekonuje z kolei pani Małgorzata. Większość lokatorów z wysokimi niedopłatami deklaruje, że przecież "ciepło oszczędza". Są tacy, którzy mają minimalnie odkręcone grzejniki, a rachunki i tak przychodzą spore. Inni kaloryfery całkowicie zakręcają, ciesząc się z temperatury w pokoju ponad 20 stopni. Jak to się dzieje?

Koszty ciepła dla danego mieszkania spółdzielnia liczy następująco: dzieli na wszystkie lokale koszty ciepła danego budynku (w tym także klatek schodowych). Różnice w kosztach wynikają z różnego metrażu mieszkania oraz ilości zużytego ciepła, mierzonego w sposób pośredni - czyli przez podzielniki.

- W lokalu, w którym nie uruchomiono żadnego grzejnika przez cały okres rozliczeniowy, podzielnik kosztów ogrzewania czy ciepłomierz powinien wykazać zerowe zużycie ciepła w tym lokalu. I to jest prawidłowe działanie podzielnika i ciepłomierza. Jednak, aby nie dopuścić do ponadnormatywnego wychładzania lokali w taki sposób, stosuje się zawory przygrzejnikowe z głowicami termostatycznymi uniemożliwiającymi całkowite zamknięcie grzejnika. Taka głowica otwiera grzejnik przy temperaturze w lokalu poniżej 16 stopni, nawet gdy jest ustawiona na całkowite zamknięcie grzejnika - wyjaśniała Barbara Estkowska, wiceprezes ds. technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno". Warto też pamiętać, że grzeją nas też ściany, a tak naprawdę nasi sąsiedzi, którzy muszą dogrzewać się mocnej ze względu na zewnętrzne ściany, bądź ostatnie kondygnacje budynku. To oni zazwyczaj ponoszą największe opłaty.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Podzielniki nic nie mierzą

Podzielniki to niewielkie urządzenia, które umieszcza się na grzejniku. Służą do podziału kosztów ciepła pomiędzy wszystkich lokatorów budynku. Choć w teorii zasada jest słuszna - ile ciepła wykorzystałeś, za tyle płacisz - rzeczywistość zweryfikowała uczciwe założenia. W efekcie podzielniki stały się głównymi winowajcami zawyżonych kilkakrotnie rachunków. Co zatem poszło nie tak? Jak przekonują znawcy tematu, podzielniki nie mierzą energii ani żadnych jednostek. Główny Urząd Miar potwierdza - podzielniki nie są przyrządami pomiarowymi, a wyliczają jedynie pewne proporcje. Dokładnych kosztów zużycia ciepła w konkretnym mieszkaniu nie da się zatem przewidzieć. Jak radzą pracownicy spółdzielni - aby zaoszczędzić na zużyciu ciepła należy przede wszystkim unikać wietrzenia mieszkań przy odkręconych grzejnikach. Często powtarzanym błędem jest też pozostawiony na cały dzień otwarty lufcik. W przypadku chęci skutecznego przewietrzenia pomieszczenia należy otworzyć okno co jakiś czas - na chociażby 15 minut, przy jednoczesnym zakręceniu grzejnika.

(DB)

 

Komentarze (18)

# nie daj się okraść

31.10.2019 10:06

Tak miałem taką sytuację. A nawet jeszcze gorszą. Spółdzielnia doliczyła mi ponad 12 000 zł za 1 grzejnik w lokalu 35 m2 za 1 rok ogrzewania. Kazali płacić i koniec ! A jak nie to idziemy z tobą do sądu - słowa prezesa !!! I tak po 3 latach procesu udowodniłem SM we Wrocławiu i rozliczającej ciepło firmie Ista że podzielniki których używają nie mają prawa wisieć w naszym bloku. Wygrałem a jeżeli i Wy chcecie wygrać z tym oszustwem to zakładajcie sprawy sądowe !!! Nie dajcie się okradać ze swoich pieniędzy. Kiedy jest oszustwo - kiedy w 1 bloku choć 1 osoba otrzymuje nadpłatę a choć jedna osoba ma doliczoną dopłatę znacznej wartości. Czyli 100 % przypadków rozliczenia ciepła w tym kraju.

# Michal Hale

03.11.2019 02:09

Pomoc finansowa dla każdego, kto nie uzyska kredytu bankowego. Wysokie prawdopodobieństwo zatwierdzenia dla wszystkich. Bez sprawdzania rejestrów dłużników bankowych i niebankowych. Dla tych, którzy zostali skazani na egzekucję lub niewypłacalność i chcieli się ich pozbyć. A dla kredytobiorców, którzy chcieliby skonsolidować swoje roszczenia i pozbyć się wysokich płatności i niekorzystnych odsetek. E-mail: michalhale06@gmail.com

# Demel Kral

07.03.2020 22:11

demelkralpujcky.cz@gmail.comOferuję ci możliwość skorzystania z bardzo korzystnej pożyczki od bezpośredniego inwestora przy minimalnych formalnościach. Możesz ubiegać się o pożyczkę od 50 000 do 2 500 000 zł z terminem spłaty 240 miesięcy. Możesz wziąć pożyczkę na wszystko, czego potrzebujesz. Dopełnienie wszystkich formalności, w tym płatności w ciągu 24 godzin. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej oferty, wyślij wiadomość e-mail na adres: demelkralpujcky.cz@gmail.com.demelkralpujcky.cz@gmail.com

# Mariusz

17.09.2020 11:40

"... a (podzielniki) wyliczają jedynie pewne proporcje ..." Czy na wyliczeniu proporcji kończą się obliczenia?
Podzielniki nie wyliczają. Podzielniki elektroniczne jedynie rejestrują wyniki pomiarów.
Wyliczenia są niewłaściwe, ponieważ nie uwzględniają właściwości technicznych elektronicznych podzielników, a naliczone proporcje są wątpliwe.
Więcej w internecie
ROZLICZANIE KOSZTOW OGRZEWANIA NA PRZYKLADZIE WYBRANEGO MIESZKANIA

# Blanka Simonova

04.04.2023 16:14

PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!!
Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swój dług, zapłacić rachunki lub rozpocząć nowy biznes? Pożyczka na sfinansowanie Twojego projektu? Oferujemy gwarantowane usługi pożyczkowe na dowolną kwotę z oprocentowaniem 2%. Prywatny inwestor oferuje niezawodne i korzystne pożyczki finansowe, Niskie oprocentowanie gwarantowane przez cały okres kredytowania. To bezpośrednie zaopatrzenie, szybkie i profesjonalne działanie to rzecz oczywista. Każdy wniosek jest oceniany indywidualnie, dzięki czemu prawie każdy może otrzymać tę pożyczkę. Zdobądź więcej informacji
na e-mail: blankasimonova870@gmail.com

# Blanka Simonova

04.04.2023 16:15

PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!!
Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swój dług, zapłacić rachunki lub rozpocząć nowy biznes? Pożyczka na sfinansowanie Twojego projektu? Oferujemy gwarantowane usługi pożyczkowe na dowolną kwotę z oprocentowaniem 2%. Prywatny inwestor oferuje niezawodne i korzystne pożyczki finansowe, Niskie oprocentowanie gwarantowane przez cały okres kredytowania. To bezpośrednie zaopatrzenie, szybkie i profesjonalne działanie to rzecz oczywista. Każdy wniosek jest oceniany indywidualnie, dzięki czemu prawie każdy może otrzymać tę pożyczkę. Zdobądź więcej informacji
na e-mail: blankasimonova870@gmail.com

# Josef Kupka

28.04.2023 04:06

PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!!
Złóż wniosek o pożyczkę już dziś z (josefkupka870@gmail.com) z oprocentowaniem 2%. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym, Oferujemy pożyczki od 2 000 EUR do 50 000 000,00 EUR, jesteśmy rzetelni i skuteczni w udzieleniu pożyczki, jesteśmy również szybcy i dynamiczni, ponieważ oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie transferu . Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu, Konkurencyjne oprocentowanie, Elastyczne warunki spłaty, Łatwa akceptacja, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas na adres: josefkupka870@gmail.com

# Reibo

03.05.2023 10:29

Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli poznasz podstawowe informacje o kasynach i wszystkie sztuczki związane z wygrywaniem, wybierz porządną stronę internetową i wiedz, kiedy przestać - prawie wygrałeś. Musisz tylko praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Od czasu do czasu udaje mi się wygrać na fortune clock zaloguj https://fortuneclockcasino.pl/ i możesz spróbować, aby zdecydować, czy hazard jest dla Ciebie.

# BURIANOVA LUCIE

05.05.2023 03:52

Opravdu potřebujete půjčku? Ovlivňuje vás ekonomika? Chcete zlepąit své podnikání? Potřebujete půjčku pro zahájení projektu? Jste farmář a potřebujete půjčku na financování vaąí farmy? Potřebujete finanční podporu pro budování domu nebo nákupu nemovitosti? Potřebujete půjčku pro jiný účel? Můžeme vám pomoci, nabízíme půjčky pro firmy a jednotlivce.
E-mail: .......... Burianovalucie23@seznam.cz
Whatsapp: +420607795477

# Veronika Jiříková

17.06.2023 08:36

Jednoduchá a cenově dostupná nabídka půjčky.
Ahoj,
Potřebujete pohodlnou půjčku pro vaąi spokojenost? Nabízíme půjčku ve výąi 3% úrokové sazby pro místní i mezinárodní dlužníky. poskytujeme dlouhodobou půjčku od 20 tisíc do 30 milionů na dobu 1 až 30 let. Pro více informací nás kontaktujte níže:
E-MAIL: Veronikajirikova10@gmail.com
Whatsapp telefon: +420704073772

# Josef Kupka

23.06.2023 07:15

PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!!
Złóż wniosek o pożyczkę już dziś z (josefkupka870@gmail.com) z oprocentowaniem 2%. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym, Oferujemy pożyczki od 2 000 EUR do 50 000 000,00 EUR, jesteśmy rzetelni i skuteczni w udzieleniu pożyczki, jesteśmy również szybcy i dynamiczni, ponieważ oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie transferu . Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu, Konkurencyjne oprocentowanie, Elastyczne warunki spłaty, Łatwa akceptacja, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas na adres: josefkupka870@gmail.com

# Blanka Simonova

24.06.2023 19:18

PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!! PILNIE POŻYCZKA!!!
Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swój dług lub zapłacić rachunki lub rozpocząć nową działalność gospodarczą? Pożyczka na sfinansowanie Twojego projektu? Oferujemy gwarantowane usługi kredytowe w dowolnej kwocie z oprocentowaniem 2%. Prywatny inwestor oferuje niezawodne i korzystne pożyczki finansowe, z gwarancją niskiego oprocentowania przez cały okres kredytowania. Jest to przepis bezpośredni, szybkie i profesjonalne działanie to rzecz oczywista. Każdy wniosek jest oceniany indywidualnie, więc prawie każdy może otrzymać tę pożyczkę. Uzyskaj więcej informacji na e-mail: blankasimonova870@gmail.com

# VERONIKA

05.09.2023 05:31

Fyzické osoby české, slovenské a po celém světě Nabízím půjčky od 2 000 do 20 000 000 Kč vąem lidem schopným splácet s úrokovou sazbou 3% až 2% ročně. Dle požadované částky. Dělám to v oboru - Finanční půjčka - Půjčka na nemovitost - Investiční půjčka - Půjčka na auto - Konsolidační dluh - Vyplacení úvěru - Osobní půjčka - Jste ve složce Kontaktujte mě, pokud potřebujete půjčit
E- mail: Veronikajirikova10@gmail.com
Whatsapp...+420704207735.
Veronika Jiříková

# MICHAELA

31.10.2023 22:39

Kredit 30 000 5 000 000 Kč: Michaela.rojickova55@gmail.com
Potřebujete finanční prostředky pro svůj dům, své podnikání, nákup automobilu, kola, zahájení vlastního podnikání, své osobní potřeby, své pochybnosti. Nabízím osobní půjčky 30 000 - 8 000 000 Kč s nominální úrokovou sazbou 2%, bez ohledu na výąi. V žádosti o půjčku uveďte přesnou částku a datum splatnosti. Pro více informací nás kontaktujte na: Michaela.rojickova55@gmail.com
Whatsapp: +420604569862

# PETR ZUZANEK

16.11.2023 01:56

Získejte svou půjčku bezpečně.
Potřebujeą půjčku? Půjčka na splacení dluhu nebo na zaplacení účtů nebo na zahájení nového podnikání? Půjčka na financování vaąeho projektu? Nabízíme garantované úvěrové služby v jakékoli výąi s úrokovou sazbou 3%. Můžete požádat o půjčku od 50 000 do 8 000 000 Kč. Naąe půjčky jsou snadné a rychlé. Kontaktujte nás jeątě dnes a získejte potřebnou půjčku. Zaručuji vám rychlé a profesionální chování. Pro více informací o této půjčce nás prosím kontaktujte na: Petrzuzanek3@gmail.com
Whatsapp: +420774960233

# PETR ZUZANEK

16.11.2023 01:57

Získejte svou půjčku bezpečně...........
Potřebujeą půjčku? Půjčka na splacení dluhu nebo na zaplacení účtů nebo na zahájení nového podnikání? Půjčka na financování vaąeho projektu? Nabízíme garantované úvěrové služby v jakékoli výąi s úrokovou sazbou 3%. Můžete požádat o půjčku od 50 000 do 8 000 000 Kč. Naąe půjčky jsou snadné a rychlé. Kontaktujte nás jeątě dnes a získejte potřebnou půjčku. Zaručuji vám rychlé a profesionální chování. Pro více informací o této půjčce nás prosím kontaktujte na: Petrzuzanek3@gmail.com
Whatsapp: +420774960233

# VERONIKA JIRIKOVA

10.12.2023 03:18

NABÍZÍM VŠECHNY DRUHY PŮJČEK
Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení svých dluhů? Nebo potřebujete kapitálový úvěr ke zlepąení svého podnikání? Půjčku můžete získat od 20 000 Kč do 50 000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou 2%. Pokud máte zájem o půjčku, kontaktujte mě pro více informací prostřednictvím
EMAILU: Veronikajirikova10@gmail.com
whatsapp.....+420704207735

# VERONIKA JIRIKOVA

10.12.2023 03:18

NABÍZÍM VŠECHNY DRUHY PŮJČEK.....
Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení svých dluhů? Nebo potřebujete kapitálový úvěr ke zlepąení svého podnikání? Půjčku můžete získat od 20 000 Kč do 50 000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou 2%. Pokud máte zájem o půjčku, kontaktujte mě pro více informací prostřednictvím
EMAILU: Veronikajirikova10@gmail.com
whatsapp.....+420704207735
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024