REKLAMA

Bielany

komunikacja »

 

Jedenaście stacji wypożyczalni rowerów

  23 maja 2012

alt='Jedenaście stacji wypożyczalni rowerów'

1 sierpnia na Bielanach zostanie uruchomionych 11 wypożyczalni rowerów miejskich. Będzie w nich można wypożyczyć aż 300 rowerów. Łącznie od 2013 roku na terenie stolicy ma działać aż 125 stacji rowerowych na 2100 jednośladów. Za godzinną przejażdżkę rowerem zapłacimy złotówkę.

REKLAMA

Bielany są dzielnicą raczej przyjazną cyklistom. Znajduje się tu ponad 20 km tras rowerowych. Najpopularniejszą, ze względu na walory krajobrazowe, jest licząca ponad 4 km trasa biegnąca przez park Kępa Potocka, rezerwat Las Bielański i Wybrzeże Gdyńskie, stanowiąca integralną cześć Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego. Nawierzchnia trasy jest w dużej części asfaltowa, a na terenie parku Kępa Potocka wykonana z kostki bauma. Kolejną bardzo uczęszczaną ścieżką rowerową jest, również licząca 4 km, trasa przeprowadzona wzdłuż Lasu Bielańskiego przy ul. Podleśnej przez Marymoncką do Kasprowicza.
Rowery będą dostępne dla użytkowników do 30 listopada, po czym znikną na zimę. Ponownie pojawią się na ulicach w marcu 2013 roku i będzie ich dwa razy więcej.
Pomiędzy Podleśną a al. Zjednoczenia biegnie ona po północnej stronie ul. Marymonckiej, na wysokości AWF skręca w al. Zjednoczenia, a potem w prawo w ul. Kasprowicza, łącząc się z trasą przy Sokratesa. Kolejnymi ścieżkami są: trasa wzdłuż Broniewskiego (2,5 km), której początek znajduje się na terenie parku Olszyna, ścieżka rowerowa Podczaszyńskiego - Perzyńskiego - Rudnickiego (ok. 2,5 km), szlak wzdłuż ul. Kochanowskiego - Conrada - Sokratesa - Kasprowicza (5,2 km) oraz trasa rowerowa Maczka - Powstańców Śląskich - Reymonta, która umożliwia dojazd do centrum miasta, do dzielnicy Bemowo oraz zielonego szlaku obwodowego.

Gdzie stacje?

Za uruchomienie systemu bezobsługowych wypożyczalni jednośladów będzie odpowiadało konsorcjum, którego liderem jest firma Nextbike Polska sp. z o. o. - Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na początku maja i będzie obowiązywała do końca listopada 2016 roku - mówi Konrad Klimczak, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Na terenie Bielan modułowe stojaki pojawią się w jedenastu miejscach. Pojedyncze wypożyczalnie staną przy bielańskim urzędzie, na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego i Perzyńskiego oraz przed kompleksem basenowym na Conrada 6. Po dwa stojaki zostaną zamontowane przy stacjach metra Słodowiec, Stare Bielany i Wawrzyszew oraz w pobliżu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis i kampusu Akademii Wychowania Fizycznego przy Marymonckiej. - Rowery będą dostępne dla użytkowników do 30 listopada, po czym znikną na zimę. Ponownie pojawią się na ulicach w marcu 2013 roku i będzie ich dwa razy więcej - zapewnia Klimczak.

Wstąp do księgarni

Jakie koszty?

Zgodnie z zatwierdzoną przez miejskich radnych taryfą 20-minutowe wypożyczenie jednośladu będzie bezpłatne, kolejne 40 minut będzie kosztowało zaledwie złotówkę. Za drugą i trzecią godzinę korzystania z roweru użytkownik zapłaci odpowiednio 3 i 5 zł. Każda następna godzina wypożyczenia będzie kosztowała 7 zł. - Taryfa ta jest wspólna dla Bielan, Śródmieścia i Ursynowa - rower można wypożyczyć w jednej, a zwrócić w drugiej dzielnicy. Będziemy jeszcze rozmawiali w sprawie kompatybilności z systemem działającym na Bemowie - zapewnia Konrad Klimczak.

Anna Przerwa

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA