Wawer

różne »

IV runda Grand Prix Wawra w mini sumo

24 października 2008

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych w naszej dzielnicy 25 września w sali gimnastycznej SP 76 i Gimnazjum 101 przy ul. Poezji 5, odbyła się już czwarta, kolejna runda Grand Prix Wawra w mini sumo w ramach Ogólnopolskiego Turnieju juniorów w sumo.

W zawodach brało 121 dzieci i młodzieży z 13 klubów sportowych z całej Polski, w tym zawodnicy z naszej dzielnicy: z UKS Fuks, UKS Papik, UKS Falenica i UKS Marysin. Już tradycyjnie najlepiej w rozgrywkach w grupie juniorów wypadł nasz brązowy medalista ME kadetów, Bartek Struss z UKS Marysin, który w najcięższej kategorii zajął I miejsce. Bracia bliźniacy Paweł i Tomasz Wojda z UKS Fuks, star-tując w kategorii do 80 kg w starszej grupie wiekowej, zdobyli dwa brązowe meda-le, co potwierdza ich prawidłowy rozwój sportowy. Ponadto reprezentant UKS Fale-nica Marcin Luto (syn Wojciecha Luto, wielokrotnego medalisty mistrzostw Europy i świata w sumo), który po dłuższej przerwie w treningach powrócił do sumo, poka-zał się z bardzo dobrej strony zdobywając srebrny medal w kategorii do 90 kg. W tej też kategorii dodatkowo wystąpił Tomasz Wojda i zajął III miejsce.

Zawody z dużym zainteresowaniem obserwował proboszcz parafii Falenica ksiądz Krzysztof Pietrzak, któremu najbardziej podobały się zmagania najmłod-szych dzieci startujących w mini sumo.

W kategorii do 25 kg pierwsze trzy miejsca zdobyli reprezentanci UKS Marysin: Karol Wieleba, Dawid Karbowiak i Kacper Struss. W kategorii do 30 kg srebrny medal zdobył Mateusz Karbowiak, a Maciej Jędrzejewski i Paweł Supron (syn multi-medalisty w zapasach Andrzeja Suprona) zajęli trzecie miejsca, wszyscy z UKS Ma-rysin. W kategorii do 35 kg Cezary Olczak z UKS Papik i Mateusz Werner z Mary-sina zdobyli brązowe medale. W kategorii do 45 kg Krystian Szulc i Tomasz Blautenberg (obaj z Marysina) zajęli trzecie miejsca, a w kategorii do 48 kg Adam Walasek z UKS Papik zdobył srebrny medal. W kategorii do 62 kg reprezentanci UKS Marysin Michał Onopiuk oraz Patryk Zimnowodzki zajęli w kolejności drugie i trzecie miejsce. Z tego samego klubu Szymon Sarna zdobył I miejsce, a Mateusz Cegielski III. W tej kategorii wagowej Rafał Niewczas z UKS Papik zdobył drugi brązowy medal.

W mini sumo startowały z powodzeniem również dziewczęta z falenickich klu-bów i tak: brązowy medal w kategorii do 30 kg zdobyła Klaudia Cytryńska z UKS Papik, złoty medal w kategorii do 50 kg Karolina Dzyr z UKS Fuks a srebrny Biś-kiniewicz Monika z UKS Papik. W kategorii do 60 kg reprezentantki UKS Fuks: Maria Szczepankowska i Anna Kołnierzak zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce.

W punktacji klubowej Grand Prix Wawra w tej rundzie pierwsze miejsce zdobył UKS Marysin przed UKS Papik i UKS Fuks.

Reasumując należy stwierdzić, że ta egzotyczna, ale zarazem bardzo szlachet-na sztuka walki ucząca nie tylko umiejętności sportowych, ale przede wszystkim poszanowania zasad i przeciwnika, zdobywa w naszej dzielnicy coraz większą po-pularność.

Przypominamy, że następna runda Grand Prix Wawra w mini sumo odbędzie się 25 października w SP 124 przy ul. Bartoszyckiej 45.

Organizator Andrzej Wojda (509 957 117) zaprasza wszystkich chętnych. Wy-starczy tylko odwaga, chęć i pisemna zgoda rodziców. Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Sumo: www.sumo.org.pl.