REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Inwestycyjna ofensywa SMLW. Dogęszczają największe osiedla

  6 sierpnia 2021

Inwestycyjna ofensywa SMLW. Dogęszczają największe osiedla

Legionowska Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa nie zwalnia tempa dogęszczania zabudowy na osiedlach Sobieskiego i Jagiellońska.

REKLAMA

Nastał koniec przeszło 40-letniej działalności kultowego blaszaka Społem na rogu Sobieskiego i Husarskiej, nieopodal legionowskiego sądu.

REKLAMA

Nowy blok przy Husarskiej

O konieczności pożegnania się ze wzniesionym w latach 70. i zajmowanym głównie przez Społem blaszakiem prezes SMLW wspominał już kilka lat temu. Jak wyjaśniał, chodziło głównie o bezpieczeństwo użytkowników, bo po kilku dekadach pawilon zdążył już mocno przerdzewieć. Budynek zostanie zastąpiony "obiektem na miarę XXI wieku". Co konkretnie powstanie?

Zdecydowano się na pięciokondygnacyjny blok z lokalami handlowo-usługowymi na parterze i z garażem podziemnym, który stanie na liczącej ponad 2 tys. m2 działce po rdzewiejącym blaszaku. Znajdzie się w nim miejsce dla 35 lokali mieszkalnych oraz czterech handlowo-usługowych. Prawdopodobnie jeden z nich zajmie sprawdzony już w tym miejscu sklep Społem. Nowy budynek będzie też posiadał 48 miejsc postojowych w garażu podziemnym.

REKLAMA

Nowy blok przy Norwida

Kolejną inwestycją SMLW jest budowa nowego bloku w miejscu kultowego klubu Kamil przy Norwida. Prace rozpoczęły się w kwietniu, oczywiście od wyburzenia starego budynku. Inwestycja realizowana jest bardzo blisko wieżowca nr 71, zaś mieszkańcy już teraz zaczęli zgłaszać duże uciążliwości z tym związane.

Na działce przy Norwida powstanie budynek o łącznej powierzchnia użytkowej mieszkalnej 1,5 tys. m2, zaś ta użytkowa całkowita blisko 2,9 tys. m2. Z naszych informacji wynika, że ma to być czteropiętrowy blok z garażem podziemnym, w którym powstaną 33 mieszkania.

REKLAMA

Nowy blok przy Marysieńki

Wszystko wygląda na to, że już wkrótce kolejny blaszak Społem z lat 70. pójdzie do rozbiórki. Z początkiem czerwca spółdzielnia otrzymała pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową w parterze na trzech działkach znajdujących się na rogu Wysockiego i Piłsudskiego. Blok wzniesiony zostanie na terenie położonym naprzeciwko kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i z pewnością zajmie jakąś część skweru, który stanowi enklawę zieleni dla mieszkańców będącego w sąsiedztwie wieżowca przy Marysieńki 2.

Całkowita powierzchnia, jaką w przyszłości ma zająć ta inwestycja wyniesie prawie 3 tys. m2. Nowy blok ma liczyć pięć pięter; ma się w nim znaleźć 19 mieszkań oraz trzy lokale usługowe na parterze. Zaplanowano też 37 miejsc parkingowych: 25 w garażu podziemnym a 12 w terenie przylegającym. Oprócz tego ma powstać 30 miejsc parkingowych dla rowerów.

Nowy blok przy "skarbówce"

W lutym do legionowskiego magistratu wpłynął kolejny wniosek o lokalizację inwestycji mieszkaniowej w oparciu o tzw. specustawę deweloperską. Złożyła go SMLW a dotyczyła budowy pięciopiętrowego bloku z maksymalnie 35 mieszkaniami przy Leśnej, w bliskim sąsiedztwie legionowskiego fiskusa. Inwestycja miałaby zostać przeprowadzona na ogrodzonej płotem niewielkiej działce, na której w latach 90. spółdzielnia wylała fundamenty. Przez długie lata szefostwo SMLW szukało chętnych do zainwestowania na tym terenie, jednak bezskutecznie.

- Fundamenty trzeba rozebrać. Obok nowego budynku przy Ogrodowej postawimy niewielki blok, który ładnie będzie współgrał z otoczeniem. Próbowaliśmy kupić od prywatnych właścicieli sąsiedni budynek jednorodzinny z pawilonami, ale żądali zbyt wiele - czytamy w protokole z walnego zgromadzenia mieszkańców.

(db)

 

Komentarze (4)

# Justa1984

07.08.2021 08:01

W takich miejscach jak przy kościele blok nie powinien mieć więcej jak 3 piętra! W tym miejscu 12 miejsc parkingowych to jakaś kpina, tam jak jest targ to i tak już nie ma jak igły zmieścić. Za masę kasy zrobili na jednym targu "hale KDT" z kamieni i się cieszą, że to park czy coś w tym stylu. A i tak jest tam sprzedaż staroci co szpeci okolice. Niech jeszcze rozbudują Maxima. Zero zieleni bo przy tych blokach to nawet już nie sadzą szczot zwanych drzewami.

 Darful

16.08.2021 15:25

Ciągle tylko mowa o nowych blokach...
A może ktoś chciałby się wyprowadzić ze ścisłego centrum, kupić działkę i wybudować dom?
I tu rodzi się pytanie: jak się przygotować do budowy wymarzonego domu...
Trzeba wybrać odpowiedni projekt, a to nie jest łatwe!
Wcześniej trzeba też przygotować plac pod całą inwestycje i wybrać dobrą i sprawdzoną ekipę!
Mam na myśli np. taki projekt jak Szmaragd na stronie pracowni MG Projekt
Jest przystępny budżetowo i zawiera wiele detali! Do tego jest, moim zdaniem ze znanej pracowni, którą już tu polecałem ;)

# tustoli

17.08.2021 23:11

zabudowac jak najwiecej blokow, tylko nie zapomniec o targowisku, musi byc targowisko, bo jak przyjmie sie uchodzcow, to po wysiedleniu tubylcow i przekazaniu ich majatkow uchodzcom nalezy zapewnic targowisko gdzie beda mogli sie czuc niewyobcowani kulturowo. tylko nie targowisko wybrukowane, ino na piasku z biegnacym przez srodek rynsztokiem ze sciekami oraz dolami kloacznymi. zeby sie czuli dobrze, jak u siebie.

REKLAMA

# Arastora

19.04.2022 10:02

Cześć wszystkim. Tak, w takiej sytuacji wydaje mi się, że tutaj powinieneś zwrócić uwagę na jedną stronę z recenzjami takich programów - RoboMarkets w jakie kryptowaluty inwestować więc wydaje mi się, że możesz znaleźć najlepszy program dla siebie, możesz całkowicie zaufać tej stronie i mieć pewność, że wszystko się ułoży.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA