REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Zbudują parking wyższy od szpitala. Zmieści 700 aut

  25 lutego 2023

alt='Zbudują parking wyższy od szpitala. Zmieści 700 aut'
źródło: Narodowy Instytut Kardiologii im. Stefana kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy

W warszawskim Aninie narasta konflikt o samochody pracowników i pacjentów instytutu, którym kieruje były minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. Auta zastawiają m.in. ulicę Niemodlińską, a planowany na terenie placówki garaż ma być najwyższym budynkiem na osiedlu, co również nie podoba się mieszkańcom.

REKLAMA

Działający w Aninie Narodowy Instytut Kardiologii jest państwową placówką medyczną, która może poszczycić się wieloma sukcesami w leczeniu i rehabilitacji osób chorych na serce. Okoliczni mieszkańcy kojarzą ją jednak z.. Mieszkańcy chcą spokoju, chorzy na serce parkingu Mieszkańcy chcą spokoju, chorzy na serce parkingu
Narodowy Instytut Kardiologii to z pewnością od lat duma Anina, ale też i pewne utrapienie dla osób mieszkających tuż przy szpitalu. Sąsiednie uliczki są stale pozastawiane przez pacjentów lub ich bliskich, którzy dojeżdżają samochodami, często z całej Polski.
. ciągłymi problemami z parkowaniem.

Parkowanie przy Instytucie Kardiologii

- Od Alpejskiej jest wjazd główny, a od strony ul. Zorzy jest wjazd zapleczowy, a to oznacza, że personel Instytutu parkuje samochody wzdłuż Zorzy oraz na okolicznych uliczkach osiedlowych - pisze wawerski radny Piotr Grzegorczyk.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy, największe problemy z parkowaniem są na Niemodlińskiej. Wielu właścicieli domów w Aninie nie chce trzymać samochodów na swoich posesjach i oskarża lekarzy oraz pacjentów o zajmowanie miejsc parkingowych. Zdarzają się także przypadki parkowania na trawie, na skrzyżowaniach i w innych niedozwolonych miejscach. Instytucja kierowana przez prof. Łukasza Szumowskiego - ministra zdrowia z początków stanu epidemii covid-19 - chce zbudować na swoim terenie kilkupoziomowy garaż. To też nie podoba się sąsiadom.

Wstąp do księgarni

Garaż wyższy od szpitala

Ponieważ w Aninie do niedawna były wyłącznie domy jednorodzinne, plany każdego budynku wyższego niż dwa piętra spotykają się z oburzeniem. Garaż Narodowego Instytutu Kardiologii miałby 14,5 m wysokości, a więc o dwa metry więcej od samego szpitala. Według warszawskiego ratusza nowy budynek nie zaburzy ładu przestrzennego, choć urzędnicy próbowali przekonać kierownictwo placówki do obniżenia parkingu o jedno piętro i obsadzenia go bluszczem. Instytut się na to nie zgodził.

- Ten parking jest niezbędny. 700 miejsc postojowych to bardzo dużo. 430 ma przypaść pacjentom, a pozostałe 270 pracownikom. Mimo to obawiam się, że zwalniające się place parkingowe na terenie szpitala staną się terenami kolejnych inwestycji kubaturowych - komentuje radny Grzegorczyk. To bardzo możliwe, ponieważ Instytut Kardiologii od dawna jest za mały a chorych na serce przybywa z roku na rok.

(jok)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Marian

25.02.2023 18:27

Zdrowie i życie pacjentów najważniejsze. Muszą mieć łatwy dostęp do szpitala. Walić miejscowych krzykaczy.

# Czytelnik

21.03.2023 08:00

Budować ten parking i nowe budynki szpitalne - jeśli trzeba, wyższe niż planowany parking. Ile można czekać?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe