REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Wysyp pomysłów dla marysińskiej Syrenki

  25 lutego 2023

Wysyp pomysłów dla marysińskiej Syrenki
źródło: OSiR Wawer

Obiekty sportowe przy ul. Starego Doktora 1 co jakiś czas wymagają modernizacji i nakładów finansowych na nowe atrakcje. Budżet obywatelski podsuwa mieszkańcom kilka pomysłów.

REKLAMA

Agnieszka Jarząbek w przyszłorocznym budżecie obywatelskim zaproponowała oświetlenie za 72 tys. zł fragmentu chodnika znajdującego się wzdłuż ogrodzenia obiektu Syrenka przy ul. Starego Doktora 1 i pobliskiego lasu. W pobliżu plaży Romantycznej powstanie pierwsze w stolicy pole do minigolfa? Pierwsze pole do gry w minigolfa w Warszawie?
Projekt budowy pierwszego w Warszawie profesjonalnego pola do gry w minigolfa zakłada utworzenie takiego miejsca w pobliżu - nie inaczej - Drogi Golfowej, nieopodal plaży Romantycznej w Wawrze.
Jak przypomina, chodnik został wybudowany w ramach poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, natomiast brakuje jego oświetlenia.

Remonty w Wawrze

- Montaż latarni wzdłuż chodnika będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla całej społeczności Marysina Wawerskiego, w szczególności dla rodzin z małymi dziećmi, seniorów oraz osób niepełnosprawnych - przekonuje do swojego pomysłu.

To jednak tylko wstęp do propozycji dla tej sportowej okolicy. Za blisko 45 tys. zł jeden z mieszkańców zaproponował doposażenie placu zabaw znajdującego się na Syrence w trampoliny.

- Trampoliny uatrakcyjnią obiekt i poszerzą możliwości rozwoju ruchowego dzieci mieszkających na osiedlu Marysin Wawerski, jak i całym Wawrze. Marysin to największe osiedle w tej części dzielnicy, a obiekt Syrenka stał się centralnym miejscem odpoczynku i zabawy - wyjaśnia projektodawca, który zakłada, że trampoliny byłyby ogólnodostępne i bezpłatne we wszystkich dniach tygodnia w godzinach od 8 do 21.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

Kolejny pomysł dla Syrenki przewiduje modernizację za 155 tys. zł boiska do koszykówki. W ramach tej kwoty wymieniono by obecną, częściowo już uszkodzoną nawierzchnię poliuretanową na nową. Dodatkowo nastąpiłaby wymiana tablic i koszy na nowe, umieszczenie ławeczek dla zawodników i koszy na śmieci.

Za 222 tys. zł w kolejnym projekcie zaproponowano wymianę nawierzchni skateparku na terenie Syrenki. Jak przekonuje projektodawca, obecna nawierzchnia wymaga wymiany, są na niej liczne dziury i pęknięcia, które utrudniają jazdę.

- Warunki atmosferyczne i często wykonywane triki wpłynęły na zniszczenie ścianek i murków. Na atrakcyjność obiektu wpłynęłyby nowe elementy, wyzwania dla skaterów - przekonuje do swojego projektu.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA