REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

III Żoliborskie Targi Edukacyjne. Gdzie, kiedy i dla kogo?

  2 kwietnia 2024

alt='III Żoliborskie Targi Edukacyjne. Gdzie, kiedy i dla kogo?'
materiał prasowy

W XVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej po raz trzeci odbędą się Żoliborskie Targi Edukacyjne.

REKLAMA

Zainteresowanie wydarzeniem w poprzednich latach było ogromne a szkolny ogród wypełniony po brzegi. Przedstawiciele żoliborskich szkół ponadpodstawowych rozmawiali z młodzieżą i przedstawiali swoją ofertę edukacyjną. Tym razem targi odbędą się 17 kwietnia w godz. 10:00-14:00.

Co będzie na targach?

W czasie trwania imprezy w budynku liceum przy ul. Popiełuszki 5 uczniowie będą mogli odwiedzić stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z nauczycielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości. Ponadto swoją ofertę z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawi Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 3. Będzie też możliwość skorzystania z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Dla kogo są targi edukacyjne?

Statystyka pokazuje, że dla mądrej i chcącej się uczyć młodzieży. Średni wynik egzaminu ósmoklasisty w żoliborskich podstawówkach z polskiego, matematyki i angielskiego w latach 2019-2023 utrzymuje się nieznacznie powyżej średniej całego miasta i znacząco przekracza średnią dla województwa mazowieckiego - od 6 do 10 punktów procentowych z języka polskiego, od 9 do 12 punktów procentowych z matematyki oraz od 13 do nawet 15 punktów procentowych z języka angielskiego.

Na egzaminie z matematyki najwyższy wynik żoliborscy ósmoklasiści uzyskali w 2022 roku - 75%, przeskakując o trzy punkty procentowe uczniów z całej Warszawy oraz osiągając wyniki lepsze aż o 13 punktów procentowych od średniej krajowej i województwa mazowieckiego. Najlepsze wyniki z polskiego zanotowano w 2023 i 2019 roku - 75% (średnie dla kraju odpowiednio 69% i 63%).

- Statystyki nie są najważniejsze. O ile analizowane wyniki żoliborskich szkół na przestrzeni ostatnich lat dają powód do dumy i satysfakcji, to w mojej ocenie stanowią jedno ze składowych sukcesów w oświacie - mówi wiceburmistrz Renata Kozłowska. - Niezmiernie istotną sprawą jest sposób, w jaki szkoła "dopasowuje się" do potrzeb nowego ucznia, jak diagnozuje jego potrzeby - słabe i mocne strony, a następnie pobudza i wspiera indywidualny rozwój. Przedstawiona analiza wskazuje na jeszcze jeden aspekt. W ciągle pogarszającym się rynku pracy środowiska oświatowego, dyrektorom żoliborskich szkół nadal udaje się dobrać kadrę w sposób zapewniający wysoką jakość kształcenia - podsumowuje Kozłowska.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024