REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Ruszają pomiary hałasu na trasie S2. Kiedy poznamy wyniki?

  3 stycznia 2023

Ruszają pomiary hałasu na trasie S2. Kiedy poznamy wyniki?
źródło: GDDKiA

Dobre wiadomości dla mieszkańców Wawra i Wilanowa narzekających na hałas z tzw. południowej obwodnicy Warszawy (S2). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie analizy porealizacyjnej wraz z monitoringiem na odcinku od węzła Puławska do węzła Lubelska.

REKLAMA

Wykonawcą będzie firma Lemitor Ochrona Środowiska z Wrocławia, która otrzyma za swoje usługi 218 tys. zł. Do końca kwietnia powstanie opracowanie zawierające m. Południowa obwodnica Warszawy: głośny problem mieszkańców Wawra Południowa obwodnica Warszawy: głośny problem mieszkańców Wawra
Od blisko roku wawerczykom mieszkającym w sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu S2 towarzyszy uporczywy hałas. Po otwarciu tunelu pod Ursynowem ruch zdecydowanie wzrośnie.
in. wyniki pomiarów poziomu hałasu na terenach wymagających ochrony akustycznej.

Dodatkowe ekrany na S2?

W październiku GDDKiA otrzyma także raport z pomiarów poziomu hałasu oraz emisji substancji do powietrza i gleby. Analiza oceni m.in. skuteczność zastosowanych zabezpieczeń akustycznych na terenach podlegających stosownej ochronie. W przypadku stwierdzenia przekroczeń dopuszczalnych poziomów hałasu, analiza wskaże obszary wymagające działań minimalizujących, np. zaprojektowanie i wykonanie dodatkowych ekranów akustycznych.

Przypomnijmy: w 2021 roku kierowcy po raz pierwszy wjechali na 14-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, w tym na most Anny Jagiellonki. Rok później oddano do użytku kolejne ok. 4,5 km trasy S2 z tunelem pod Ursynowem, co znacznie ułatwiło przemieszczanie się pomiędzy południowymi dzielnicami Warszawy. Droga ekspresowa S2 usprawniła wyjazd z Warszawy w kierunku Siedlec i Lublina oraz połączyła autostradę A2 po zachodniej i wschodniej stronie miasta.

REKLAMA

Hałas od trasy S2

- Mamy w Wawrze przykłady domów zlokalizowanych niedaleko trasy, które nie są w ogóle chronione ekranami - przypominał w ubiegłym roku wawerski radny Wojciech Godlewski, który wezwał urząd dzielnicy do wykonania własnych pomiarów hałasu.

- Istotny wpływ na poziom hałasu ma m.in. prędkość poruszających się samochodów, jednak to leży już gestii samych użytkowników drogi - przekazała nam w 2021 roku rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. - Wystąpiliśmy do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o przeprowadzenie dodatkowych kontroli prędkości - dodała.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Juzwa

03.01.2023 20:46

A na innych trasach szybkiego ruchu w Polsce kilometrami wzdłuż pól i łąk ciągną się ekrany akustyczne

# Antek

07.01.2023 17:36

tu nie ma co mierzyć - stawiać ekrany i już.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA