Głosuj na "Autobus czerwony" Fundacji Ave
30 marca 2016
Program edukacyjny "Autobus czerwony" białołęckiej Fundacji Ave został nominowany do nagrody dla najlepszej inicjatywy pozarządowej w Warszawie w kategorii "Społeczność lokalna".
Brakuje co najmniej 250 milionów na zajezdnię na Annopolu
Nowa zajezdnia tramwajowa będzie dla budżetu Warszawy ogromnym obciążeniem. Najtańsza oferta na budowę opiewa na 655 mln zł.
warszawa.pl/konkurs-s3ktors3ktor-2015/lista-nominowanych-inicjatyw' target='_blank'>http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktors3ktor-2015/lista-nominowanych-inicjatyw.
Dlaczego warto poprzeć projekt z Białołęki? Bo organizowane w jego ramach wycieczki pozwalają zobaczyć dzielnicę nie tylko przez pryzmat sypialni i lokalizacji więzienia, ale też dowiedzieć się, że istniały tu francuskie winnice a gdzieniegdzie wciąż istnieją pozostałości po kolejce jabłonowskiej... A dodatkową atrakcją (prócz prowadzącego Bartka Włodkowskiego, którego koniecznie trzeba zobaczyć "w akcji" ) są tytułowe autobusy: ogórki, chaussony, ikarusy...
W tym roku ruszy kolejny sezon "autobusowy" - w maju. Tylko w ubiegłym roku w wycieczkach wzięło udział blisko 4 tysiące osób - czy w tym będzie podobnie?
(wt)
.








































