REKLAMA

Puls Warszawy

Artykuł sponsorowany

 

Gdzie w Warszawie nagrasz profesjonalną płytę?

  31 lipca 2023

Gdzie w Warszawie nagrasz profesjonalną płytę?
źródło: Facebook/RHWstudio

Wielu początkujących artystów zapewne zastanawia się, jak rozpocząć własną karierę muzyczną. Kiedy trafisz do stolicy, warto rozejrzeć się za dobrym studio w którym nagrasz swój własny i być może - niepowtarzalny - album. Znalezienie odpowiednich warunków niekiedy nie jest łatwe, dlatego podpowiadamy jak się za to zabrać.

REKLAMA

Każdego miesiąca na muzycznym rynku ukazuje się wiele nowych premier. Jedne okazują się prawdziwymi perełkami, inne zaś - w większości - przechodzą bez większego echa. Żeby zostać zauważonym, to nie tylko talent i determinacja artysty mają tutaj znaczenie, ale również warunki w których nagrywa - być może - niepowtarzalne przeboje. Obowiązuje tu bowiem zasada: twoja płyta jest tak dobra, jak najsłabszy element całego procesu jej przygotowania. Od przygotowania artysty, jego utworów, po wybór odpowiedniego studia i ludzi, którzy z nami współpracują włącznie.

Domowe czy profesjonalne studio?

Wielu młodych artystów, często z poczucia oszczędności lub nawet początkowej niewiedzy, decyduje się na nagrywanie piosenek w warunkach domowych, tworząc przy tym prowizoryczne, jednak własne studia. Obecna technologia umożliwia taką opcję, jednak można się mocno rozczarować. Dlaczego? Ze względu na wysokie koszty i niezadowalający końcowy efekt. Zakup dobrego mikrofonu, urządzeń rejestrujących i odpowiedniego oprogramowania oraz właściwe zaadaptowanie pomieszczenia - wymaga od artysty nie tylko grubego portfela ale też i fachowej wiedzy oraz... doświadczenia w produkcji materiału. I jak przekonują ludzie na co dzień zajmujący się tym tematem - tak nagrany materiał nie dorówna temu zarejestrowanemu w profesjonalnym studio.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Studia nagraniowe w Warszawie - co oferować powinny?

Studia nagraniowe w Warszawie oferują nie tylko realizację nagrań muzycznych, ale pomagają też w wielu innych sprawach jak: miks i mastering utworów muzycznych online, zajmują się też produkcją muzyczną, realizacją podcastów, realizacją nagrań lektorskich i audiobooków, udźwiękowieniem, posiadają też bazę gotowych podkładów i kompozycji muzycznych. Profesjonalne studio powinno też posiadać salę prób żeby młody artysta mógł poćwiczyć nawet w warunkach scenicznych. Ważnym elementem też jest aby w wybranym przez nas studio realizatorzy, jak i producenci, byli wsparciem dla początkującego artysty, na każdym etapie powstawania jego muzyki. Dlatego właśnie przed wyborem odpowiedniego studia warto czegoś dowiedzieć się o ich dotychczasowej działalności, odwiedzić upatrzone przez nas studio i porozmawiać z tymi ludźmi.

(jr)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA