REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna szkolna

25.01.2003 12:49 #Duśka
Jesteście z tego co tu się zdążyłam zorientować ludźmi wykształconymi. Kto wie jak to właściwie jest z tą medycyną w szkole? Czy są jakieś normy ilościowe ile dzieci powinno przypadać pod opiekę jednej pielęgniarki w szkole.? Na Erazma z Zakroczymia w szkole podst. Nr 344 jest jedna pielęgniarka i 1400 dzieci. Dzieci uczą się do 17.oo, a pielęgniarka pracuje do 15.00 . Jest świetna, zaangażowana, często zostaje dłużej w razie potrzeby, ale przecież jakby się coś stało kiedy jej nie ma... strach pomyśleć. Oczywiście nie ma żadnej innej opieki w postaci lekarza itd. Każdego dnia drżymy co się wydarzy. Ale przecież ona sama też może zachorować i wtedy nasze dzieci są wogóle bez opieki w tak przepełnionej szkole. Jak to wygląda od strony prawnej, bo ja się nie orientuję, a muszę przygotować pismo do Dyrekcji. Chcemy mieć większe poczucie bezpieczeństwa. To przecież dortczy na pewno nie tylko mojej szkoły. Duśka.
26.01.2003 13:03 #Jarek
Nie ma medycyny szkolnej!!! Reformatorzy służby zdrowia i opieki zdrowotnej zapomnieli o dzieciach. Zniknęły przychodnie międzyszkolne (potworny relikt socrealizmu?!), zniklęli też ze szkół dentyści.
Za pracę lekarza w szkole ktoś musi zapłacić. To jest proste jak rogalik. Pytanie tylko KTO??????? Kasa Chorych nie podpisywała umowy ze szkołą.
Przez kilka lat w SP nr 344 płaciła pediatrze Rada Rodziców. Był lekarz, były badania bilansowe, szczepienia, pierwsza pomoc lekarska. Były zakupy środków medycznych do szkolnej apteczki.
Kiedy gmina powołała SP ZOZ, RR przestała płacić ze swoich funduszy. Opiekę przejęła gminna służba zdrowia.
A pielęgniarki? Ustawa przewiduje, że tzw. pielęgniarka środowiskowa (nie ma już pielęgniarki szkolnej) ma obsługiwać ok. 1500 osób. Przynajniej ja zapamiętałem taką normę. Dlatego zabrano ze szkoły jedną Siostrę Środowiskową (mieliśmy dwie).
Co jest w nowej ustawie o Narodowym Funduszu Ochrony Zdrowia - nie wiem. Myślę, że gdyby była tam mowa o powrocie medycyny do szkół, to byłoby głośno na cały kraj.
Popieram Twoją inicjatywę walki o zdrowie dzieci.
Trzeba pisać, zwłaszcza do Pani Radnej pracującej w tej Szkole.
Jarek.
26.01.2003 19:08 #historyk
Pomoc stomatologiczna to fikcja i najlepiej w ogóle zrezygnować z uspołecznionej stomatologii (niech kasy czy fundusz zawierają kontrakty z prywatnymi gabinetami) a te pieniądze przeznaczyć na wsparcie internistów, pomocy pielęgniarskiej profilaktykę (badania przesiewowe). Nie widzę natomiasy żadnej przyczyny, dla której dzielnica białołęka nie miałaby dofinansować dodatkowy pielęgniarek w szkole. W skali budzetu dzielnicy to grosze (zdecydowanie mniej kosztuje utrzymanie jednej pielęgniarki niż radnego).
26.01.2003 20:00 #Piotrek z Odkrytej
Kiedy ja chodziłem do podstawówki a potem do liceum medycyna szkona "ingerowała" w nasze szkolne życie: badania co jakiś czas, fluoryzacja zębów, kontrole dentystyczne........ Upłynęło trochę więcej niż kilka lat i szlag trafił wszystko - dzieciaki rosną z krzywymi kręgosłupami, o zębach pewnie nie ma co mówić, a i poważniejsze schorzenia są na porządku dziennym (np. śmierć 15-latka na zawał ostatnio gdzieś w Polsce). To fakt, że radny konsumuje więcej pieniędzy niż pielęgniarka, ale płonne są nadzieje, że dzielnica sypnie groszem, aby dzieciaki "rosły w siłę, a wszyscy żyli dostatniej" - w końcu młodzież to nasza przyszłość, a zdrowa młodzież to lepsza przyszłość. Przepraszam za te parafrazę hasła z epoki zakończonej, ale ono bardzo mi tu pasowało. Myślę jednak, że reformatorzy słuzby zdrowia byli dużo bardzie chorzy niż ona sama i tymi swoimi pomysłami odłączyli jej aparaturę podtrzymującą życie.

7102/7219 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Grunt sprzedam
 Sprzedam niezabudowaną działkę o pow. 1724 m2 położoną we wsi Łajski k/Legionowa przy ul. Nowodworskiej. Wszystkie media. Atrakcyjna cena do uzgodnienia. Tel. 604 992 884.

Kupię samochód
 KUPIĘ TOYOTĘ HIACE lub HILUX każdy model Zapisz,zapamiętaj numer tel.511-268-711 Auto używane, powypadkowe, uszkodzone, bez przeglądu i OC, skorodowane, zniszczone, zaniedbane, po leasingu, z korporacji taksówkarskich i szkół nauki jazdy, auta firmowe, sprowadzane z zagranicy , osobowe, dostawcze itd. Do skorzystania z oferty zapraszam osoby prywatne, zakłady i przedsiębiorstwa dysponujące flotami pojazdów, firmy windykacyjne i inne. Oferta dotyczy skupu aut z całej Polski,7dni w tygodniu 24h. Zapewniam wszystkie dokumenty do wyrejestrowania aut. Zapraszam do kontaktu telefonicznego,mejlowego lub SMS,oddzwonimy w jedną minutę tel.511-268-711

Komputery
 A A Tani Serwis Komputerów, Laptopów, Dojazd 0 zł 504-617- 837

Usługi transportowe
 USŁUGI TRANSPORTOWE DMC 3,5t / PRZEPROWADZKI / OBSŁUGA IMPREZ / ZAOPATRZENIE / BAGAŻÓWKA / WINDA ZAŁADOWCZA / PLANDEKA / UBEZPIECZENIE TOWARU - tel. 518 656 822 Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, oferujemy Organizację transportu: mebli, okien, sprzętu AGD RTV, motocykli, skuterów, rowerów, paczek i przesyłek, materiałów budowlanych, ogrodowych, towarów na paletach, materiałów niebezpiecznych ADR, i innych oraz wykonujemy przeprowadzki. ŁADUNKI o wadze do 1,3 T Zapraszamy do współpracy stałej i jednorazowej! KONTAKT: tel: 518 656 822 www.tanitransport.waw.pl

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA