REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Co wy na to żonkosie??

# konkubent

11.07.2003 20:01

Dziesiejsza Rzepa:
Naukowcy i artyści mają szansę na największe osiągnięcia przed trzydziestym piątym rokiem życia - twierdzi nowozelandzki psycholog. Małżeństwo skutecznie te możliwości ogranicza, wynika z analizy biografii najsłynniejszych ludzi.
- Ktoś, kto nie wniósł niczego do nauki przed osiągnięciem trzydziestki, prawdopodobnie już nigdy tego nie osiągnie - tę brutalną prawdę wygłosił jeszcze w 1942 roku Albert Einstein. Do niemal identycznych wniosków - tym razem popartych badaniami, a nie samą intuicją - doszedł Satoshi Kanazawa z University of Canterbury w Nowej Zelandii. Zbadał dokładnie biografie 280 wielkich naukowców, starannie przyglądając się datom ich najbardziej znaczących osiągnięć i zawierania małżeństw.
- Naukowa innowacyjność rzeczywiście zmniejsza się z wiekiem. Dwie trzecie spośród wszystkich naukowców osiągnęły najwięcej przed 35. rokiem życia - oświadczył Kanazawa. Jak dowodzą jego badania, niezależnie od wieku małżeństwo zawsze przynosi kres pracy naukowej. - Naukowcy szybko rezygnują z karier po wstąpieniu w związek małżeński, podczas gdy nieżonaci kontynuują badania - twierdzi nowozelandzki psycholog. Uważa również, że podobny wzorzec zachowania da się zauważyć u artystów - muzyków, malarzy i pisarzy.
Na tym jednak nie koniec - identycznie zachowują się... przestępcy. Wcześniejsze badania wskazują, iż najczęściej na drogę przestępstwa wstępują młodzi - nastoletni - mężczyźni. Ci, którzy się żenią, po pewnym czasie uspokajają się. Ci zaś, którzy pozostają niezwiązani z kobietami, popełniają najcięższe zbrodnie.
Satoshi Kanazawa ma na to jedno uniwersalne wyjaśnienie - mężczyźni walczą w ten sposób o względy kobiet. - Ten sam psychologiczny mechanizm - mówi Kanazawa - każe mężczyznom dokonywać wielkich odkryć, tworzyć i popełniać przestępstwa. Wszystkiemu winien testosteron - uważa psycholog. Po ustabilizowaniu życia poziom hormonu sukcesywnie się obniża, co odbiera mężczyznom wolę i siłę do walki.

# nicka

14.07.2003 11:18

ciekawe.
Jednak według moich obserwacji wszystkie odkrycia czy to naukowe, czy np. geograficzne, szukanie ciagle nowego oraz szalone pomysły są domeną ludzi młodych i to niezależnie od płci. Rozpiera ich energia, która z wiekim powoli mija. Wstapienie w zwiazek małżeński lub inne trwałe związanie się z płcią przeciwną jest efektem tego, że człowiek w pewnym wieku zaczyna myśleć o rodzinie i dzieciach i rezygnuje z poprzedniego życia. Niektórzy od razu, inni stopniowo.

# nickx

14.07.2003 11:47

Mnie natomiast zastanawia teza "wygląd fizyczny - kariera naukowa". Wydaje mi się , że nieatrakcyjni fizycznie ludzie więcej osiągają w dziedzinie nauki. Ciekawa jestem czy ktoś badał to pod tym właśnie kątem.

REKLAMA

# jack73

14.07.2003 13:29

a ja wole z cywilizacji korzystac niz ja tworzyc - jest wtedy duzo przyjemniej - a pasjonaci niech sie zamkna w komorkach i wymysla cos fajnego dla mnie

# nicka

15.07.2003 13:47

ludzie atrakcyjni fizycznie i zdrowi są po to, żeby przekazać przyszłym pokoleniom porządny materiał do rozwoju, ale głównie fizycznego, bo silne jednostki mają szansę na przeżycie trudnych czasów, dlatego ci najbardziej atrakcyjni mają niewiele do zaoferowania pod względem intelektualnym. Natomiast niewyględnym natura wynagradza ich nędzność zewnętrzną przez możliwość rozwoju myśli i nauki.
To moja teoria poparta obserwacjami i kilkunastoma artykułami z serii "człowiek i nauka" w "Rzeczpospolitej".

# jack73

16.07.2003 08:32

madrze piszesz - czyzby oznaczalo to ze jestes nieatrakcyjna fizycznie?

REKLAMA

# NN

16.07.2003 11:22

Nie chcę, by zabrzmiało jak uprzejmość, ale: czy istnieją nieatrakcyjne kobiety?

# jack73

16.07.2003 12:09

mozna filozofowac ale odpowiedz jest prosta: TAK

# nicka

16.07.2003 13:27

może jestem wyjątkiem od reguły.

REKLAMA

# Kotkaa

16.07.2003 14:54

A ja się zastanawiam, co na to Konkubent. Wszak on już znalazł towarzyszkę życia prawie na stałe, w jakim stopniu przeszkadza mu ona w karierze? A może to "konkubina" to jednak nie to samo co "żona"?
A co do atrakcyjności... Kiedyś moi uczniowie siedzieli na murku przed szkołą i oceniali przechodzący "towar". Różnica zdan była na tyle duża, że skończyło się to nieomal bójką.
Jednakowoż z nieoficjalnych źródleł wiem, że zwyciężczyni tego "konkursu" mimo pięknego farbowanego kasztanu we włosach jest absolutną blondynką intelektualną... Tak samo jak przystojniak, który mięśniami przeforsował jej wybór :)

# Matt Riggs

16.07.2003 23:26

A czego uczysz ? bo może to wyjaśnić ewentualnie Twoje wywody.

# Kotkaa

17.07.2003 09:42

Angielskiego - to przedmiot, który wchodzi do głowy (albo nie wchodzi) tak samo umysłom ścisłym, jak i humanistycznym. Ale nie oceniałam wyłacznie z punktu widzenia mojego przedmiotu :)

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe