REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Chłopcy z motylkami

# adam

29.09.2003 10:56

Polecam tekst w Duzym Formacie.www.gazeta.pl
Przy okazji, jakie są wasze doświadczenia na Tarchominie? Moje dzieci wkrótce idą do szkoły i az mnie ciary przechodzą.

# nikowski

30.09.2003 09:40

czy policja nie może zrobić coś w tym zakresie?
każdego dnia i nocy, jakieś ćwierćmózgi ścigaja się na motorach po ulicach Tarchomina; stwarzają zagrożenie i nie dają spać w nocy.

# xxx

30.09.2003 10:52

Policja nie ma pieniedzy ani na benzynę, ani na pzerobienie samochodów na gaz.

REKLAMA

# Jurek

30.09.2003 13:38

Szczerze powiedziawszy, oby nasze problemy kończyły sie tylko na tych ćwiercmózgach ścigających sie na motorach. Czytałem teks w Gazecie i na razie moge powiedziec, że czuję sie tu jeszcze bezpiecznie.

# Duśka

01.10.2003 14:06

Ja też przeczytałam ten tekst. I boję sie już na zapas. Mój synek ma dopiero 8 lat, ale to on jest ten najmniejszy z klasy i pewnie jeszcze jakiś czas taki będzie. A za parę lat może i tu na Tarchominie być taki azyl dla dresiarzy, którzy będą kroić małych. Nic, tylko prowadzać dzieci do szkoły tak długo jak się da. Albo zrobić dyżury rodziców. Duśka

# hwdp

03.10.2003 13:56

ale z was społeczniaki!!!

REKLAMA

# aborygen

04.10.2003 13:07

Moim zdaniem takie artykuły (przyznam, że ten był wyjatkowo przerażający) niczego nie rozwiązuja, a jedynie pogłębiają poczucie zagrożenia. Jeśli chodzi o krojenie to wszyscy forumowicze wiedzą, że nie jest to wynalazek ostatnich lat. Ja osobiście pamiętam (myślę, że nie jestem w tym odosobniony) jak w końcu lat osiemdziesiatych ciężko było przejść przez miasto i nie natknąć sie np. na skinheadów albo dyskomułów okradających dosłownie ze wszystkiego: pieniędzy, butów, kurtek, bluz z kapturem... A jeśli ktoś jeszcze był na tyle "nierozsądny", że chodził na koncerty albo lubił "miasto nocą" to takie zdarzenia były dla niego chlebem powszednim. I niezłą szkołą życia oczywiście.
Dlatego dzisiaj wcale nie czuję się mniej bezpieczny, co więcej nadal pozostając czynnym imprezowiczem uważam, że teraz jest dużo bezpieczniej.
A jak sobie z tym radzić dzisiaj? Tak samo jak wtedy, zebrać kolegów i spuścić wp.... jednemu i drugiemu. Niestety tylko taki argument trafia do bandyty.

# Duśka

05.10.2003 02:25

Taaak! Szczególnie jak się jest kobietą to można dołożyć takiemu bandziorowi i wspólnie z koleżankami zebrać się z wałkami od ciasta. Co to za teosria? Prawo powinno regulować takie sytuacje. A u nas prawo jest za łagodne. Ja bym postawiła na rynku pod pręgierzem i zrobiła relację telewizyjną na żywo z 200 batów na goły tyłek. Jak przeżyje to już tego nie zrobi. A jak nie - to jednego bandziora mniej i następny będzie się bał. No, ale przecież my jesteśmy cywilizowani i nie można opryszka stresować, bo on miał dzieciństwo pod górkę i tatusia pijaka. To już samo w sobie jest patologiczne i niesprawiedliwe dla nas. Duśka.

# aborygen

06.10.2003 08:46

"Prawo powinno regulować takie sytuacje a policja powinna to prawo skutecznie egzekwować" to taka sama bajka, albo zbiór pobożnych życzeń jakich wiele można przeczytać na tym forum. Artykuł w Magazynie nie dotyczył napadów na kobiety, więc może warto go najpierw przeczytać, a potem zabierać głos w dyskusji. A tak swoją drogą to watacha kobiet z wałkami goniąca bandytę jest pewnie bardziej skuteczna od policji. A poza tym lepszy jakikolwiek "czyn społeczny" niż paranoiczne siedzenie w domu i utyskiwanie na całe zło świata. Mimo ironii jaka bucha z postu Duśki nie jest to taki zły pomysł.

REKLAMA

# Kotkaa

06.10.2003 17:54

Odnoszę się do tematu agresji w ogóle, bo artykułu nie czytałam.
Taaa, prawo sobie może regulować. Bandytyzm zaczyna się już w podstawówkach, i już tam potrafi byc dość okrutny. Nauczyciel może tylko wezwać rodziców, a ci albo mają latorośl w nosie, albo pretensje do nauczyciela, że niedopilnował, albo kwituje: ja w jego wieku też taki byłem.
Skoro możemy niewiele, to przynajmniej warto po nocach chodzić z obstawą przyjaciół, a najlepiej nie chodzić, tylko jeździć taksówką z zaufanej firmy. I opanować jakieś podstawowe reguły samoobrony.

# Adam

06.10.2003 23:47

Hmm Bandytyzm powiadacie, a może tak zacząć przyglądać się kto maluje spayem, jak ubrane chodzi Twoje dziecko, po co mu kapturek latem???. Stare przysłowie mówi od rzemyczka...

# aborygen

07.10.2003 08:31

Taaa i pewnie okaże się, że dzieci same się kroją by wymusić na rodzicach pieniądze........ pewnie na narkotyki.
Pan szanowny to chyba całe dnie w domu siedzi, a swoją wiedzę czerpie z telewizji. Mało przy tym zorientowany Pan w sprawach młodzieży, a szkoda bo warto posłuchać co mają do powiedzenia. A mają dużo także na ten temat. Wracając do sprawy, nie sądzę aby problem dotyczył akurat dzieci forumowiczów ( tych którzy je mają oczywiście). Matki i ojcowie chłopców opisanych przez Hugo-Badera raczej nie spędzają wolnego czasu przed komputerem. Jeśli chodzi o grafficiarzy to oni spełniają się malując, a nie napadając na rówieśników. Stawianie znaku równości między jednymi a drugimi to duże nadużycie. Podobnie sposób ubierania się ma niewielkie znaczenie, kapturki noszą teraz prawie wszyscy, taka moda.

REKLAMA

# Vladymir

10.10.2003 22:47

Aborygen, 100 % racji, nic dodać nic ująć, świetnie to ująłeś !!!

# pink

26.10.2003 18:45

mam 17 lat a na tarchominie mieszkam od roku 1990. tu także chodziłem do podstawówki i do gimnazjum. Nigdy jeszcze na tarchominie mnie nie okradli ani też nikt mnie nie zaczepiał nawet póżno w nocy. mozliwe że miałem po prostu szczęście ale ja wolę tłumaczyć to sobie tak, że tarchomin to po prostu bezpieczny rejon warszawy.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024