REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Byl ? A ile zescie mu dali, co ?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.01.2005 10:25

Czy byl juz u Was po pieniadze funkcjonariusz koscielny ? Tak ? A ile dostal ? Wpisujcie, co laska ...

# adam

13.01.2005 10:39

U nas nie był. Nie wiem dlaczego, ale co roku jesteśmy pomijani.

# malkontent

13.01.2005 10:49

ja nie wpuszczam podejrzanych typów w matrixowych uniformach

REKLAMA

# malkontent

13.01.2005 10:53

adam może masz na drzwiach napis "PZPR" "NOP" albo "JEG" skoro do ciebie nie pukają, a może wiedzą że jesteś pusty bo wszystko wydajesz na tuning w swoim Tico

# adam

13.01.2005 11:12

Na drzwiach nic nie mam napisane. Nawet nie ma wizytówki. Jeżeli wiedzą, że się u mnie nie obłowią, to ciekawe skąd? Nigdy nie byli.

# malkontent

13.01.2005 11:16

mają swoje wtyki w urzędach skarbowych, co ty myślisz, Opus Dei jest wszędzie

REKLAMA

# miki

13.01.2005 11:28

Tylko czy nie chodzą do tych , co płacą podatki i już więcej nie mają, czy do tych co nie płacą żadnych podatków i mają w nosie wszelkich komorników - skarbowych, sądowych i czarnych???

# lalek.

13.01.2005 11:43

Może wziąść gościa na przetrzymanie. Typu- czy ksiądz jest glodny,proszę wpaść w polowie roku,żona wyszła po zakupy,sam potrzebuje,mam chorą mamusię,nie mam drobnych , lub w ostateczności (pokazując 10 zł )powiedzieć to wszystko co mam do konca miesiąca.Tylko przemyśl żeby do końca miesiąca nie było trzy dni bo tyle wytrzymasz nic nie mając i nic nie jedząc.

# miki

13.01.2005 12:03

"To wszystko co mam" nie pomaga. Weźmie. Kiedyś usiedliśmy sobie całą rodziną przy stole i mama powiedziała, ze zostało jej 100 zł (przed denominacją) do końca miesiąca. Musieliśmy przezyć tydzień. Zastanawialiśmy się wspólnie co mozemy jeść z zapasów w kuchni, a co kupować, żeby przezyć. Wtedy niespodziewanie zjawił się ksiądz. W czasie modlitwy mama dostała histerycznego ataku śmiechu na myśl o tym, że z tej stówy musi coś dać księdzu. Potem tłumaczyła mu dlaczego się śmiała, kilka razy powtarzając, że to wszysko co ma i że właśnie rozmawialismy sobie o tym, że bedziemy jeść suchą kaszę. Nie zrozumiał. Wziął stówę i poszedł. Na szczęście musiał nas sobie skreślić z ewidencji, bo więcej sie nie pokazał, a było to jakieś dwadzieścia lat temu.

REKLAMA

# fuji

13.01.2005 13:22

a patrzycie ile ludziska wrzucaja na tace po 10 zł lub 20 zł i mysla ze wszystkie grzechy beda odkupione, ciemnota

# xyz i ostatni

13.01.2005 16:06

Powinni zrobić nowy program orozrywkowy
KLECHORIADA

# UPR

14.01.2005 07:45

XYZ i Ostatni - wystarczy SLD-jada (czytaj komuszada)

REKLAMA

# Rysio.Ochucki

14.01.2005 09:38

A zatem czy pod opieką pasterza rośnie dobre stadko bogobojnych owieczek czy może baranów? Co łaska?... ale nie mniej niż 100wka?

# pafel

14.01.2005 14:32

Ja czarnego nie wpuszczam. Odkad odmówili mi ochrzczenia dziecka w kosciele kat. za to, że żyję w związku niesakramentalnym, niech się całują w d.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

14.01.2005 15:04

Obraziles sie ? No co Ty ? Wiesz, kiedys wybitni Polacy, ludzie dzisiaj troszke starsi od Ciebie, ale w tamtych latach bedacy w Twoim wieku tak samo jak Ty ambitni i rozwojowi, brali w nocy becik do Łady Samary, ktora uzyskali na talon z KW PZPR i jechali w noc ciemna, w noc glucha, za las na wioche, do kapliczki... i tam kszczyly ... ... jedne swoj ubecki pomiot, na chwale wiary i tego kosciola ...
Zapytaj Tadzia z tutejszego Amsztaltu, jak to sie robilo, gdzie i za ile ( ... jestesmy pewne, ze za nawet za niewielka kase wspolczesna klecha poprowadzilaby taka nocna operacje, w koncu to atrakcja ) ... i zmyj w koncu ten ..he, he... grzech pierworodny ze swojego Malenstwa ...
Co chesz...Malego Zakompleksionego Zlodzieja Jablek wychowac !? Spod Grojca jestes, czy co ?
Sluchajcie... a moze do cennika poslug warto byloby wprowadzic takie nocne pozycje rytualu , jak:
1. Pezetpeerowski Slub Aktywistow
2. Kszczciny Malego Ubeka
3. Nocny Pogrzeb Sekretarza
Ksieze Proboszczu ? Co Kolega na taki folklor by powiedzial ?
A Wy ? Jak byscie sie zapatrywali na takie imprezy ?
Misteria pelne romatycznej grozy, scen mrozacych krew w zylach i dramatycznych zwrotow akcji ... ech... wspolczesne pokolenie chyba daloby majatek za taka aranzacje ...

REKLAMA

# pafel

14.01.2005 15:10

O krzcinach dzieci ubeckich nie słyszałem (widocznie wtedy spałem). Były natomiast takie akademye na cześc nowonarodzonych UB-oleczków, nazywało sie to 'uroczyste nadanie imienia'. Spotykała sie tam cała smietanka starających sie o względy swoich szefów. Mieszkanka i samochody za obecność dostawali. I mają te mieszkanka do dziś. Trzecia Rzeczpospolita odsprzedała im je na własnosć hipoteczną za 10 procent wartości. A ja do dziś własnego kąta nie mam i dziecko nieochrzczone wychowuję w wynajmowanej kawalerce.

# lesny

14.01.2005 15:25

Pafel- spóżniłeś się chłopie.Może twój ojciec cóś

# racjonalny

14.01.2005 15:27

Bez przesady- co innego brak rozgrzeszania dla rodzicow, jesli ktos lamie reguly jakiejs wspolnoty, to trudno by ona to akceptowala, a co innego chrzest dziecka. Cos obie strony nie zrozumialy o co chodzi. Ja poszedłbym po prostu do innego ksiedza i powiedział o co chodzi i pewnie z chrztem nie byloby problemu [przede wszystkim to rodzice chrzestni powinni miec rozgrzeszenie].
Sprawa datkow jest moim zdaniem jakims nieporozumieniem i swiadczy o jakiejs obsesji antykoscielnej. Kosciol jako wspolna zyje z datkow swoich wiernych i ma prawo i obowiazek o nie prosic. A wierni daja tyle na ile ich stac.[ jak ich nie stac, albo nie czuja sie wiernymi, to nie daja nic] Dawanie a potem wyrzekanie swiadczy :a) o zaklamaniu; b) braku o odwagi cywilnej - jak nie dam "to co powiedza sasiedzi" Dulszczyzna.
Z tymi chrztami bylo mniej romantycznie- w latach 80. centrale nie obchodzilo czy strredni aparatczyk chrzci czy nie chrzci- byleby sie z tym nie obnosił. A wczesniej warszawski establishment chrzcil np. dzieci w Garwolinie.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

14.01.2005 15:55

Sluchaj ,a to jest nawet ciekawa sytuacja
Wpuszczasz go do srodka i jestes dla niego, jak miod na serce...
Tu krzyzyki nad drzwiami, tu recznik i mydlo, a tam woda swiecona z kropidelkiem zrobionym z wielkanocnej palemki... A tu !? A tu o !...prosze na obrazie w pokoju stolowym Wuj Stefan powraca z Jerozlimy, z II wyprawy krzyzowej, bez nogi, ale szczesliwy, bo odnaczony krzyzem VM V klasy i Komandoria Orderu Odrodzenia. To Przodek-Bohater ze strony Mamy. Tak ! Na polce zalakowane pol litra z ostatnim tchnieniem Sw.Antoniego - slowem - czem chata bogata ... W kartotece jestes w porzadku, sex po cichu i po ciemku, widywany przed kosciolem ... jaja swiecil .
On, caly powazny i rozowy, okadza dymem, kropi woda , kreda gryf KMB na drzwiach kresli i chce wychodzic ...i he, he... i z raczka czeka, tak ?
A ty dajesz mu na to z karte .... z mbanku, taka z usmiechnietym delfinkiem , nic nadzwyczajnego ha, ha...a on nie ma POSa przy sobie... i jest mu glupio. I czuje sie taki .... he, he ... najdelikatniej mowiac jakby jedna strona nie zrozumiala o co chodzi. Tak ?

# Agata

14.01.2005 16:06

Racjonalny -dziękuję Ci za jedyny, rozsądny głos w tej bełkotliwej dyskusji. Myślałem, że tzw. homo sovieticus juz dawno wyzionął ducha. Niestety myliłem się.

# homo sovieticus?

14.01.2005 16:44

Do racjonalnego i Agaty
A co byscie powiedzieli na historie dziecka, którego w parafii (w mieście stołecznym a nie na "bogobojnej" prowincji) nie chcieli ochrzcić i nic nie dało odwołanie do Kurii. Ksiadz w kurii stwierdził, że jak rodzice ślubu nie mają to chrzcic może tylko parafia matki lub ojca. Ojciec parafii swojej nie miał, bo niewierzący, a parafia matki sie uparła,że nie ochrzci bez slubu rodziców. No i co?

REKLAMA

# qwerty

14.01.2005 16:58

A ślubu rodzicom nie da, bo pan młody niechrzczony, niechrzczony bo rodzice pana młodego, czyli dziadkowie dzidziusia, slubu kościelnego nie mają. Tu jest prawdziwa przyczyna. Najpierw niech dziadkowie przed ołtarzem staną i wszystko naprawi sie samo

 Matka_Sławka_z_Gdańska

21.07.2007 00:58

... patrzecie, jak cywilizowany swiat sobie radzi z sektami religijnymi:
Ministerstwo wydało zakaz publicznego nawracania
wiadomosc EAI z 18:44
'' Rząd Kambodży wydał dekret, zakazujący chrześcijanom publicznego nawracania i tzw. ewangelizacji od drzwi do drzwi. Ministerstwo Kultu i Religii Kambodży zabroniło również rozprowadzania o charakterze chrześcijańskim, działalności ewangelizacyjnej w miejscach publicznych oraz stosowania form prozelityzmu, m.in. poprzez argument finansowy. Odtąd działalność misyjna ma się ograniczyć jedynie do świątyń i biur kościelnych. Według rzecznika ministerstwa, zarządzenie jest odpowiedzią na praktyki części misjonarzy, którzy nawracali ludzi ofiarując im żywność, pieniądze, ubrania i darmowe lekcje języka angielskiego''
ech,ech, ech... kiedy my doczekamy, takich czasow, ze czlowiek siadze sobie spokojnie po nowym roku przed telewizorem pewny, ze zaden - czytaj:dzwonek - nie zmaci mu zdrowego, wieczornego wypoczynku ?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA