REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Byl ? A ile zescie mu dali, co ?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.01.2005 10:25

Czy byl juz u Was po pieniadze funkcjonariusz koscielny ? Tak ? A ile dostal ? Wpisujcie, co laska ...

# adam

13.01.2005 10:39

U nas nie był. Nie wiem dlaczego, ale co roku jesteśmy pomijani.

# malkontent

13.01.2005 10:49

ja nie wpuszczam podejrzanych typów w matrixowych uniformach

REKLAMA

# malkontent

13.01.2005 10:53

adam może masz na drzwiach napis "PZPR" "NOP" albo "JEG" skoro do ciebie nie pukają, a może wiedzą że jesteś pusty bo wszystko wydajesz na tuning w swoim Tico

# adam

13.01.2005 11:12

Na drzwiach nic nie mam napisane. Nawet nie ma wizytówki. Jeżeli wiedzą, że się u mnie nie obłowią, to ciekawe skąd? Nigdy nie byli.

# malkontent

13.01.2005 11:16

mają swoje wtyki w urzędach skarbowych, co ty myślisz, Opus Dei jest wszędzie

REKLAMA

# miki

13.01.2005 11:28

Tylko czy nie chodzą do tych , co płacą podatki i już więcej nie mają, czy do tych co nie płacą żadnych podatków i mają w nosie wszelkich komorników - skarbowych, sądowych i czarnych???

# lalek.

13.01.2005 11:43

Może wziąść gościa na przetrzymanie. Typu- czy ksiądz jest glodny,proszę wpaść w polowie roku,żona wyszła po zakupy,sam potrzebuje,mam chorą mamusię,nie mam drobnych , lub w ostateczności (pokazując 10 zł )powiedzieć to wszystko co mam do konca miesiąca.Tylko przemyśl żeby do końca miesiąca nie było trzy dni bo tyle wytrzymasz nic nie mając i nic nie jedząc.

# miki

13.01.2005 12:03

"To wszystko co mam" nie pomaga. Weźmie. Kiedyś usiedliśmy sobie całą rodziną przy stole i mama powiedziała, ze zostało jej 100 zł (przed denominacją) do końca miesiąca. Musieliśmy przezyć tydzień. Zastanawialiśmy się wspólnie co mozemy jeść z zapasów w kuchni, a co kupować, żeby przezyć. Wtedy niespodziewanie zjawił się ksiądz. W czasie modlitwy mama dostała histerycznego ataku śmiechu na myśl o tym, że z tej stówy musi coś dać księdzu. Potem tłumaczyła mu dlaczego się śmiała, kilka razy powtarzając, że to wszysko co ma i że właśnie rozmawialismy sobie o tym, że bedziemy jeść suchą kaszę. Nie zrozumiał. Wziął stówę i poszedł. Na szczęście musiał nas sobie skreślić z ewidencji, bo więcej sie nie pokazał, a było to jakieś dwadzieścia lat temu.

REKLAMA

# fuji

13.01.2005 13:22

a patrzycie ile ludziska wrzucaja na tace po 10 zł lub 20 zł i mysla ze wszystkie grzechy beda odkupione, ciemnota

# xyz i ostatni

13.01.2005 16:06

Powinni zrobić nowy program orozrywkowy
KLECHORIADA

# UPR

14.01.2005 07:45

XYZ i Ostatni - wystarczy SLD-jada (czytaj komuszada)

REKLAMA

# Rysio.Ochucki

14.01.2005 09:38

A zatem czy pod opieką pasterza rośnie dobre stadko bogobojnych owieczek czy może baranów? Co łaska?... ale nie mniej niż 100wka?

# pafel

14.01.2005 14:32

Ja czarnego nie wpuszczam. Odkad odmówili mi ochrzczenia dziecka w kosciele kat. za to, że żyję w związku niesakramentalnym, niech się całują w d.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

14.01.2005 15:04

Obraziles sie ? No co Ty ? Wiesz, kiedys wybitni Polacy, ludzie dzisiaj troszke starsi od Ciebie, ale w tamtych latach bedacy w Twoim wieku tak samo jak Ty ambitni i rozwojowi, brali w nocy becik do Łady Samary, ktora uzyskali na talon z KW PZPR i jechali w noc ciemna, w noc glucha, za las na wioche, do kapliczki... i tam kszczyly ... ... jedne swoj ubecki pomiot, na chwale wiary i tego kosciola ...
Zapytaj Tadzia z tutejszego Amsztaltu, jak to sie robilo, gdzie i za ile ( ... jestesmy pewne, ze za nawet za niewielka kase wspolczesna klecha poprowadzilaby taka nocna operacje, w koncu to atrakcja ) ... i zmyj w koncu ten ..he, he... grzech pierworodny ze swojego Malenstwa ...
Co chesz...Malego Zakompleksionego Zlodzieja Jablek wychowac !? Spod Grojca jestes, czy co ?
Sluchajcie... a moze do cennika poslug warto byloby wprowadzic takie nocne pozycje rytualu , jak:
1. Pezetpeerowski Slub Aktywistow
2. Kszczciny Malego Ubeka
3. Nocny Pogrzeb Sekretarza
Ksieze Proboszczu ? Co Kolega na taki folklor by powiedzial ?
A Wy ? Jak byscie sie zapatrywali na takie imprezy ?
Misteria pelne romatycznej grozy, scen mrozacych krew w zylach i dramatycznych zwrotow akcji ... ech... wspolczesne pokolenie chyba daloby majatek za taka aranzacje ...

REKLAMA

# pafel

14.01.2005 15:10

O krzcinach dzieci ubeckich nie słyszałem (widocznie wtedy spałem). Były natomiast takie akademye na cześc nowonarodzonych UB-oleczków, nazywało sie to 'uroczyste nadanie imienia'. Spotykała sie tam cała smietanka starających sie o względy swoich szefów. Mieszkanka i samochody za obecność dostawali. I mają te mieszkanka do dziś. Trzecia Rzeczpospolita odsprzedała im je na własnosć hipoteczną za 10 procent wartości. A ja do dziś własnego kąta nie mam i dziecko nieochrzczone wychowuję w wynajmowanej kawalerce.

# lesny

14.01.2005 15:25

Pafel- spóżniłeś się chłopie.Może twój ojciec cóś

# racjonalny

14.01.2005 15:27

Bez przesady- co innego brak rozgrzeszania dla rodzicow, jesli ktos lamie reguly jakiejs wspolnoty, to trudno by ona to akceptowala, a co innego chrzest dziecka. Cos obie strony nie zrozumialy o co chodzi. Ja poszedłbym po prostu do innego ksiedza i powiedział o co chodzi i pewnie z chrztem nie byloby problemu [przede wszystkim to rodzice chrzestni powinni miec rozgrzeszenie].
Sprawa datkow jest moim zdaniem jakims nieporozumieniem i swiadczy o jakiejs obsesji antykoscielnej. Kosciol jako wspolna zyje z datkow swoich wiernych i ma prawo i obowiazek o nie prosic. A wierni daja tyle na ile ich stac.[ jak ich nie stac, albo nie czuja sie wiernymi, to nie daja nic] Dawanie a potem wyrzekanie swiadczy :a) o zaklamaniu; b) braku o odwagi cywilnej - jak nie dam "to co powiedza sasiedzi" Dulszczyzna.
Z tymi chrztami bylo mniej romantycznie- w latach 80. centrale nie obchodzilo czy strredni aparatczyk chrzci czy nie chrzci- byleby sie z tym nie obnosił. A wczesniej warszawski establishment chrzcil np. dzieci w Garwolinie.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

14.01.2005 15:55

Sluchaj ,a to jest nawet ciekawa sytuacja
Wpuszczasz go do srodka i jestes dla niego, jak miod na serce...
Tu krzyzyki nad drzwiami, tu recznik i mydlo, a tam woda swiecona z kropidelkiem zrobionym z wielkanocnej palemki... A tu !? A tu o !...prosze na obrazie w pokoju stolowym Wuj Stefan powraca z Jerozlimy, z II wyprawy krzyzowej, bez nogi, ale szczesliwy, bo odnaczony krzyzem VM V klasy i Komandoria Orderu Odrodzenia. To Przodek-Bohater ze strony Mamy. Tak ! Na polce zalakowane pol litra z ostatnim tchnieniem Sw.Antoniego - slowem - czem chata bogata ... W kartotece jestes w porzadku, sex po cichu i po ciemku, widywany przed kosciolem ... jaja swiecil .
On, caly powazny i rozowy, okadza dymem, kropi woda , kreda gryf KMB na drzwiach kresli i chce wychodzic ...i he, he... i z raczka czeka, tak ?
A ty dajesz mu na to z karte .... z mbanku, taka z usmiechnietym delfinkiem , nic nadzwyczajnego ha, ha...a on nie ma POSa przy sobie... i jest mu glupio. I czuje sie taki .... he, he ... najdelikatniej mowiac jakby jedna strona nie zrozumiala o co chodzi. Tak ?

# Agata

14.01.2005 16:06

Racjonalny -dziękuję Ci za jedyny, rozsądny głos w tej bełkotliwej dyskusji. Myślałem, że tzw. homo sovieticus juz dawno wyzionął ducha. Niestety myliłem się.

# homo sovieticus?

14.01.2005 16:44

Do racjonalnego i Agaty
A co byscie powiedzieli na historie dziecka, którego w parafii (w mieście stołecznym a nie na "bogobojnej" prowincji) nie chcieli ochrzcić i nic nie dało odwołanie do Kurii. Ksiadz w kurii stwierdził, że jak rodzice ślubu nie mają to chrzcic może tylko parafia matki lub ojca. Ojciec parafii swojej nie miał, bo niewierzący, a parafia matki sie uparła,że nie ochrzci bez slubu rodziców. No i co?

# qwerty

14.01.2005 16:58

A ślubu rodzicom nie da, bo pan młody niechrzczony, niechrzczony bo rodzice pana młodego, czyli dziadkowie dzidziusia, slubu kościelnego nie mają. Tu jest prawdziwa przyczyna. Najpierw niech dziadkowie przed ołtarzem staną i wszystko naprawi sie samo

 Matka_Sławka_z_Gdańska

21.07.2007 00:58

... patrzecie, jak cywilizowany swiat sobie radzi z sektami religijnymi:
Ministerstwo wydało zakaz publicznego nawracania
wiadomosc EAI z 18:44
'' Rząd Kambodży wydał dekret, zakazujący chrześcijanom publicznego nawracania i tzw. ewangelizacji od drzwi do drzwi. Ministerstwo Kultu i Religii Kambodży zabroniło również rozprowadzania o charakterze chrześcijańskim, działalności ewangelizacyjnej w miejscach publicznych oraz stosowania form prozelityzmu, m.in. poprzez argument finansowy. Odtąd działalność misyjna ma się ograniczyć jedynie do świątyń i biur kościelnych. Według rzecznika ministerstwa, zarządzenie jest odpowiedzią na praktyki części misjonarzy, którzy nawracali ludzi ofiarując im żywność, pieniądze, ubrania i darmowe lekcje języka angielskiego''
ech,ech, ech... kiedy my doczekamy, takich czasow, ze czlowiek siadze sobie spokojnie po nowym roku przed telewizorem pewny, ze zaden - czytaj:dzwonek - nie zmaci mu zdrowego, wieczornego wypoczynku ?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy