REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

biblioteka na Raciborskiej - do likwidacji ??!!

# aga654

05.07.2007 19:52

Do mieszkańców Białołęki, Płud i Choszczówki!!!
Ratujmy bibliotekę na Raciborskiej!!! Jako jedna z dwóch filli na Białołęce ma zostać przeniesiona w okolice Markotu. Powodem jest przejecie budyku przez właścicela i eksmitowanie biblioteki. Dyrekcji na Kowalczyka nie zależy jednak na utrzymaniu placówki przy życiu. Przez jakiś czas z pewnością będzie ona wegetowała przy Marywilskiej, gdzie z jej znakomicie wyposażonego księgozbioru korzystać będą nieliczni. Czy ktoś z korzystających z niej obecnie będzie jeździł na Marywilską? Tymczasem na Tarchominie powstaje kolejna, piąta juz chyba, placówka. Czy wobec zwiększania się liczby mieszkańców Białołęki nie trzeba byłoby raczej pomyśleć o odnowieniu sypiącej się biblioteki na Ambaras i tej na Raciborskiej również zamiast de facto likwidować jedną z nich? Białołece wbrew pozorom potrzebne sa biblioteki. Mieszka tu dużo młodzieży korzystajacej z bibiliotek (szkolne są niestety słabo wyposażione nawet w lektury), wiele osób starszych i z małymi dziećmi, które to osoby raczej nie wybiorą się na "wyprawę" autobusem na Marywilską. I jak w tej sytuacji dziwić się, ze czytelnictwo spada i rosna nam analfabeci funkcjonalni nierozuniejący prostych tekstów?
Zawiadomcie proszę znajomych i zainteresowanych o planowanej akcji i spróbujmy razem powstrzymać "górę" przed pozbawieniem nas dostępu do biblioteki!!
AGA

# POlubny

05.07.2007 20:48

I dobrze. Biblioteka jest nic nie warta.

# Oho! pis na

06.07.2007 11:40

mozg sie rzuca!
,I dobrze. Biblioteka jest nic nie warta.'

REKLAMA

# A.O.

06.07.2007 19:21

Wiadomość mało że nie sprawdzona to jeszcze wywołująca rózne reakcje.Plany sa inne. Po likwidacji mieszkań na terenie Gimnazjum 124 (przewidywany termin IV kwartał 2008 ) przystąpi się do adaptacji części pomieszczeń z przeznaczeniem na fillię Biblioteki Publicznej pozostałe zostaną wykorzystane dla zabezpieczenia potrzeb Gimnazjum.
Natomiast nad miejscem usytuowaniem filli z Ambaras trwają prace analityczne.

# zdziwiony

06.07.2007 19:40

A możde by jednak zbudować nowa biblioteke dla obu osiedli! Na Ambaras nie ma filii, jest autonomiczna biblioteka.

# Wiesia z Mezem

07.07.2007 19:19

Edek, Moj Maz mowi, ze placowka idzie do likwidacji, bo odmowila wycofania z polek i oddania do sztywnej oprawy pozycji: Slonimskiego, Askanazego, Korczaka, Lema, Lechonia, Feldmana, Hemara, Tuwima oraz... prosze sobie wyobrazic Panie Krzysiu rowniez.... Icchoka Lejba Pereca ! A na Pereca kolo Landy jest taki dobry warzywniak. Jakiez oni tam maja ogory... Dziewczyny !
No po byku... Co sie Edziu patrzysz przez ramie ? .... Nie objelybyscie Kochane tego.... rozumem !

REKLAMA

# B.W. radny

07.07.2007 22:53

O sprawie pisałem w Echu. Zarząd Dzielnicy z panami Kaznowskim i Opolskim na czele przesunęli w WPI budowę biblioteki na Białołęce Dworskiej na lata po 2012 roku za cenę wybudowania kolejnego centrum multimedialnego na Tarchominie, nieopodal BOK, czytelni, biblioteki itd.
Obiecany mi przez Burmistrza projekt rozwiązań tymczasowych /zastępczych/ - wiadomo, że prowizorki są najtrwalsze! - jeszcze do mnie nie dotarł...
Szkoda, że Zarząd robi wszystko na opak.

# Janka

09.07.2007 12:18

Skoro Bartku wszystko wiesz powinieneś być bogatym.Gdyby wszystkie Twe rady kazdy przyjmował jako bezwglednie do wykonania powinieneś być prezydentem a nie jakimś za przeproszeniem (może i fałszującym )kimś.Moim zdaniem to glupota polega na tym ze sugerujesz by zbudowano bibliotekę za kilka baniek a czytelników bylo trzech. Myslę że to dobry pomysl by byla przy Gimnazjum.

# B.W. radny

11.07.2007 10:28

Zachęcam do wczytania się w przytoczony tekst w Echu. Po pierwsze, nie chodzi wyłącznie o bibliotekę, ale centrum edukacyjno-kulturalne (i to wcale nie największych rozmiarów - takie, na miarę Zielonej Białołęki między Modlińską a Płochocińską); bardziej o MIEJSCE niż o GMACH czy instytucję. Ideą jest stworzenie nowej przestrzeni, której ponad 8 000 część Białołęki b. potrzebuje. Po drugie - ta część dzielnicy w sposób b. intensywny rozbudowuje się (no, chyba, że zadziała kwestia Czajki - niektórzy juz zapowiadają wyprowadzki...). Po trzecie środki i tak nie zasilą funduszu budowy i remontu dróg itd. a przycyznią się do wybudowania kolejnego centrum bibliotecznego tyle, że na Tarchominie, tuż obok... - jak wyżej...

REKLAMA

# STEFAN Z ERAZMA

13.07.2007 22:32

Bartuś nie nadymaj się,są lepsi od ciebie i skromniejsi.Daj se siana....

# piotrek

13.07.2007 22:50

a po co komu dzisiaj duża biblioteka? telewizja, puby, internet już zabiły biblioteki. właśnie najfajniejsze biblioteki to typu ŻAWADZKI(mój nauczyciek zresztą, ale nie lubiłem go, był taki oschły-typowy przedwojenny nauczyciel). ja np uwielbiam szperać w starych książkach, tylko ten kurz............

# B.W. radny

14.07.2007 12:48

Stefciu, niewątpliwie jest jak mówisz. Tym niemniej nie ogranicza to w żadnej mierze mojego prawa (w granicach tegoż) do wolności wypowiedzi (choćby były bufonowate...).
Popieram Piotra - idzie o stworzenie niedużej, ale nowoczesnej (w sensie organizacyjnym) biblioteki na Zielonej, która nie byłaby wyłącznie biblioteką, ale także osiedlowym centrum kultury, spotkań itd.

REKLAMA

# Bronek W.

15.07.2007 21:23

Zrobią za ciebie inni.To że gadasz bez zastanowienia to fakt.Bo nadal wydaje się mi że nie rozumiesz co to znaczy Centrum multimedialne i dlaczego musi być po tej stronie co Kaznowski.Tu są ludzie w ilości która pozwala by uzasadniali korzystanie.Jak oddadzą czytelnie multimedialną we wrześniu na Erazma to będziesz piał że Gospodarność o tym myślała tylko zapomniała.Ha,ha,ha.
Moim zdaniem powinieneś stworzyć centrum muzyczne i zostać dyrektorem..

# B.W. radny

15.07.2007 21:35

Za ofertę dziękuję, ale niestety obowiązki zawodowe nie pozwalają mi niestety skorzystać ani teraz, ani w przyszłości.
A rzecz idzie, Drogi Bronku W., o równomierny rozwój całej dzielnicy. I doprawdy nie interesuje mnie o czym Gospodarność myślała i o czym zapomniała, bo w przypadku samorządu myślę nieco innymi kategoriami aniżeli podziały polityczne czy światopoglądowe. Nie twierdzę, że pomysł Centrum jest zły sam w sobie; ale nic się nie stanie, jeśli zostanie ono otwarte kilka miesięcy później (wszak Tarchomin ma już spore zaplecze infrastruktury oświatowo-kulturalnej) na rzecz mniejszej, skromniejszej inwestycji oświatowo-kulturalnej na obszarze tejże samej przecież Dzielnicy.

# futrzak

17.07.2007 14:16

Centrum jak centrum -pewnie sie przyda. Problem w tym,ze takim osiedlom jak Bialoleka Dw. czy Choszczowka nie tylko niewiele się daje (a ich mieszkancy -placa rownież niemałe podatki), lecz zabiera to do czego same doszły -np.biblioteki.

REKLAMA

# B.W. radny

17.07.2007 16:00

właśnie...

# Bożena

17.07.2007 23:48

Jak na razie nikt nic nie dal ani nie wziął.Myślę sobie może jestem nadeta co by sie stało gdyby na Bibliotękę wylożyl ksiądz dobrodziej np w podzięce za podarowane mu wczesniej kino.Co wy na to chlopaki ?
Przeciez kasę ma.
Dlaczego wbrew Ewangelii tamte chłopaki tylko biorą ?
Jezus chodził boso nie jeżdził bryką.

# B.W. radny

20.07.2007 22:25

pewnie i tak mi nikt nie uwierzy, ale zgadzam się z Bożeną w zupełności.
Istnieją przesłanki, że za 2/3 lata - użyję cytatu, aby pozostać w klimacie - Słowo stanie się Ciałem i w Płudach powstanie centrum kulturalne. W każdym razie trzymam za pomysł kciuki i dopinguję inicjatora.

REKLAMA

# anioł

20.07.2007 23:45

apage satanas bartuś
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024