REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Fabryka Norblina gotowa. Nowe kino w tym miesiącu

  6 września 2021

Fabryka Norblina gotowa. Nowe kino w tym miesiącu
źródło: Fabryka Norblina

Po prawie trzynastu latach zakończyła się wielka inwestycja na rogu Prostej i Żelaznej. Same prace budowlane trwały 46 miesięcy.

REKLAMA

Grupa Capital Park poinformowała o otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie Fabryki Norblina - wielofunkcyjnego kompleksu, który powstał z wykorzystaniem zabytkowych obiektów przy skrzyżowaniu Prostej i Żelaznej. Trwają przygotowania do otwarcia.

REKLAMA

Fabryka Norblina gotowa

Prawie 2-hektarowy teren dawnej fabryki Norblin, Bracia Buch i T. Werner został zakupiony przez Grupę Capital Park w 2008 roku. Inwestor postanowił zachować zabytkowy układ dziesięciu pofabrycznych budynków oraz 50 maszyn i urządzeń (42 z nich są w rejestrze zabytków). Opracowywanie koncepcji zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, gromadzenie niezbędnej dokumentacji oraz uzyskiwanie wymaganych zezwoleń trwały prawie dziesięć lat. Prace budowlane ruszyły w listopadzie 2017 roku.

- Oficjalnie zakończyliśmy prace budowlane - mówi Sylwia Filewicz z Grupy Capital Park. - Za nami niemal cztery lata rewitalizacji, a także pracy nad nowoczesnymi budynkami skomponowanymi z historyczną architekturą. Organizacja robót na zabytkowym i tak gęsto zabudowanym terenie była wielkim wyzwaniem, przy którym pracowało w szczytowych momentach ponad 1000 pracowników i ponad 100 konserwatorów. W proces budowlany zaangażowanych było wiele specjalistycznych firm zajmujących się pracami przy skomplikowanym podziemiu, instalacjami, robotami budowlanymi czy konserwacją zabytkowych budynków i maszyn. Przyszło nam wykonywać unikatowe operacje budowlane, jak przesuwanie jednego z zabytkowych budynków w całości, czy podwieszanie dwóch innych. Przez kilka najbliższych miesięcy toczyć się będą jeszcze prace wykończeniowe i aranżacyjne poszczególnych najemców. W najbliższych tygodniach powrócą do nas ostatnie maszyny, będą wykonywane przy nich jeszcze prace estetyzujące. Przed nami także prace przy multimedialnych atrakcjach w Muzeum Fabryki Norblina.

REKLAMA

Fabryka Norblina - kiedy otwarcie?

Otwarcie kompleksu zostało rozłożone na wiele miesięcy. Jeszcze w tym miesiącu ruszy autorskie kino butikowe KinoGram a do swojej pierwotnej lokalizacji w zupełnie nowej odsłonie powróci BioBazar, pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością. Pod koniec miesiąca swoją działalność rozpocznie galeria sztuki FlowArt House.

Od października dostępne będzie Muzeum Fabryki Norblina, ale ścieżki multimedialnego zwiedzania będą sukcesywnie wzbogacane i uzupełniane. W tym samym miesiącu swoją działalność zainauguruje FoodTown - strefa gastronomiczna położona w pięciu zabytkowych halach fabrycznych. Wystartuje także Piano Bar z muzyką na żywo.

W kolejnych miesiącach otwarte zostaną kolejne lokale, kawiarnie i restauracje, m.in. Soul Food z piwem kraftowym czy wracający po kilkuletniej przerwie na mapę miasta Blue Cactus. Na terenie Fabryki Norblina pojawią się także m.in drogeria i apteka SuperPharm, sklep z autorską nalewką Wiśniewski, kwiaciarnia Buqiet i sklep jubilerski Yes.

W 2022 roku ofertę rozrywkową i kulturalną Fabryki Norblina uzupełni cyfrowa galeria sztuki Art Box Experience, a także Muzeum Apple z największą kolekcją tej marki i multimedialnymi atrakcjami. W przyszłym roku otwarte zostanie też centrum dentystyczne Medicover Stomatologia.

(dg)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA