Elektrobus pojedzie ulicami Bielan
10 marca 2016
Warszawa ma dwa nowe autobusy z napędem elektrycznym. Jeden z nich będzie można spotkać na bielańskich ulicach.
- Będą obsługiwały linie 166 i 121 - zapowiada MZA.
Susza uderza w Kampinos. Park pokazuje efekty walki o wodę
Kampinoski Park Narodowy zmaga się ze skutkami wyjątkowo dotkliwej suszy. W ramach projektu "Kampinoskie Bagna 2" powstają nowe urządzenia retencyjne, oczka wodne i zrenaturyzowane cieki, które mają pomóc zatrzymać wodę na terenach mokradeł.
- Dzięki wypożyczeniu uda się zwiększyć liczbę pojazdów elektrycznych na ulicach. Na przełomie roku dwa wypożyczone używane elektrobusy powinno zastąpić dziesięć fabrycznie nowych.
W przyszłym roku ulicami Warszawy ma kursować już 30 elektrobusów. Są kupowane głównie z myślą o zabytkowej, reprezentacyjnej części miasta, ale dwa pojazdy mają obsługiwać linię autobusową, łączącą kampus uniwersytecki w Lesie Bielańskim ze stacją metra. Zarząd Transportu Miejskiego pracuje obecnie nad jej trasą. Radni nie zgodzili się na pierwszą propozycję, zakładającą kursowanie autobusów przez ulicę Lindego.
(dg)
.



















































