REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Druga estakada Marsa wreszcie otwarta

  18 stycznia 2023

Druga estakada Marsa wreszcie otwarta
źródło: UM Warszawa

Pierwsi kierowcy pojechali dziś nową estakadą nad skrzyżowaniem Żołnierskiej z Marsa na pograniczu Wawra i Rembertowa. Zmiany na lepsze odczują nie tylko mieszkańcy najbliższej okolicy, ale również kierowcy korzystający z węzła przy wjeździe do centrum Warszawy.

REKLAMA

Budowa estakady nad skrzyżowaniem Żołnierskiej z Marsa rozpoczęła się w 2020 roku. Teraz wiadukty tego ważnego węzła komunikacyjnego we wschodniej części Warszawy są już przejezdne.

Wiadukty Marsa gotowe

- Cieszę się, że od dzisiaj mieszkańcy Rembertowa mogą korzystać z nowego rozwiązania komunikacyjnego. Węzeł przesiadkowy dla wschodniej Warszawy? Inwestycja na etapie rozmyślań Węzeł przesiadkowy dla wschodniej Warszawy? Inwestycja na etapie rozmyślań
Przedłużenie linii tramwajowej z Gocławka do Marsa było proponowane od lat, a w ostatniej kampanii wyborczej znalazło się wśród obietnic Rafała Trzaskowskiego. Podczas nadchodzącej przebudowy torów kolejowych stacja Gocławek zostanie dosunięta do wiaduktu Marsa. Mógłby tu powstać węzeł dla wschodniej Warszawy. Władze miasta śpią.
Wiadukt nad Marsa jest już przejezdny. Udało nam się domknąć tę wielką, realizowaną od wielu lat inwestycję. Jest teraz bezpieczniej, zmniejszą się korki. To z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w tym rejonie Warszawy - powiedział Rafał Trzaskowski podczas wizyty w okolicy nowej estakady.

Pomimo trwających prac budowlanych Marsa i Żołnierską przejeżdżało w październiku średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę. To pokazuje, jak ważne są te ulice w układzie komunikacyjnym i transportowym miasta. Nowo wybudowana estakada uzupełnia rozwiązania drogowe, które powstały w ostatnich latach. Konstrukcja ma długość ok. 600 metrów i przejmie ruch w stronę centrum Warszawy oraz umożliwi przejazd nad skrzyżowaniem Marsa z Chełmżyńską i Okularową.

Zakończenie inwestycji oznacza również przywrócenie na skrzyżowaniu Żołnierskiej, Marsa i Rekruckiej możliwości skrętu w lewo z Żołnierskiej w Marsa oraz z Marsa w lewo w Rekrucką.

REKLAMA

Przebudowa Marsa zakończona

W 2019 roku zakończył się poprzedni etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631 - nad skrzyżowaniem Marsa i Żołnierskiej wybudowana została pierwsza z estakad, prowadząca ruch w stronę granicy miasta, oraz dziesięć innych obiektów inżynierskich, w tym wiadukty Marsa nad linią kolejową, estakada do skrętu w lewo z Marsa w Żołnierską, wiadukty Żołnierskiej nad linią kolejową i kolejne nad skrzyżowaniem z Czwartaków, kładka dla pieszych, a także przejścia dla zwierząt. Modernizacja ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA