REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Mieszkańcy chcą wiat przystankowych

  23 stycznia 2023

Mieszkańcy chcą wiat przystankowych
zdjęcie poglądowe, źródło: ZTM

Mieszkańcy warszawskiego osiedla Zerzeń mają dość stania na wietrze i deszczu w oczekiwaniu na autobus. Zarząd Transportu Miejskiego nie ma dla nich dobrych informacji.

REKLAMA

Wawerski radny Michał Żebrowski zwrócił się do Zarządu Transportu Miejskiego z pytaniem, ile wiat przystankowych na płycie betonowej zostało zainstalowanych na wawerskich przystankach w latach 2020-2022. Skąd pomysł na tak "podchwytliwe" pytanie?

Zerzeń czeka na wiaty

- Z dotychczasowej współpracy z ZTM wiem, że takie wiaty były testowane z powodzeniem. Nie wymagają one tyle miejsca, co wiaty tradycyjnie, a ponadto można montować ja na mediach (z wyłączeniem rur gazowych) biegnących pod ziemią. Falenica: Pętla autobusowa pod wodą. Powstała sześć lat temu Falenica: Pętla autobusowa pod wodą. Powstała sześć lat temu
Po większych opadach deszczu pętla na Bysławskiej zaczyna przypominać jezioro. Odwodnienie terenu zostało wykonane zaledwie kilka lat temu.
Wielokrotnie też wnioskowałem o montaż takich wiat na wawerskich przystankach - przekonuje radny Żebrowski.

W ostatnim czasie mieszkańcy pytali, kiedy wiaty przystankowe staną wzdłuż Traktu Lubelskiego, np. na przystankach Zerzeń i Kombajnistów.

- Pora jesienno-zimowa jest szczególnie uciążliwa, tym bardziej, że autobusy kursują rzadko, a ich punktualność pozostawia wiele do życzenia. Kiedy wiaty na płycie betonowej zostaną zamontowane na powyższych przystankach? - dopytuje radny.

REKLAMA

ZTM nie ma pieniędzy

ZTM poinformował, że w latach 2020-2022 nie były montowane wiaty na płytach fundamentowych. Jak się dowiadujemy, zostały one zamontowane w zaledwie trzech lokalizacjach na terenie Warszawy.

- Należy dodać, iż w roku bieżącym nie otrzymaliśmy pieniędzy na zakup wiat, w związku z tym na zlecenie ZTM nie były ustawiane w tym roku żadne nowe wiaty - informują urzędnicy. - Ograniczone środki budżetowe, terminy wynikające z harmonogramu zamówień publicznych oraz liczba pozycji na liście lokalizacji oczekujących na ustawienie wiat przystankowych mogą skutkować tym, że przedmiotowe przystanki nie zostaną w najbliższej przyszłości wyposażone w wiaty.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# mmm

23.01.2023 15:20

To jest dopiero kicha. Miasto namawia dzieci i rodziców do jeżdzenia do szkoły komunikacją publiczną, ale do głowy mądralom nie przyjdzie,m że póżniej taki uczeń (np. SP 109) dziecko stoi na przystanku (tu: Zerzeń lub Zwoleńska) w deszczu/śniegu, czekając na zazwyczaj spóźniony autobus. Czy to naprawdę wymaga myślenia, że gdzie jak gdzie, ale przy szkołach takie wiaty powinny byc priorytetem?

 swojak

27.01.2023 09:00

Niestety, inwestycja w postaci wiaty przystankowej jest mało medialna. Przecież Czaczkowski, czy nasz jaśnie panujący burmiszcz nie pokażą się w tv(n) z nożyczkami z informacją, że oddają do użytku tak ważny i oczekiwany obiekt użyteczności publicznej. Nic z tego, oni mają w nosie takie inwestycje. Co innego obiekt o większej kubaturze (np. dom kultury, biblioteka), gdzie w przyszłości można zatrudnić swoich znajomych i rodzinę, to się medialne im opłaca. Dobrze wyglada się w tv na tle dużego obiektu za dziesiatki naszych milionów. A na tle wiaty jak będą się prezentować? Jak jakiś cieć. Bądźmy poważni :-) Miłego dnia.

 magda.wisnia

01.02.2023 10:49

Szkoda komentować

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA