REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Drogowcy: Dźwigowa gotowa na czerwiec

  17 lutego 2012

Drogowcy: Dźwigowa gotowa na czerwiec

Co prawda i tak chyba nikt nie wierzy, że Dźwigowa zostanie oddana do ruchu w ciągu najbliższych lat, ale gwoli odnotowania: drogowcy zapowiadają, że prace przy odtworzeniu ulicy zakończą się 31 maja.

REKLAMA

Przypomnijmy: w ubiegłym roku jezdnia w okolicach tunelu na Dźwigowej zaczęła pękać. Okazało się, że asfalt jest podmywany przez wody podskórne i doraźne osuszanie nic nie daje. Po próbach naprawy i położeniu nowej warstwy asfaltu sytuacja się powtórzyła. Nie było innego wyjścia, jak tylko zamknąć ulicę i zacząć budować ją od nowa.

Kolejne terminy oddania nowej Dźwigowej przepadały, bo wciąż wynikały nowe kłopoty - ostatecznie zdecydowano się na całkowite odwodnienie ulicy, budowę suchej wanny pod drogą i przepompowni, która ma zapewnić, że woda nie będzie podciekać pod asfalt. Jeszcze niedawno mówiło się, że autobusy będą mogły pojechać pod torami kolejowymi zimą. Już wiadomo, że to nierealne, za to wiosną prace mają ruszyć z kopyta, tak aby zakończyć je ostatniego dnia maja.

- Jeśli chodzi o Dźwigową to termin na koniec maja 2012 r. jest jak najbardziej aktualny. W grudniu zakończył się etap budowania tzw. suchej wanny, tzn. pod ciśnieniem wpuszczano beton pod konstrukcję drogi - mówi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. - Miało to na celu oddzielenie wód gruntowych od konstrukcji drogi. Napływające wody gruntowe to największy problem ulicy Dźwigowej. W styczniu zakończono również budowę odwodnienia w skarpie. Obecnie planowana jest budowa odwodnienia drogi. Powstanie 50-metrowy kanał połączony z przepompownią, która znajduje się na skarpie.

Miejmy nadzieję, że następne informacje związane z Dźwigową będą już tymi ogłaszającymi ostateczne otwarcie.

 

Komentarze (3)

# mar

18.02.2012 11:19

Kolejna durna akcja "nowa droga na Euro" - pewnie po Euro2012 ją zamkną, bo się okaże, że "pojawiły się nowe trudności".

# Gregor

23.02.2012 12:50

Super, tylko w Polsce 300m ulicy można naprawiać 9 miesięcy i za kwotę grubo ponad 10mln. zł

# gosh

10.04.2012 19:14

Paranoja.... Ciężko napisać cokolwiek innego...

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA