REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Droga benzyna skusiła złodzieja. Kradł paliwo 48 razy

  13 stycznia 2023

Droga benzyna skusiła złodzieja. Kradł paliwo 48 razy
źródło: KSP

Wysokie ceny benzyny skłoniły pewnego 33-latka do znalezienia sposobu, który może zaprowadzić go do więzienia. Warszawscy policjanci zatrzymali kierowcę podejrzanego o liczne kradzieże paliwa na stacjach benzynowych. Na samochodzie były umieszczone tablice rejestracyjne innego pojazdu, a w bagażniku znajdowały się kanistry. Mężczyzna usłyszał zarzut za dokonanie 48 kradzieży paliwa na stacjach w różnych częściach Warszawy.

REKLAMA

Zaczęło się niewinnie. Podczas służby na Pradze załoga patrolowo-wywiadowcza zauważyła na Kijowskiej volkswagena bez wymaganych świateł.

Kontrola za brak świateł

Kierowca został zatrzymany do kontroli. Zuchwała kradzież paliwa przy Modlińskiej. Zatankował pod korek i odjechał Zatankował pod korek i odjechał. Szuka go policja
Policjanci z komisariatu na Białołęce prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży paliwa z jednej ze stacji przy Modlińskiej na kwotę 545 złotych. Sprawca kradzieży poruszał się szarym citroenem na kradzionych tablicach rejestracyjnych.
Gdy policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne pojazdu okazało się, że są one przyporządkowane do pojazdu marki Kia. 33-latek siedzący za kierownicą nie chciał wyjaśnić, do kogo należy auto i kto dokonał zamiany tablic.

Policjanci dokładnie sprawdzili w systemie numer VIN volkswagena i ustalili jego właścicielkę. Gdy przeanalizowali kartotekę mężczyzny, okazało się, że był w przeszłości notowany za kradzieże. Mundurowi postanowili dokładnie go skontrolować i przeszukać pojazd.

REKLAMA

Zarzuty za kradzież benzyny

- W bagażniku znaleźli kilka kanistrów o różnej pojemności. W dwóch było paliwo. Podejrzewając, że mężczyzna może być zamieszany w kradzieże na stacjach, policjanci skontaktowali się z dyżurnym północnopraskiej komendy oraz swoim koordynatorem. Podjęte we współpracy działania potwierdziły, iż kontrolowany przez nich volkswagen był wykorzystywany do kradzieży paliwa. Dowodem na to były nagrania z kamer monitoringu - relacjonuje policja.

Policjanci zatrzymali 33-latka. Samochód trafił na policyjny parking. W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna dopuszczał się kradzieży paliwa nie tylko na terenie Pragi, Białołęki i Targówka, ale również w innych częściach Warszawy. Zgromadzony w tej sprawie materiał procesowy dowodzi, że 33-latek od końca września do 8 stycznia. dopuścił się aż 48 kradzieży paliwa na kwotę około 8 tys, zł. Grozi mu pięć lat więzienia i... kara za brak świateł.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA