REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd »

 

Do czterech razy sztuka. Korwin-Mikke startuje na prezydenta Warszawy

  23 lutego 2024

alt='Do czterech razy sztuka. Korwin-Mikke startuje na prezydenta Warszawy'
źródło: YouTube / Janusz Korwin-Mikke

Były poseł Janusz Korwin-Mikke zamierza po raz czwarty ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy. W poprzednich wyborach kontrowersyjny polityk zdobył 1,3% głosów. W tym roku będzie walczyć o głosy z prezydentem Rafałem Trzaskowskim (PO), a także Magdaleną Biejat (Lewica Razem), Tobiaszem Bocheńskim (PiS) i Przemysławem Wiplerem (Konfederacja).

REKLAMA

Wybory samorządowe już 7 kwietnia, więc najwyższy czas na decyzje dotyczące startu. 23 lutego udział w wyborach na prezydenta Warszawy ogłosił były poseł Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke na prezydenta Warszawy

Start byłego lidera Unii Polityki Realnej, Kongresu Nowej Prawicy i Konfederacji nie jest zaskoczeniem. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Korwin-Mikke kandyduje na prezydenta Warszawy nieprzerwanie od 2006 roku. Najlepszy wynik - 3,9% głosów - osiągnął 14 lat temu.

Jak twierdzi były poseł, w wyborach będą go popierać Bezpartyjni Samorządowcy. Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej komitet o tej nazwie wsparł kandydata Konfederacji, posła Przemysława Wiplera, i zapowiedział wspólny start z partią. Wszystko wskazuje zatem na to, że wśród Bezpartyjnych Samorządowców doszło do rozłamu.

Kup bilet

Kim jest Janusz Korwin-Mikke?

Janusz Ryszard Korwin-Mikke pochodzi z Warszawy, jest z wykształcenia filozofem. W czasach komunizmu był dwukrotnie więziony za działalność opozycyjną. W latach 1991-1993 i 2019-2023 był posłem, a w latach 2014-2018 - eurodeputowanym.

Założył cztery partie: Unię Polityki Realnej, Wolność i Praworządność, Kongres Nowej Prawicy oraz Koalicję Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. W latach 2019-2022 był jednym z trzech liderów Konfederacji. W ubiegłym miesiącu reaktywował partię KORWiN.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Na prezydĘta

24.02.2024 18:36

Błazen.

# Arpa61

25.02.2024 05:05

On, ręczę bo go znam, zawsze był wariatem. Robienie wokół siebie zamieszania to treść i cel życia Mikkego pseudonim artystyczny "Korwin".

# rtvagd

27.02.2024 18:04

#Na prezydĘta napisał(a) 24.02.2024 18:36
Błazen.
KTOŚ SIĘ PRZEDSTAWIŁ...

REKLAMA

# Kocur

28.02.2024 09:54

Koleś jest pragmatyczny i daj Boże, by współczesna młodzież miała choćby połowę jego energii. Nie muszę się z nim zgadzać ale serio go doceniam.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024