REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Dłuższa Światowida, dłuższe tory. Imponujący plac budowy

  9 stycznia 2020

alt='Dłuższa Światowida, dłuższe tory. Imponujący plac budowy'

Dzięki łagodnej zimie prace na Nowodworach i Winnicy trwają w najlepsze. Przy skrzyżowaniu z Dzierzgońską krajobraz uległ zaskakującej zmianie.

REKLAMA

Osoby, które nie przechodziły w ostatnich tygodniach w pobliżu szkoły podstawowej przy Leśnej Polanki, mogą być mocno zaskoczone skalą zmian, które zaszły podczas przedłużania ulicy Światowida i linii tramwajowej. Zachodni skraj porośniętej lasem wydmy dosłownie zniknął, ustępując miejsca placowi budowy.

Ślepa ulica

Nowy, 900-metrowy odcinek Światowida będzie zdecydowanie szerszy od nowodworskiego a nawet od fragmentu na wysokości Galerii Północnej. Jak poprawić 511? ZTM czeka na... tramwaj Jak poprawić 511? ZTM czeka na... tramwaj
Rozwiązaniem problemów stojących w korku pasażerów z Winnicy będzie tramwaj. Ich sąsiedzi z Dąbrówki Wiślanej mogą na tym stracić.
Ulica będzie budowana od razu w układzie 2x2, z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu, drogą rowerową i oczywiście chodnikami. Tramwaje linii 2 i 17 zatrzymają się na wysokości skrzyżowania z Leśnej Polanki, a następnie dotrą na pętlę, zbudowaną ok. 200 metrów od Modlińskiej.

Docelowo zarówno Światowida, jak i linia tramwajowa mają być dociągnięte do nowego skrzyżowania z Modlińską. Na razie brakujący 200-metrowy odcinek nie ma jeszcze ani pozwolenia, ani wykonawcy - wciąż nie ogłoszono przetargu na jego budowę.

Wstąp do księgarni

Zima sprzyja

Za budowę nowego odcinka Światowida i torów tramwajowych odpowiada hiszpańska firma Balzola, która otrzyma za swoje usługi ponad 67 mln zł. Zapisany w umowie z października okres wykonania zadania to "10 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych", więc prace powinny zakończyć się jesienią a tramwaje mogłyby ruszyć do Winnicy z początkiem przyszłego roku.

Póki co zimowa aura jest na tyle łaskawa, że robót budowlanych nie trzeba było przerywać. Jeśli w najbliższych miesiącach nie czekają nas anomalie pogodowe, można będzie mieć nadzieję na ukończenie inwestycji przed terminem.

(dg)

.
 

Komentarze (9)

 drugastrona

09.01.2020 17:18

Zniszczenie wydmy to skandal. Fajnie by było się dowiedzieć z nazwiska, co za debil to przyklepał.

# norbitek

10.01.2020 08:36

Zawsze myślałem, że tramwaj przez Tarchomin zakończy się pętlą na Winnicy którą chyba teraz będą budować. A tu autor wspomina coś o dociągnięciu torów do Modlińskiej.
Ktoś może coś wie więcej na ten temat?

 drugastrona

10.01.2020 12:27

Tak, ma być pętla na Winnicy, blisko Modlińskiej. Światowida ma być dociągnięta do Modlińskiej, nie tory. Ale to jeszcze nie teraz. Obecna budowa nie dotyczy budowy pętli i wpięcia Światowida w Modlińską.

REKLAMA

# jolka1

10.01.2020 13:58

Skoro na tym odcinku robią Światowida dwujezdniową, to ja rozumiem, że jest to wstęp do zarzuconej koncepcji, by cała Światowida była dwujezdniowa. Tyko wówczas to ma sens.

# norbitek

10.01.2020 14:23

Mam nadzieję, że jak najszybciej poszerzą Światowida. Niestety mam obawy czy stanie się ona główną/zbiorczą ulicą Tarchomina. Pewnie większość dalej będzie zatykała Odkrytą, Nowodworską i Świderską które niestety za szerokie nie są i nie będą.

 drugastrona

10.01.2020 17:07

Myślę, że większość mieszkańców nie chce mieć drugiej Sokratesa na osiedlu i uważać na miszczów kierownicy śmigających 130 na godzinę, bo jest szeroko. W tej chwili nie ma potrzeby budowy drugiej jezdni. Nie poprawi ona ruchu, bo i tak przecież jest seria sygnalizacji od Myśliborskiej do Modlińskiej. Pieniądze wyrzucone w błoto z krzywdą dla osiedla.

REKLAMA

# Xyz

10.01.2020 19:59

Pieniądze wyrzucone w błoto to będą, gdy ta dwupasmowka nie bedzie dokonczona. Gdy sie mowi a, to trzeba powiedzieć b.

# Monika25

13.01.2020 21:49

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

# _tomek

13.01.2020 23:57

#norbitek napisał(a) 10.01.2020 14:23
Pewnie większość dalej będzie zatykała Odkrytą, Nowodworską i Świderską które niestety za szerokie nie są i nie będą.

A wiesz dlaczego większość wybiera Odkrytą/Świderską? Bo tam nie ma świateł co 500 metrów.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA