REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Dla kobiet po menopauzie

  27 marca 2003

W związku z doniesieniami na temat działań niepożądanych, jakie może powodować terapia hormonalna, kobiety poszukują innych metod radzenia sobie z dolegliwościami okresu klimakterium.

REKLAMA

Dolegliwości związane z przekwitaniem mogą być bardzo uciążliwe. U kobiet w tym okresie najczęściej pojawiają się takie objawy jak: kołatanie serca, uderzenia gorąca, trudności w zasypianiu, nadmierna potliwość, pobudliwość, drażliwość i wahania nastroju lub uczucie zmęczenia. Pacjentki skarżą się również na nadmierną płaczliwość i utratę zainteresowań.

* * *

Klimakt-Heel to nowoczesny, homeopatyczny preparat na dolegliwości okresu klimakterium. Skutecznie znosi lub łagodzi dolegliwości klimakterium. Może być zarówno alternatywą, jak i uzupełnieniem hormonalnej terapii zastępczej (HTZ).

Preparat Klimakt-Heel stanowi dobre rozwiązanie dla kobiet, które z różnych względów nie chcą bądź nie mogą stosować HTZ. Może być również uzupełnieniem terapii hormonalnej u pacjentek, u których nie spowodowała ona ustąpienia dolegliwości okresu menopauzy.

Klimakt-Heel zawiera celowo dobrane składniki roślinne, mineralne i zwierzęce, które wzajemnie potęgują swoje działanie. Ze względu na szerokie spektrum działania, skutecznie znosi dolegliwości okresu klimakterium. Ponadto jest to preparat bezpieczny, bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki.

* * *

Nowy lek opracowała także polska firma farmaceutyczna Adamed. Lek zawiera progesteron w postaci dopochwowej. Według prof. Tomasza Paszkowskiego z Akademii Medycznej w Lublinie uzupełnienie hormonalnej terapii estrogenowej dopochwowym podawaniem progesteronu gwarantuje pacjentkom w okresie klimakterium zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjna terapia doustna. Profesor zwraca jednocześnie uwagę na poprawę samopoczucia pacjentek w terapii hormonalnej uzupełnianej progesteronem w nowej postaci dopochwowej - "Wyniki te są wyjątkowo korzystne. Już po jednym miesiącu kuracji możemy zaobserwować radykalną poprawę: zmniejszenie częstotliwości uderzeń gorąca, nocnych potów oraz występowania stanów depresyjnych u kobiet w okresie pomenopauzalnym".

Opracowany przez Adamed lek, zawierający nową postać progesteronu umożliwia bezpieczne stosowanie terapii hormonalnej, która znacznie poprawia jakość życia pacjentek w okresie klimakterium przywracając im normalną aktywność.

"Dzięki dopochwowej metodzie podawania hormonu udało się wyeliminować wiele efektów niepożądanych. Ten sposób leczenia można uznać za bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjentki" - stwierdza prof. Paszkowski. Podkreśla również, że prawidłowo prowadzona i nadzorowana oraz uwzględniająca wszelkie przeciwwskazania terapia jest całkowicie bezpieczna. "Z pewnością warto stosować hormonalną terapię zastępczą u kobiet, gdyż jest to skuteczne narzędzie, które może uchronić kobietę przed koszmarem klimakterium. Nowoczesne preparaty, niska dawka i optymalna droga podawania hormonów z ominięciem przewodu pokarmowego minimalizują ryzyko możliwych powikłań" - mówi prof. Paszkowski.

źródło: On Board Public Relations

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Mirra

02.06.2021 15:50

Musze przyznać, że https://www.biotrendy.pl/menopauza/najczesciej-wybierane-menopauza/ należy jak dla mnie do bardzo średnio przyjemnych okresów w życiu, zwłaszcza jeśli chodzi o kołatanie serca, uderzenia gorąca czy nadmierna potliwość. W pewnym momencie człowiek ma dosłownie dosyć tego..
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024