REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 1olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0
Puls Warszawy

różne

 

Zapasy na Ossowskiego

  27 marca 2003

Młodzi zapaśnicy z Warszawy zmierzą się ze sobą w zawodach organizowanych przez UKS "Zdrowy Targówek" w najbliższą niedzielę, 30 marca. Patronat nad II Krokiem Zapaśniczym objął Zarząd Dzielnicy Targówek.

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0
Inicjatywa zorganizowania takiego turnieju narodziła się w środowisku wychowanków sekcji zapaśniczej "Legii", którzy prowadzą klub zapaśniczy dla dzieci i młodzieży z terenu Targówka. Jak sami mówią na Targówku brak było dotąd takiej sekcji, a przecież zapasy to dyscyplina ogólnorozwojowa, ucząca także elementów samoobrony. Mogą ja trenować także dziewczęta. Alkohol na bulwarach jest legalny. To ostateczna decyzja Alkohol na bulwarach jest legalny. To ostateczna decyzja Naczelny Sąd Administracyjny przyznał dzisiaj rację prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu i dopuścił spożywanie alkoholu na bulwarach na lewym brzegu Wisły. Uchwała Rady Warszawy w tej sprawie została wcześniej zaskarżona i Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził jej nieważność. NSA uznał skargę kasacyjną wniesioną przez prezydenta miasta. Klub działa od ośmiu miesięcy i przez ten czas jego zawodnicy zdobyli już pierwsze medale. Niedzielne zawody będą okazją do zaprezentowania zdobytych umiejętności i zmierzenia się z kolegami (i koleżankami) z innych klubów. W Kroku weźmie udział 75 zawodników w wieku 8-15 lat z 6 klubów. Na koniec zaplanowano pokaz walki seniorów. Zawodom patronuje Zarząd Dzielnicy Targówek, który ufundował nagrody dla wszystkich zawodników.

Jak podkreślają trenerzy nie udałoby się zorganizować ani klubu, ani turnieju bez przychylności władz dzielnicy i spółdzielni RSM Praga, która bezpłatnie udostępnia lokal przy ul. H. Junkiewicz 8. Choć salka jest mała dla maluchów wystarczy, ale klub ciągle się rozrasta. Treningi odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki o godz 17:00 i w soboty o 15:00. W planach jest obóz letni dla najlepszych zawodników i może kolejne zawody, bo wśród podopiecznych są "same talenty". Należy zaznaczyć, że trenerzy zajmują się klubem nieodpłatnie, bo jak mówią jest to ich hobby. Sami kiedyś trenowali i nic nie sprawia takiej satysfakcji jak przekazywanie swych umiejętności dzieciom, obserwowanie jak się tym cieszą. Ich zdaniem takie kluby są potrzebne zwłaszcza na blokowiskach, gdzie dzieciom brak zajęć pozaszkolnych i łatwo trafić w "złe towarzystwo". Mają nadzieję, że Krok Zapaśniczy wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych na terenie Targówka

Zapowiada się naprawdę dobra zabawa i duże emocje, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom w niedzielę, 30 marca, w godz. 13:30-16:30, w hali sportowej przy ul. Ossowskiego 25.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 3olowkowa kraina swiatowida angielski 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 3bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

biedronka 050 3biedronka 050 0

REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA