REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

przestrzeń miejska

 

Czy Żegańska ma za mało zieleni?

  9 listopada 2022

Czy Żegańska ma za mało zieleni?
DB

Jedna z radnych Wawra oczekuje "przywrócenia zieleni w Międzylesiu". Jak dowodzi, przydałoby się dosadzenie drzew i krzewów wzdłuż ulicy Żegańskiej. Czy jest na to szansa?

REKLAMA

Radna Anna Ojer zwróciła się do zarządu dzielnicy z prośbą o nowe drzewa, krzewy i inną roślinność wzdłuż ul. Żegańskiej. Jak wyjaśniła, przede wszystkim chodzi o rejon w okolicach tunelu, gdzie usunięto roślinność, kiedy odcinek ten był remontowany. Radna stwierdziła też, że oczekuje przywrócenia zieleni w Międzylesiu. Spostrzeżenie to może wydawać się nieco dziwne, gdyż akurat zieleni w tym rejonie nie brakuje.

Będzie bardziej zielono?

Do propozycji Anny Ojer odniósł się Zarząd Zieleni, który poinformował, że w ramach przebudowy ul. Żagańskiej (w okolicach tunelu) inwestor wykonał zgodnie z projektem nasadzenia drzew i krzewów. Stan zdrowotny nowo posadzonej roślinności, według urzędników, jest bardzo dobry. Jak się jednak okazuje, widzą oni możliwość posadzenia nowych krzewów i bylin na odcinku od ul. Bursztynowej do Bielszowickiej. Ze względu na gęsto usytuowane instalacje podziemne na tych terenach, sadzenie drzew nie jest możliwe. Nasadzenia mają być realizowane w miarę pozyskiwania pieniędzy na ten cel.

(db)

 

Polecamy

Komentarze (4)

# swojak

09.11.2022 13:49

Architektura na Żegańskiej tak koszmarna, że żadna nowa zieleń nie pomoże. Niestety nikt z Urzędu nad tym nie panuje. Każdy buduję jak chce i co chce. Efekt? Multum faktur, multum kolorów, brak spójności, jeden wielki chaos. Dodatkową zieleń nic tu nie zmieni, a jedynie zakryje.

# rozbawiony

09.11.2022 14:36

ja lubię różnorodność. Nawet nie zwróciłem uwagi na "multum faktur...." itd. Tęskinsz za prl? Tam raczej było wszystko ujednolicone.

 swojak

10.11.2022 10:13

Nie tęsknię za PRL-em, ale to co mamy obecnie to PRL - każdy budynek inny - nowoczesne i koszmarki rodem z PRL-u. Ten odcinek Żegańskiej, to miasteczko Gargamela, a nie główna ulica. Koszmarek, od którego bolą oczy. Nawet osoba, która ma poczucie estetyki na zwykłym poziomie będzie ździwiona brakiem ładu architektonicznego, braku spójnosci. No, ale cóż wymagać od naszych urzędników, którzy nie wiele wiedzą o ładzie przestrzennym i planowaniu. Wystarczy, że przyjdzie jakiś Janusz z kopertą i buduje co chce i gdzie chce.

REKLAMA

# ninkajakonick

11.11.2022 11:08

Swojak ma rację w 100%.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA