REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?

  6 lutego 2014

alt='Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?'

Zamknięcie 200-metrowego odcinka ulicy Głębockiej daje mocno w kość mieszkańcom wschodniej Białołęki. Do końca maja to się nie zmieni. Mieszkańcom pozostaje stanie w korkach. Co dalej? Czy jest szansa na to, że Głębocka zostanie poszerzona i będzie miała porządne chodniki oraz ścieżkę rowerową?

REKLAMA

Głębocka jest zamknięta na odcinku od istniejącej studni kanalizacyjnej w rejonie pompowni przy ul. Magicznej do posesji przy Głębockiej 70 (rejon ul. Kartograficznej). MPWiK zamknie Głębocką na pół roku? MPWiK zamknie Głębocką na pół roku?
Na 2013 rok Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiedziało budowę kolektora ściekowego w ulicy Głębockiej. Planują czasowe zamknięcie najważniejszej drogi w tym rejonie. Mieszkańcy wschodniej Białołęki muszą przygotować się na komunikacyjny kryzys.

- Przez ten remont dojazd do pracy i z powrotem zajmuje mi około godzinę dłużej. W skali tygodnia to już pięć godzin. Miesięcznie dwadzieścia, łatwo więc obliczyć, że przez cały remont spędzę dodatkowo sto godzin w aucie. To straszne marnotrawstwo czasu - irytuje się jeden z mieszkańców.

Dlaczego położenie kilku rur na tak krótkim odcinku zajmie aż pół roku? - Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji jest planowany na 31 maja, ponieważ budowa kolektora o tak dużej średnicy wymaga wkopania w grunt studni o średnicach 2-3,2 m, w których zamontowana będzie następnie głowica mikrotunelingowa drążąca tunel, a sam przewód układany będzie na głębokości około 6-7 metrów. Poza wykonaniem kanału w ul. Głębockiej, rozpoczęta inwestycja obejmuje również wykonanie 14 odcinków sieci od kanału do granic nieruchomości o długości ponad stu metrów - wyjaśnia szczegółowo Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Dodaje, że po zakończonych robotach trzeba jeszcze odtworzyć nawierzchnię. Ponadto w ten termin, zgodnie z procedurami, jest też wliczony czas na odbiory techniczne. A to wszystko trwa. I to nie będzie koniec.

- Kolejnym etapem ma być budowa następnych odcinków kanału od posesji przy Głębockiej 70 do ul. Berensona, dalej w ul. Berensona na odcinku od Głębockiej do Zaułek oraz kanału w ul. Zaułek wraz z odcinkami sieci kanalizacyjnej od kanału do granic nieruchomości - wylicza Marzena Wojewódzka.

Najpierw Kartograficzna Przyspieszenie Kartograficznej i powiązanie jej ze szkołą jest sposobem władz Białołęki na tymczasowe zablokowanie dalszych etapów prac na Głębockiej, aby w kolejnym roku przy okazji prac kanalizacyjnych od razu zbudowano ulicę w docelowym kształcie. Czy ten plan się powiedzie?

Kiedy MPWiK będzie kontynuowało prace? Najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku. Dlaczego? Władze dzielnicy chcą najpierw zbudować Kartograficzną do ul. Jasiniec, aby umożliwić tysiącom mieszkańców dojazd do nowej szkoły bez konieczności wielokilometrowych objazdów.

- Występujemy do władz miasta o przyznanie dodatkowych 3 mln zł na budowę ulicy Kartograficznej i chcemy ją zrobić w tym roku. Budowa tej ulicy nierozerwalnie wiąże się z budową nowej szkoły, która ma być otwarta we wrześniu. Do czasu wybudowania Kartograficznej ulica Głębocka nie będzie mogła być ponownie zamykana - mówi burmistrz Piotr Jaworski.

Kup bilet

Czemu nie rozbudowa Głębockiej?

Radna dzielnicy Agnieszka Borowska podziela zdanie większości mieszkańców, że po pracach kanalizacyjnych należy od razu zbudować ulicę w docelowym kształcie i pyta władze Białołęki: - Jak będzie wyglądała Głębocka po zakończeniu prac? MPWiK zazwyczaj oddaje ulicę tak jak ją zastanie, czyli jeśli nie ma krawężnika, to go nie będzie, jeśli nie ma przejścia dla pieszych, to też go nie będzie. Uważam, że zaraz po położeniu kanalizacji powinna być przeprowadzona modernizacja ulicy - pisze radna w interpelacji do zarządu dzielnicy.

Zarząd jest tego samego zdania i wszystko wskazuje na to, że przyspieszenie Kartograficznej i powiązanie jej ze szkołą jest sposobem władz Białołęki na tymczasowe zablokowanie dalszych etapów prac na Głębockiej po to, by po położeniu następnych odcinków kolektora od razu budować Głębocką w docelowym kształcie. Skąd taki wniosek? Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że władze miasta zleciły przygotowanie projektu przebudowy Głębockiej.

Anna Krzesińska, oko

.
 

REKLAMA

Komentarze (65)

# Koleś z Derbów

06.02.2014 10:11

Nikt Wam tyle nie da co radni PO naobiecują.
Pani Agnieszko! Kiedy zaczyna Pani zbierać podpisy???

# nie płącę tu podatków

06.02.2014 11:16

No proszę,
Pani Agnieszka "załatwi" co trzeba i będzie NOWA Głębocka.
W sam raz na wybory.

# lokals

06.02.2014 14:35

Radna Borowska dużo by chciała, wszędzie jej pełno, ale nic nie może.
Remont Głębockiej, jeśli będzie miał miejsce, będzie wynikiem nacisków mieszkańców Derbów i Lewandowa i ogólnego wkur...a mieszkańców.
Blady strach padł na Platformę. Lokalna PO dobrze wie, jakie jest znaczenie ul. Głębockiej i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie poprawią sytuacji, to w najbliższych wyborach polecą ze stołków z wielkim hukiem.

REKLAMA

# z Dąbrówki

06.02.2014 14:54

To nie tylko deweloperzy budują budynki bez dojazdu, ale i samorządowcy także szkoły tak budują. Pięknie!

# abrakadabra

07.02.2014 07:38

do - z Dąbrówki,
z tą tylko różnicą, że decyzje podejmują samorządowcy w każdym przypadku -uchwalają plany miejscowe i wydają pozwolenia na budowę ;)

# Mati

07.02.2014 13:30

Czyżby marzenie wielu mieszkańców Zielonej Białołęki stawało się rzeczywistością? Aż nie mogę uwierzyć w to co czytam! Modernizacja ul. Głębockiej jest najbardziej oczekiwaną inwestycją na terenie Zielonej Białołęki! Zaraz będzie oddany drugi etap osiedla budowanego przez ASBUD przy ul. Głębockiej i przybędzie 1000 mieszkańców, niedługo też powstanie osiedle Lykke na Berensona i przybędzie kolejny 1000 mieszkańców. Ul Głębocka musi być jak najszybciej zmodernizowana !!! Bo ulica stanie w korku, a przejście przez nią będzie graniczyło z cudem !!!

REKLAMA

# miki

07.02.2014 13:40

#Mati
Asbud i Lykke nie będą miały 2000 mieszkańców, bez przesady. Ale są jeszcze inne inwestycje (Dolcan i pomniejsze).
Faktem jest, że Głębocką jest ulicą o priorytetowym znaczeniu dla wschodniej Białołęki.
Jeśli ekipa trzymająca władzę nie zrobi Kartograficznej i Głębockiej, może pakować bambetle.

# Mieszkaniec ZB

07.02.2014 14:15

Prosimy szanownych redaktorów echa o śledzenie tematu rozbudowy ul. Głębockiej, ponieważ tylko media mogą nam pomóc zaistnieć z naszym największym problemem na Zielonej Białołęce, jakim jest rozbudowa głównej ul tej części Białołęki. Jeżeli nie tramwaj, jeżeli nie metro, to chociaż niech tą ulicę nam rozbudują, aby żyło nam się lepiej, bo jak na razie jest tylko coraz gorzej.

# Maja

07.02.2014 19:49

Prosimy o interwencje w sprawie rozbudowy ul. Głębockiej, ponieważ zwykły szary człowiek nie dużo może zdziałać w tej machinie urzędniczej. Będą teraz etapami budowali tą kanalizacje nie wiadomo ile jeszcze lat, czy nie mogą od razu ul. Głębockiej rozbudować i zmodernizować? Potrzebne są przede wszystkim chodniki po obu stronach jezdni oraz oświetlone i z sygnalizacją przejścia dla pieszych, aby można było bezpiecznie przejść przez tą ulice, bo kierowcy rzadko kiedy zmierzają przepuścić pieszego tym bardziej, że nasze dzieci w niedalekiej przyszłości będą musiały bezpiecznie dojść do nowo budowanej szkoły. Następnie trzeba wykonać odwodnienie tej że ulicy, aby w dni deszczowe, czy roztopy jak jest obecnie można było sucho dojść do domu, bo w chwili obecnej to trzeba się przeżegnać i susami do przodu licząc na odrobinę szczęścia by sucho i czysto przejść wzdłuż ulicy. Przecież to główna arteria Zielonej Białołęki jest na niej ogromny ruch więc czy prosimy o tak dużo???

REKLAMA

# Mobidik

07.02.2014 20:32

Apelujemy o rozsądek! Apelujemy o rozbudowę i modernizacje naszej głównej ulicy! Prosimy włodarzy Białołęki o mobilizacje w tej sprawie i doprowadzenia jej do skutku! Pokarzcie, że jesteście nam potrzebni i że dobrze oddaliśmy na was swój głos!!!

# Benek

08.02.2014 13:01

Oby to nie były jakieś mrzonki przed wyborami i rzeczywiście rozbudują ul. Głębocką, jeżeli rozbudowa ulicy nie ruszy do wyborów, to nie mają mojego i mojej rodziny głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.

# Marta

08.02.2014 15:17

Liczymy, że władze miasta się tym problemem należycie zajmą, ponieważ to jedna z najniebezpieczniejszych ulic jakie znam. Bardzo ciężko przejść na drugą stronę ulicy, ponieważ nie ma przy przejściach dla pieszych sygnalizacji, a z wózkiem to już krzyżyk na drogę. To samo tyczy się przejścia wzdłuż ulicy, ponieważ cała ulica jest w dziurach i koleinach w których zbiera się woda, tak więc trzeba wręcz biegać i skakać, aby nie zostać ochlapanym, gdyż ulica jest bardzo wąska, więc nadjeżdżający kierowcy nie mają szans ominąć tych dziur i kolein co wiąże się z notorycznym ochlapaniem idących wzdłuż całej ulicy pieszych.

REKLAMA

# Gibon

08.02.2014 17:55

Przebudujcie nam Głębocką !!! My też mamy prawo do normalnego życia !!!

# Ewunia

08.02.2014 19:57

Prosimy o odwodnienie tej ulicy, czy ktoś z ZDM probowal przejść kiedy pada deszcz i gdy ochlapują przechodniow samochody? czy ktoś wie jak zabezpieczyć wozek z dzieckiem przed taka zlewka?

# Kamil

08.02.2014 23:05

Ta ulica wymaga gruntownej przebudowy !!!

REKLAMA

# kama

09.02.2014 11:15

Niech władze miasta pofatygują się teraz na Głębocką kiedy są roztopy i niech spróbują przejść wzdłuż tej ulicy nie zachlapując swojego ładnego garniturka.

# Pablo

09.02.2014 14:20

Pewnie prędzej dociągną nam metro i tramwaje, którymi mydlą nam oczy, niż rozbudują Głębocką jak należy. Niestety władze miasta specjalizują się głównie w mydlinach.

# Kubuś

09.02.2014 16:27

Możemy mieć tylko nadzieje, że rzeczywiście władze miasta zleciły przygotowanie projektu przebudowy ulicy Głębockiej. Oby to nie był tylko projekt włożony do szuflady na kolejne kilka kilkanaście lat, ponieważ w takim przypadku na ZB będziemy mieli katastrofę komunikacyjną. Żeby tylko projekt ul. Głębockiej nie był podobny do projektu ul. Skarbka z Gór, która nie dość, że jest bardzo wąska to nie ma zatoczek autobusowych dzięki czemu autobus staje na przystanku, a wraz z nim stoi cała ulica Skarbka z Gór. To musiał wymyślić jakiś geniusz ehhhhhhh

REKLAMA

# abcd

10.02.2014 11:21

Nareszcie jakieś sensowne informacje w tej sprawie !!!

# marek12

10.02.2014 12:16

Panie Burmistrzu, kiedy można spodziewać się PEWNYCH informacji w tej sprawie?
- Kiedy ma być sesja Rady Warszawy, która ma przyznać pieniądze na Kartograficzną?
- Kiedy należy spodziewać się rozpoczęcia i zakończenia prac na Kartograficznej? Przed otwarciem szkoły?
- Co będzie z ogrodzeniami na os. Lewandów Park I?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024