REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?
REKLAMA

Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?

Zamknięcie 200-metrowego odcinka ulicy Głębockiej daje mocno w kość mieszkańcom wschodniej Białołęki. Do końca maja to się nie zmieni. Mieszkańcom pozostaje stanie w korkach. Co dalej? Czy jest szansa na to, że Głębocka zostanie poszerzona i będzie miała porządne chodniki oraz ścieżkę rowerową?

REKLAMA
MPWiK zamknie Głębocką na pół roku?
MPWiK zamknie Głębocką na pół roku? Na 2013 rok Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiedziało budowę kolektora ściekowego w ulicy Głębockiej. Planują czasowe zamknięcie najważniejszej drogi w tym rejonie. Mieszkańcy wschodniej...
czytaj

Głębocka jest zamknięta na odcinku od istniejącej studni kanalizacyjnej w rejonie pompowni przy ul. Magicznej do posesji przy Głębockiej 70 (rejon ul. Kartograficznej).

- Przez ten remont dojazd do pracy i z powrotem zajmuje mi około godzinę dłużej. W skali tygodnia to już pięć godzin. Miesięcznie dwadzieścia, łatwo więc obliczyć, że przez cały remont spędzę dodatkowo sto godzin w aucie. To straszne marnotrawstwo czasu - irytuje się jeden z mieszkańców.

Dlaczego położenie kilku rur na tak krótkim odcinku zajmie aż pół roku? - Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji jest planowany na 31 maja, ponieważ budowa kolektora o tak dużej średnicy wymaga wkopania w grunt studni o średnicach 2-3,2 m, w których zamontowana będzie następnie głowica mikrotunelingowa drążąca tunel, a sam przewód układany będzie na głębokości około 6-7 metrów. Poza wykonaniem kanału w ul. Głębockiej, rozpoczęta inwestycja obejmuje również wykonanie 14 odcinków sieci od kanału do granic nieruchomości o długości ponad stu metrów - wyjaśnia szczegółowo Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Dodaje, że po zakończonych robotach trzeba jeszcze odtworzyć nawierzchnię. Ponadto w ten termin, zgodnie z procedurami, jest też wliczony czas na odbiory techniczne. A to wszystko trwa. I to nie będzie koniec.

- Kolejnym etapem ma być budowa następnych odcinków kanału od posesji przy Głębockiej 70 do ul. Berensona, dalej w ul. Berensona na odcinku od Głębockiej do Zaułek oraz kanału w ul. Zaułek wraz z odcinkami sieci kanalizacyjnej od kanału do granic nieruchomości - wylicza Marzena Wojewódzka.


REKLAMA

Najpierw Kartograficzna Przyspieszenie Kartograficznej i powiązanie jej ze szkołą jest sposobem władz Białołęki na tymczasowe zablokowanie dalszych etapów prac na Głębockiej, aby w kolejnym roku przy okazji prac kanalizacyjnych od razu zbudowano ulicę w docelowym kształcie. Czy ten plan się powiedzie?

Kiedy MPWiK będzie kontynuowało prace? Najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku. Dlaczego? Władze dzielnicy chcą najpierw zbudować Kartograficzną do ul. Jasiniec, aby umożliwić tysiącom mieszkańców dojazd do nowej szkoły bez konieczności wielokilometrowych objazdów.

- Występujemy do władz miasta o przyznanie dodatkowych 3 mln zł na budowę ulicy Kartograficznej i chcemy ją zrobić w tym roku. Budowa tej ulicy nierozerwalnie wiąże się z budową nowej szkoły, która ma być otwarta we wrześniu. Do czasu wybudowania Kartograficznej ulica Głębocka nie będzie mogła być ponownie zamykana - mówi burmistrz Piotr Jaworski.


REKLAMA

Czemu nie rozbudowa Głębockiej?

Radna dzielnicy Agnieszka Borowska podziela zdanie większości mieszkańców, że po pracach kanalizacyjnych należy od razu zbudować ulicę w docelowym kształcie i pyta władze Białołęki: - Jak będzie wyglądała Głębocka po zakończeniu prac? MPWiK zazwyczaj oddaje ulicę tak jak ją zastanie, czyli jeśli nie ma krawężnika, to go nie będzie, jeśli nie ma przejścia dla pieszych, to też go nie będzie. Uważam, że zaraz po położeniu kanalizacji powinna być przeprowadzona modernizacja ulicy - pisze radna w interpelacji do zarządu dzielnicy.

Zarząd jest tego samego zdania i wszystko wskazuje na to, że przyspieszenie Kartograficznej i powiązanie jej ze szkołą jest sposobem władz Białołęki na tymczasowe zablokowanie dalszych etapów prac na Głębockiej po to, by po położeniu następnych odcinków kolektora od razu budować Głębocką w docelowym kształcie. Skąd taki wniosek? Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że władze miasta zleciły przygotowanie projektu przebudowy Głębockiej.

Anna Krzesińska, oko


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?

Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?

06.02.2014 10:11 #Koleś z Derbów
Nikt Wam tyle nie da co radni PO naobiecują.

Pani Agnieszko! Kiedy zaczyna Pani zbierać podpisy???
06.02.2014 11:16 #nie płącę tu podatków
No proszę,
Pani Agnieszka "załatwi" co trzeba i będzie NOWA Głębocka.
W sam raz na wybory.
06.02.2014 14:35 #lokals
Radna Borowska dużo by chciała, wszędzie jej pełno, ale nic nie może.

Remont Głębockiej, jeśli będzie miał miejsce, będzie wynikiem nacisków mieszkańców Derbów i Lewandowa i ogólnego wkur...a mieszkańców.
Blady strach padł na Platformę. Lokalna PO dobrze wie, jakie jest znaczenie ul. Głębockiej i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie poprawią sytuacji, to w najbliższych wyborach polecą ze stołków z wielkim hukiem.
06.02.2014 14:54 #z Dąbrówki
To nie tylko deweloperzy budują budynki bez dojazdu, ale i samorządowcy także szkoły tak budują. Pięknie!
07.02.2014 07:38 #abrakadabra
do - z Dąbrówki,
z tą tylko różnicą, że decyzje podejmują samorządowcy w każdym przypadku -uchwalają plany miejscowe i wydają pozwolenia na budowę ;)
07.02.2014 13:30 #Mati
Czyżby marzenie wielu mieszkańców Zielonej Białołęki stawało się rzeczywistością? Aż nie mogę uwierzyć w to co czytam! Modernizacja ul. Głębockiej jest najbardziej oczekiwaną inwestycją na terenie Zielonej Białołęki! Zaraz będzie oddany drugi etap osiedla budowanego przez ASBUD przy ul. Głębockiej i przybędzie 1000 mieszkańców, niedługo też powstanie osiedle Lykke na Berensona i przybędzie kolejny 1000 mieszkańców. Ul Głębocka musi być jak najszybciej zmodernizowana !!! Bo ulica stanie w korku, a przejście przez nią będzie graniczyło z cudem !!!
07.02.2014 13:40 #miki
#Mati
Asbud i Lykke nie będą miały 2000 mieszkańców, bez przesady. Ale są jeszcze inne inwestycje (Dolcan i pomniejsze).
Faktem jest, że Głębocką jest ulicą o priorytetowym znaczeniu dla wschodniej Białołęki.
Jeśli ekipa trzymająca władzę nie zrobi Kartograficznej i Głębockiej, może pakować bambetle.
07.02.2014 14:15 #Mieszkaniec ZB
Prosimy szanownych redaktorów echa o śledzenie tematu rozbudowy ul. Głębockiej, ponieważ tylko media mogą nam pomóc zaistnieć z naszym największym problemem na Zielonej Białołęce, jakim jest rozbudowa głównej ul tej części Białołęki. Jeżeli nie tramwaj, jeżeli nie metro, to chociaż niech tą ulicę nam rozbudują, aby żyło nam się lepiej, bo jak na razie jest tylko coraz gorzej.
07.02.2014 19:49 #Maja
Prosimy o interwencje w sprawie rozbudowy ul. Głębockiej, ponieważ zwykły szary człowiek nie dużo może zdziałać w tej machinie urzędniczej. Będą teraz etapami budowali tą kanalizacje nie wiadomo ile jeszcze lat, czy nie mogą od razu ul. Głębockiej rozbudować i zmodernizować? Potrzebne są przede wszystkim chodniki po obu stronach jezdni oraz oświetlone i z sygnalizacją przejścia dla pieszych, aby można było bezpiecznie przejść przez tą ulice, bo kierowcy rzadko kiedy zmierzają przepuścić pieszego tym bardziej, że nasze dzieci w niedalekiej przyszłości będą musiały bezpiecznie dojść do nowo budowanej szkoły. Następnie trzeba wykonać odwodnienie tej że ulicy, aby w dni deszczowe, czy roztopy jak jest obecnie można było sucho dojść do domu, bo w chwili obecnej to trzeba się przeżegnać i susami do przodu licząc na odrobinę szczęścia by sucho i czysto przejść wzdłuż ulicy. Przecież to główna arteria Zielonej Białołęki jest na niej ogromny ruch więc czy prosimy o tak dużo???
07.02.2014 20:32 #Mobidik
Apelujemy o rozsądek! Apelujemy o rozbudowę i modernizacje naszej głównej ulicy! Prosimy włodarzy Białołęki o mobilizacje w tej sprawie i doprowadzenia jej do skutku! Pokarzcie, że jesteście nam potrzebni i że dobrze oddaliśmy na was swój głos!!!
REKLAMA
08.02.2014 13:01 #Benek
Oby to nie były jakieś mrzonki przed wyborami i rzeczywiście rozbudują ul. Głębocką, jeżeli rozbudowa ulicy nie ruszy do wyborów, to nie mają mojego i mojej rodziny głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.
08.02.2014 15:17 #Marta
Liczymy, że władze miasta się tym problemem należycie zajmą, ponieważ to jedna z najniebezpieczniejszych ulic jakie znam. Bardzo ciężko przejść na drugą stronę ulicy, ponieważ nie ma przy przejściach dla pieszych sygnalizacji, a z wózkiem to już krzyżyk na drogę. To samo tyczy się przejścia wzdłuż ulicy, ponieważ cała ulica jest w dziurach i koleinach w których zbiera się woda, tak więc trzeba wręcz biegać i skakać, aby nie zostać ochlapanym, gdyż ulica jest bardzo wąska, więc nadjeżdżający kierowcy nie mają szans ominąć tych dziur i kolein co wiąże się z notorycznym ochlapaniem idących wzdłuż całej ulicy pieszych.
08.02.2014 17:55 #Gibon
Przebudujcie nam Głębocką !!! My też mamy prawo do normalnego życia !!!
08.02.2014 19:57 #Ewunia
Prosimy o odwodnienie tej ulicy, czy ktoś z ZDM probowal przejść kiedy pada deszcz i gdy ochlapują przechodniow samochody? czy ktoś wie jak zabezpieczyć wozek z dzieckiem przed taka zlewka?
08.02.2014 23:05 #Kamil
Ta ulica wymaga gruntownej przebudowy !!!
09.02.2014 11:15 #kama
Niech władze miasta pofatygują się teraz na Głębocką kiedy są roztopy i niech spróbują przejść wzdłuż tej ulicy nie zachlapując swojego ładnego garniturka.
09.02.2014 14:20 #Pablo
Pewnie prędzej dociągną nam metro i tramwaje, którymi mydlą nam oczy, niż rozbudują Głębocką jak należy. Niestety władze miasta specjalizują się głównie w mydlinach.
09.02.2014 16:27 #Kubuś
Możemy mieć tylko nadzieje, że rzeczywiście władze miasta zleciły przygotowanie projektu przebudowy ulicy Głębockiej. Oby to nie był tylko projekt włożony do szuflady na kolejne kilka kilkanaście lat, ponieważ w takim przypadku na ZB będziemy mieli katastrofę komunikacyjną. Żeby tylko projekt ul. Głębockiej nie był podobny do projektu ul. Skarbka z Gór, która nie dość, że jest bardzo wąska to nie ma zatoczek autobusowych dzięki czemu autobus staje na przystanku, a wraz z nim stoi cała ulica Skarbka z Gór. To musiał wymyślić jakiś geniusz ehhhhhhh
10.02.2014 11:21 #abcd
Nareszcie jakieś sensowne informacje w tej sprawie !!!
10.02.2014 12:16 #marek12
Panie Burmistrzu, kiedy można spodziewać się PEWNYCH informacji w tej sprawie?

- Kiedy ma być sesja Rady Warszawy, która ma przyznać pieniądze na Kartograficzną?
- Kiedy należy spodziewać się rozpoczęcia i zakończenia prac na Kartograficznej? Przed otwarciem szkoły?
- Co będzie z ogrodzeniami na os. Lewandów Park I?
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA