Drogi

Czy po pracach kanalizacyjnych zbudują Głębocką jak należy?
Zamknięcie 200-metrowego odcinka ulicy Głębockiej daje mocno w kość mieszkańcom wschodniej Białołęki. Do końca maja to się nie zmieni. Mieszkańcom pozostaje stanie w korkach. Co dalej? Czy jest szansa na to, że Głębocka zostanie poszerzona i będzie miała porządne chodniki oraz ścieżkę rowerową?

MPWiK zamknie Głębocką na pół roku? Na 2013 rok Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiedziało budowę kolektora ściekowego w ulicy Głębockiej. Planują czasowe zamknięcie najważniejszej drogi w tym rejonie. Mieszkańcy wschodniej... czytaj
Głębocka jest zamknięta na odcinku od istniejącej studni kanalizacyjnej w rejonie pompowni przy ul. Magicznej do posesji przy Głębockiej 70 (rejon ul. Kartograficznej).
- Przez ten remont dojazd do pracy i z powrotem zajmuje mi około godzinę dłużej. W skali tygodnia to już pięć godzin. Miesięcznie dwadzieścia, łatwo więc obliczyć, że przez cały remont spędzę dodatkowo sto godzin w aucie. To straszne marnotrawstwo czasu - irytuje się jeden z mieszkańców.
Dlaczego położenie kilku rur na tak krótkim odcinku zajmie aż pół roku? - Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji jest planowany na 31 maja, ponieważ budowa kolektora o tak dużej średnicy wymaga wkopania w grunt studni o średnicach 2-3,2 m, w których zamontowana będzie następnie głowica mikrotunelingowa drążąca tunel, a sam przewód układany będzie na głębokości około 6-7 metrów. Poza wykonaniem kanału w ul. Głębockiej, rozpoczęta inwestycja obejmuje również wykonanie 14 odcinków sieci od kanału do granic nieruchomości o długości ponad stu metrów - wyjaśnia szczegółowo Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
Dodaje, że po zakończonych robotach trzeba jeszcze odtworzyć nawierzchnię. Ponadto w ten termin, zgodnie z procedurami, jest też wliczony czas na odbiory techniczne. A to wszystko trwa. I to nie będzie koniec.
- Kolejnym etapem ma być budowa następnych odcinków kanału od posesji przy Głębockiej 70 do ul. Berensona, dalej w ul. Berensona na odcinku od Głębockiej do Zaułek oraz kanału w ul. Zaułek wraz z odcinkami sieci kanalizacyjnej od kanału do granic nieruchomości - wylicza Marzena Wojewódzka.
Najpierw Kartograficzna Przyspieszenie Kartograficznej i powiązanie jej ze szkołą jest sposobem władz Białołęki na tymczasowe zablokowanie dalszych etapów prac na Głębockiej, aby w kolejnym roku przy okazji prac kanalizacyjnych od razu zbudowano ulicę w docelowym kształcie. Czy ten plan się powiedzie?
Kiedy MPWiK będzie kontynuowało prace? Najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku. Dlaczego? Władze dzielnicy chcą najpierw zbudować Kartograficzną do ul. Jasiniec, aby umożliwić tysiącom mieszkańców dojazd do nowej szkoły bez konieczności wielokilometrowych objazdów.
- Występujemy do władz miasta o przyznanie dodatkowych 3 mln zł na budowę ulicy Kartograficznej i chcemy ją zrobić w tym roku. Budowa tej ulicy nierozerwalnie wiąże się z budową nowej szkoły, która ma być otwarta we wrześniu. Do czasu wybudowania Kartograficznej ulica Głębocka nie będzie mogła być ponownie zamykana - mówi burmistrz Piotr Jaworski.
Czemu nie rozbudowa Głębockiej?
Radna dzielnicy Agnieszka Borowska podziela zdanie większości mieszkańców, że po pracach kanalizacyjnych należy od razu zbudować ulicę w docelowym kształcie i pyta władze Białołęki: - Jak będzie wyglądała Głębocka po zakończeniu prac? MPWiK zazwyczaj oddaje ulicę tak jak ją zastanie, czyli jeśli nie ma krawężnika, to go nie będzie, jeśli nie ma przejścia dla pieszych, to też go nie będzie. Uważam, że zaraz po położeniu kanalizacji powinna być przeprowadzona modernizacja ulicy - pisze radna w interpelacji do zarządu dzielnicy.
Zarząd jest tego samego zdania i wszystko wskazuje na to, że przyspieszenie Kartograficznej i powiązanie jej ze szkołą jest sposobem władz Białołęki na tymczasowe zablokowanie dalszych etapów prac na Głębockiej po to, by po położeniu następnych odcinków kolektora od razu budować Głębocką w docelowym kształcie. Skąd taki wniosek? Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że władze miasta zleciły przygotowanie projektu przebudowy Głębockiej.
Anna Krzesińska, oko


Pani Agnieszko! Kiedy zaczyna Pani zbierać podpisy???
Pani Agnieszka "załatwi" co trzeba i będzie NOWA Głębocka.
W sam raz na wybory.
Remont Głębockiej, jeśli będzie miał miejsce, będzie wynikiem nacisków mieszkańców Derbów i Lewandowa i ogólnego wkur...a mieszkańców.
Blady strach padł na Platformę. Lokalna PO dobrze wie, jakie jest znaczenie ul. Głębockiej i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie poprawią sytuacji, to w najbliższych wyborach polecą ze stołków z wielkim hukiem.
z tą tylko różnicą, że decyzje podejmują samorządowcy w każdym przypadku -uchwalają plany miejscowe i wydają pozwolenia na budowę ;)
Asbud i Lykke nie będą miały 2000 mieszkańców, bez przesady. Ale są jeszcze inne inwestycje (Dolcan i pomniejsze).
Faktem jest, że Głębocką jest ulicą o priorytetowym znaczeniu dla wschodniej Białołęki.
Jeśli ekipa trzymająca władzę nie zrobi Kartograficznej i Głębockiej, może pakować bambetle.

- Kiedy ma być sesja Rady Warszawy, która ma przyznać pieniądze na Kartograficzną?
- Kiedy należy spodziewać się rozpoczęcia i zakończenia prac na Kartograficznej? Przed otwarciem szkoły?
- Co będzie z ogrodzeniami na os. Lewandów Park I?

Morska bluzka z guziczkami na rękawach
119,99 79,99
Puchowa stalowa kurtka z wysokim kołnierzem
499,99 299,99
Najczęściej czytane
Warto wiedzieć
Czytaj także
nasi przedsiębiorcy
Artykuły sponsorowane
nowe miejsca