REKLAMA

Białołęka

Mieszkańcy boją się komunikacyjnego paraliżu

 

MPWiK zamknie Głębocką na pół roku?

  22 lutego 2012

alt='MPWiK zamknie Głębocką na pół roku?'

Na 2013 rok Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiedziało budowę kolektora ściekowego w ulicy Głębockiej. Planują czasowe zamknięcie najważniejszej drogi w tym rejonie. Mieszkańcy wschodniej Białołęki muszą przygotować się na komunikacyjny kryzys.

REKLAMA

- To będzie jakaś masakra - mówi pan Roman, mieszkaniec osiedla Derby, który codziennie korzysta z ul. Głębockiej jako najszybszego dojazdu do Trasy Toruńskiej. - Przecież jeśli zamkną tę ulicę, to wszystkie okoliczne drogi osiedlowe staną w korkach, nie będzie jak się stąd wydostać rano, a po południu wrócić do domu - dodaje.

Zamknięta Głębocka?

Mieszkańcy okolicznych osiedli obawiają się, że zamknięcie całej ulicy podczas budowy kolektora, która ma trwać około pół roku, spowoduje zakorkowanie wszystkich ulic i uliczek w osiedlach. - Nie wyobrażam sobie, by mogli to zrobić, przecież stąd nie będzie jak wyjechać - mówi pani Marta. Ma nadzieję, że na takie rozwiązanie nie zgodzą się miejscy i dzielnicowi urzędnicy.

Takie rozwiązanie byłoby dla wschodniej Białołęki katastrofą. Początkowo MPWiK zaproponowało wyprowadzenie z tej okolicy ruchu pojazdów ulicami Ostródzką i Artyleryjską. Na szczęście nie zgodził się na to miejski inżynier ruchu.

Zapraszamy na zakupy

Nie zgodziła się dzielnica

W sprawie tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu dużo do powiedzenia mają władze dzielnicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie dzielnicowi urzędnicy wymogli na inżynierze ruchu odrzucenie pierwszego projektu przedstawionego przez MPWiK. Teraz inwestor musi opracować nowy projekt. "Echo" zapytało rzecznika miejskiej spółki o nowe ustalenia, jednak tych na razie nie ma. - W kwestii szczegółów organizacji ruchu trwają obecnie uzgodnienia - mówi Roman Bugaj, rzecznik MPWiK. Uspokaja jednocześnie, że ul. Głębocka jako jedna z głównych arterii w tym rejonie, nie będzie zamknięta jednorazowo w całości. - Zamknięcia będą wykonywane etapami w taki sposób, by można było wytyczyć objazdy sąsiednimi ulicami - dodaje. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

REKLAMA

Ratusz zdradza szczegóły

Znacznie więcej w kwestii zamykania poszczególnych odcinków wiedzą władze Białołęki. - Budowa kolektora będzie przebiegała etapami. Najpierw na wysokości skrzyżowania Zaułek/Berensona, później na odcinku od Berensona do Lewandowa, a na koniec od Lewandowa dalej na południe - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny, rzeczniczka dzielnicy Białołęka.

O ile mieszkańcy wschodniej Białołęki nie będą mieli większych problemów z wyjazdem na Trasę Toruńską - będą mogli to zrobić ulicą Ostródzką, która ma bezpośrednie połączenie z wlotówką w kierunku centrum, o tyle wracając do domów będą musieli nadrobić kawałek drogi.

Jadąc od strony mostu Grota nie ma możliwości skrętu w Ostródzką. - Zostanie wyznaczony około 1,5-kilometrowy objazd. Będzie on poprowadzony od Trasy Toruńskiej ulicami Głębocką, Magiczną, Skarbka z Gór i Berensona - dodaje rzeczniczka Białołęki. Jak twierdzi, od kilku miesięcy dzielnicowi urzędnicy prowadzą rozmowy z instytucjami odpowiedzialnymi za koordynację inwestycji. Władzom dzielnicy zależy na tym, by była ona jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik władz miasta Bartosz Milczarczyk. - Oczekujemy rozwiązań projektowych, które uzyskają akceptację burmistrza dzielnicy i Zarządu Transportu Miejskiego - powiedział.

Maciej Kamiński

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# antyurzędnik

22.02.2012 18:27

jeśli dorzucimy do tego zablokowaną Modlińską w związku z przejęciem całego ruchu z Mostu Północnego, remont Grota i budowę outletu przy Marywilskiej i czerwcowe EURO w Warszawie to trzeba chyba znaleźć kawalerkę w centrum lub na Woli, aby zdążyć rano do pracy na drugą stronę Wisły. Do domu będzie się wracać na weekend.

# bucksik

22.02.2012 23:38

Przecież Euro nie będzie w 2013r. A może powtórka Euro? Autostraday już będą i stadiony też.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy