REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

Mieszkańcy boją się komunikacyjnego paraliżu

 

MPWiK zamknie Głębocką na pół roku?

  22 lutego 2012

MPWiK zamknie Głębocką na pół roku?

Na 2013 rok Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiedziało budowę kolektora ściekowego w ulicy Głębockiej. Planują czasowe zamknięcie najważniejszej drogi w tym rejonie. Mieszkańcy wschodniej Białołęki muszą przygotować się na komunikacyjny kryzys.

REKLAMA

- To będzie jakaś masakra - mówi pan Roman, mieszkaniec osiedla Derby, który codziennie korzysta z ul. Głębockiej jako najszybszego dojazdu do Trasy Toruńskiej. - Przecież jeśli zamkną tę ulicę, to wszystkie okoliczne drogi osiedlowe staną w korkach, nie będzie jak się stąd wydostać rano, a po południu wrócić do domu - dodaje.

Zamknięta Głębocka?

Mieszkańcy okolicznych osiedli obawiają się, że zamknięcie całej ulicy podczas budowy kolektora, która ma trwać około pół roku, spowoduje zakorkowanie wszystkich ulic i uliczek w osiedlach. - Nie wyobrażam sobie, by mogli to zrobić, przecież stąd nie będzie jak wyjechać - mówi pani Marta. Ma nadzieję, że na takie rozwiązanie nie zgodzą się miejscy i dzielnicowi urzędnicy.

Takie rozwiązanie byłoby dla wschodniej Białołęki katastrofą. Początkowo MPWiK zaproponowało wyprowadzenie z tej okolicy ruchu pojazdów ulicami Ostródzką i Artyleryjską. Na szczęście nie zgodził się na to miejski inżynier ruchu.

Kup bilet

Nie zgodziła się dzielnica

W sprawie tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu dużo do powiedzenia mają władze dzielnicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie dzielnicowi urzędnicy wymogli na inżynierze ruchu odrzucenie pierwszego projektu przedstawionego przez MPWiK. Teraz inwestor musi opracować nowy projekt. "Echo" zapytało rzecznika miejskiej spółki o nowe ustalenia, jednak tych na razie nie ma. - W kwestii szczegółów organizacji ruchu trwają obecnie uzgodnienia - mówi Roman Bugaj, rzecznik MPWiK. Uspokaja jednocześnie, że ul. Głębocka jako jedna z głównych arterii w tym rejonie, nie będzie zamknięta jednorazowo w całości. - Zamknięcia będą wykonywane etapami w taki sposób, by można było wytyczyć objazdy sąsiednimi ulicami - dodaje. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

Ratusz zdradza szczegóły

Znacznie więcej w kwestii zamykania poszczególnych odcinków wiedzą władze Białołęki. - Budowa kolektora będzie przebiegała etapami. Najpierw na wysokości skrzyżowania Zaułek/Berensona, później na odcinku od Berensona do Lewandowa, a na koniec od Lewandowa dalej na południe - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny, rzeczniczka dzielnicy Białołęka.

O ile mieszkańcy wschodniej Białołęki nie będą mieli większych problemów z wyjazdem na Trasę Toruńską - będą mogli to zrobić ulicą Ostródzką, która ma bezpośrednie połączenie z wlotówką w kierunku centrum, o tyle wracając do domów będą musieli nadrobić kawałek drogi.

Jadąc od strony mostu Grota nie ma możliwości skrętu w Ostródzką. - Zostanie wyznaczony około 1,5-kilometrowy objazd. Będzie on poprowadzony od Trasy Toruńskiej ulicami Głębocką, Magiczną, Skarbka z Gór i Berensona - dodaje rzeczniczka Białołęki. Jak twierdzi, od kilku miesięcy dzielnicowi urzędnicy prowadzą rozmowy z instytucjami odpowiedzialnymi za koordynację inwestycji. Władzom dzielnicy zależy na tym, by była ona jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik władz miasta Bartosz Milczarczyk. - Oczekujemy rozwiązań projektowych, które uzyskają akceptację burmistrza dzielnicy i Zarządu Transportu Miejskiego - powiedział.

Maciej Kamiński

 

Komentarze (2)

# antyurzędnik

22.02.2012 18:27

jeśli dorzucimy do tego zablokowaną Modlińską w związku z przejęciem całego ruchu z Mostu Północnego, remont Grota i budowę outletu przy Marywilskiej i czerwcowe EURO w Warszawie to trzeba chyba znaleźć kawalerkę w centrum lub na Woli, aby zdążyć rano do pracy na drugą stronę Wisły. Do domu będzie się wracać na weekend.

# bucksik

22.02.2012 23:38

Przecież Euro nie będzie w 2013r. A może powtórka Euro? Autostraday już będą i stadiony też.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA