REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Co z zachodnią obwodnicą Jabłonny? Przygotowania mają przyspieszyć

  12 stycznia 2022

Co z zachodnią obwodnicą Jabłonny? Przygotowania mają przyspieszyć
źródło: fanpage Mariusz Grzybek

W najbliższych dniach powinno dojść do podpisania pierwszej umowy dotyczącej drogi mającej odciążyć Modlińską.

REKLAMA

Zachodnia część obwodnicy Jabłonny będzie "obwodnicą" tylko z nazwy: droga powstanie w środku miejscowości, równolegle do Modlińskiej. Za inwestycję ma odpowiadać Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

REKLAMA

Zachodnia obwodnica Jabłonny

Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym miesiącu zostanie zawarta umowa dotycząca określenia zasad współpracy i wzajemnych zobowiązań podczas projektowania zachodniej "obwodnicy" Jabłonny. W imieniu samorządu mazowieckiego dokument podpisze marszałek Adam Struzik, zaś ze strony powiatu legionowskiego starosta Sylwester Sokolnicki. Gminę będzie reprezentował wójt Jarosław Chodorski.

- Aktualnie MZDW przygotowuje postępowanie przetargowe, którego przedmiotem będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi wojewódzkiej nr 630 na terenie gminy Jabłonna, tzw. drugiego etapu obwodnicy Jabłonny - poinformowała nas Magdalena Rachnowska z jabłonowskiego urzędu.

REKLAMA

Kiedy budowa?

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej będzie mieć 2,5 km długości. Zgodnie z obecnie przyjętymi założeniami będzie mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Warto przypomnieć, że nowy odcinek obwodnicy zaczynający się od istniejącego ronda S3 przy Obi i biegnący do Modlińskiej na skraju Lasów Chotomowskich miał być też jednym z elementów tzw. legionowskiej trasy mostowej, planowanej od dziesięcioleci.

Głównym zadaniem drogi będzie oczywiście odciążenie od ruchu tranzytowego najstarszej części Jabłonny, czyli rejonu pałacu i urzędu gminy. Modlińska stanie się w ten sposób drogą o mniejszym znaczeniu i bardziej lokalnym charakterze. Budowa "obwodnicy" ma być prowadzona w latach 2025-2027. Samorząd powiatu zaplanował budżet na analizę możliwości wykonania zadania, które obejmie uwarunkowania miejscowe, koszty społeczne i koszt ewentualnych wywłaszczeń. Całość oszacowano na 30 mln zł, ale jeśli weźmiemy pod uwagę inflację, zmieszczenie się w tej kwocie jest już nierealne.

(db)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA