Co kojarzy się z Radością?
10 sierpnia 2015
Mieszkańcy Radości mogą stworzyć własną mapę swojej okolicy.
Morskie Oko zniknęło. Dlaczego wyschło i czy woda wróci?
Jeszcze niedawno okoliczni mieszkańcy spędzali tu czas nad wodą w otoczeniu drzew. Choć kąpiele były zakazane, wielu nie mogło się oprzeć ochłodzie w letnie dni. Dziś po Morskim Oku pozostało jedynie wspomnienie. W miejscu, gdzie niegdyś woda sięgała dwóch metrów, jest tylko piach, a pomosty prowadzą donikąd.
Jak? Bardzo prosto: najpierw wystarczy przyjść na spotkanie do domu parafialnego na Izerskiej 13 sierpnia czy 20 sierpnia do OSP przy Tomaszowskiej. Spotkania rozpoczynają się o 18.00, wszyscy mieszkańcy są mile widziani i każdy może mieć swój wkład w mapę. Co się liczy? Wszystko: opowieści, zdjęcia, lokalizacje wartych odwiedzin miejsc - to, co składa się na lokalną historię.
W połowie września zaś ulicami Radości zostanie poprowadzony spacer, podczas którego na mapę trafią kolejne punkty.
Zatem warto zajrzeć w rodzinne archiwa, pogrzebać w pamięci - albo po prostu przyjść i posłuchać sąsiadów...
(wt)
.



































