REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Chcemy szerszej Powstańców Śląskich? Nie nastąpi to prędko

  2 września 2014

Chcemy szerszej Powstańców Śląskich? Nie nastąpi to prędko

Płyty żelbetowe, pozostałość po dawnym pasie startowym lotniska, ciągną się wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i z roku na rok niszczeją. - Jaka jest przyszłość tego terenu? - pytają mieszkańcy.

REKLAMA

Pytania pojawiają się coraz częściej w związku z trwającą budową nowej linii tramwajowej na odcinku od Górczewskiej do Radiowej. - A co z odcinkiem od Radiowej do Gustawa Morcinka? Płyty żelbetowe niszczeją z każdym rokiem. Jest w nich coraz więcej dziur powodujących zniszczenia przejeżdżających tamtędy samochodów. Czy w związku z coraz większymi korkami w naszej dzielnicy jest planowane poszerzenie Powstańców Śląskich? - pyta radny Paweł Rafalski.

Otóż, jest planowane i to dobra wiadomość. Z drugiej strony jest i wiadomość gorsza - nie wiadomo, kiedy to może się stać. Na pewno nie w najbliższej przyszłości. Władze dzielnicy chcą najpierw zapytać mieszkańców, jak wyobrażają sobie taką przebudowę, co pozostawić na poboczach, a co zlikwidować. Ważną kwestią jest bazarek przy Wrocławskiej, który wrósł w krajobraz dzielnicy, a taka przebudowa stawiałaby jego przyszłość pod dużym znakiem zapytania. Jak widzielibyśmy Powstańców za kilka lat? Czekamy na pomysły - nawet te najbardziej irracjonalne.

- Patrząc w stronę Bielan, to przestrzeń po lewej stronie Powstańców Śląskich traktowana jest jako rezerwa pod przyszłą drogę. Planujemy bowiem poszerzyć ulicę do dwóch pasów w każdą stronę. Gdy do tego dojdzie, tory tramwajowe - obecnie znajdujące się po prawej stronie - znalazłyby się na środku. Większy problem byłby z zagospodarowaniem prawej strony, gdzie obecnie są parkingi. Z pewnością nie chcielibyśmy także likwidować bazarku, zdajemy sobie bowiem sprawę, jak to miejsce stało się ważne dla mieszkańców - mówi rzecznik urzędu dzielnicy Mariusz Gruza. - Nie zrobimy niczego, zanim nie poznamy opinii ludzi. Zagospodarowanie tego terenu to jednak kwestia nie roku, a kilku najbliższych lat. Dojdzie do tego na pewno, ale trudno jeszcze powiedzieć, kiedy to się stanie. Najpierw musimy się uporać z innymi inwestycjami - dodaje.

mac

 

Komentarze (13)

# osg

02.09.2014 18:55

@mac: 1. Urząd Dzielnicy Bemowo jest zobligowany do wypełniania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który sam uchwalił.
Plan: http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp/ dane/Plany/Bemowo/1.01_plan.pdf
Legenda: http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp/ dane/Plany/Bemowo/1.01_leg.pdf
Z tego co można zauważyć plan zakłada dalsze przeniesienie torowiska tramwajowego pomiędzy jezdnie ulicy Powstańców Śląskich. Po obu jej stronach zaplanowane zostały zaś głównie szpalery drzew, w najbliższym czasie jednak nie zanosi się na realizację tego planu ze względu na brak środków finansowych i ważniejsze potrzeby. Sam plan jest i tak już częściowo nieaktualny, gdyż jak można zauważyć nie ma w nim realizowanego parkingu pod "Stokrotką". Zastanawiający jest też plan likwidacji pętli tramwajowej i autobusowej Nowe Bemowo.
2. Co ma radny konkretnie na myśli mówiąc o poszerzeniu ulicy Powstańców Śląskich? Chciałbym przypomnieć, że przy okazji budowy łącznika tramwajowego na tej ulicy pomiędzy Radiową a Górczewską, zostanie zlikwidowane zwężenie między Radiową a Wrocławską do 1 pasa w kierunku Jelonek co zwiększy przepustowość tej ulicy w tym kierunku. Dalsze poszerzanie tej ulicy byłoby nieefektywne ponieważ tylko zachęciłoby większą liczbę kierowców do korzystania z niej co przyczyniłoby się tylko do większych korków, w których utknęłyby autobusy, ponieważ niesensowne byłoby stworzenie tam buspasa przy istnieniu linii tramwajowej, do której przesiądzie się duża liczba pasażerów obecnych linii 112, 184 po zakończeniu tegorocznej inwestycji. Nie ma na to również miejsca na całej jej długości, a punktowe poszerzenia nie dałyby większego efektu. Miasto obecnie zachęca kierowców do przesiadki do komunikacji publicznej lub skorzystania z roweru, np. z
miejskiego systemu aby zastopować te rosnące natężenie ruchu, dzielnica również mogłaby się do tego dołożyć rozbudowując swój system Bemowo Bike i jej sieć dróg rowerowych na ulicach gdzie takie są korzystne.

# kaja

02.09.2014 20:55

Bemowo na odcinku Wrocławska-Radiowa-Wrocławska-Conrada jest koszmarnie obrzydliwe, a szczególnie "bazarek" z rozpadającymi się bieda budami. Do tego jeszcze te opuszczone w połowie, betonowe parkingi, z zardzewiałymi siatkami itp. odpadami. Bloki z wielkiej płyty obklejone blaszanym sidingiem. I Centrum handlowe Bemowo - niewypał od początku istnienia też straszy.

# Bemózg

02.09.2014 21:09

Redaktorze! Te płyty nie są żelbetonowe, lecz ŻELBETOWE!!!

REKLAMA

# Tempo 30

03.09.2014 08:44

Pan rzecznik Gruza mieszka w zielonej i cichej okolicy Fortu Bema i pod blokiem ma jezdnię z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.
NIE CHCEMY kolejnego ścieku komunikacyjnego przez naszą dzielnicę!
Przykład KEN na Ursynowie pokazuję jak kończy się dla mieszkańców danej dzielnicy taki ściek dla ludzi przez nią TYLKO przejeżdżający z ciągłym niedoczasem....I po co dwa pasy w każdym kierunku jak i tak DŹWIGOWA i remontowana Kleszczowa ma po jednym pasie...

# HeniekBemowiak

03.09.2014 09:37

Przecież Powstańców po remoncie będzie miało po 2 pasy na całej długości tyle że nie rozdzielone tramwajem i już jest ściekiem komunikacyjnym, który można jedynie skorygować poszerzając skrzyżowania i dodając lewoskręty, przerzucenie nitki za tory nic nie da, a remont/postawienie nowego bazarku by się przydało bo wygląda to jak w Stambule...

# BeMózg

03.09.2014 10:44

W Stambule jest nieporównywalnie większy wybór towarów, jest bardziej kolorowo, a sprzedawcy są tak uprzejmi że aż nachalni - w odróżnieniu od nabzdyczonych sprzedawców z Bemowa.

REKLAMA

# osg

03.09.2014 15:24

#Tempo 30, no tak cóż za inteligentna argumentacja, ponieważ Dźwigowa ma jeden pas w każdą stronę to cała Powstańców, a zwłaszcza na Nowym Bemowie też powinna tyle mieć! Ta ulica na pewno wymaga ucywilizowania na tym odcinku, MPZP poza likwidacją pętli jest całkiem dobre także trzeba je tylko wypełnić.

# Slavko z Bródna

04.09.2014 07:27

Panowie Redaktorzy,
Proszę, abyście następnym razem w artykułach używali stwierdzeń "wschodnia strona" lub "zachodnia strona" ulicy, a nie "lewa" albo "prawa". Skąd możemy wiedzieć, w którą stronę akurat patrzył Pan redaktor pisząc te słowa. Lewa czy Prawa strona - to rzecz względna, Wschód i Zachód jest zawsze niezmienny.
Dlaczego mówi sie północna jezdna mostu Grota a nie Lewa jezdnia mostu Grotu....
Przynajmniej w tym miejscu stosujmy podstawowe zasady informowania ludzi..., bo wychodzicie na niedouczonych pismaków....
PS.
Ciekawe czy macie na tyle samokrytyki w sobie, że zamieścicie mój post

# qwerty

04.09.2014 18:58

Przecież ma powstać droga ekspresowa w kierunku Gdańska, ruch na Powst. Śl. będzie mniejszy, ponieważ część ruchu nawet lokalnego (Bemowo-Bielany) przeniesie się na droge ekspresową.
Wystarczające jest wykonanie poszerzenia skrzyżowan o pasy do skrętów.
Płyty żelbetowe rzeczywiście nie są piękne ale nie niszczeją wcale tak szybko ponieważ są drogami jedynie osiedlowymi a pełnią rolę doskonalych miejsc parkingowych dla okolicznych mieszkańców.
Bazarek natomiast wspominany z takim sentymentem oraz puste parkingi po tej samej stronie są obskórną wizytówką tego rejonu dzielnicy.
Na tym miejscu powinna powstać nowoczesna hala targowa dla tych, którzy przyzwyczaili się do robienia zakupów w tym miejscu. W tym rejonie brakuje także zieleni miejskiej, czy na miejscu pustych parkingów nie mógłby powstać mały park z alejkami i lawkami oraz placem dla dzieci?
Pozdrawiam

REKLAMA

# osg

04.09.2014 19:11

Ruch między Bemowem a Bielanami po S7 i S8? Z braku węzła na Powstańców to raczej tylko dla południowej części dzielnicy i ewentualnie dla Nowego Bemowa do Wólczyńskiej jeśli wybrany zostanie wariant z węzłem na lotnisku...

# AQWe

10.09.2014 00:16

Niewypał jak cholera

# AQWe

10.09.2014 00:17

Ogólnie Lotnisko osiedle jest obrzydliwe zdegradowane powojskowe blokowisko meneli

REKLAMA

# Ada

10.09.2014 09:40

Jak połączą Nowolazurową z mostem Północnym to ruch powinien się zmniejszyć na Powstańców.
Ta inwestycja jest potrzebna.
więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023