REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Chcą postawić stół do mało znanego sportu. Co to jest teqball?

  9 lutego 2022

Chcą postawić stół do mało znanego sportu. Co to jest teqball?
źródło: Białołęcki Ośrodek Sportu

Nieliczni fani teqballa starają się o wyznaczenie miejsca do gry na Targówku Fabrycznym. Koszty byłyby spore.

REKLAMA

W czerwcu warszawiacy już po raz dziewiąty wybiorą pomysły swoich sąsiadów, które zostaną zrealizowane z budżetu samorządu. W ubiegłym roku frekwencja wyniosła zaledwie 5%, ale ogólnopolskie przepisy są skonstruowane tak, że stawka rośnie. Tym razem do rozdysponowania będzie aż 101 mln zł.

REKLAMA

Czym jest teqball?

Wśród pomysłów zgłoszonych na Targówku znajdziemy miejsce do gry w teqball, który miałby stanąć obok placu zabaw przy Przecławskiej. Boisko ze sztucznej trawy o wymiarach 12 x 16 metrów oraz specjalny stół kosztowałyby aż 100 tys. zł. Pomysłodawca zaznacza, że taki wydatek rozszerzyłby ofertę sportową na Targówku i uważa, że zachęciłby mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

- Teqball to nowa dyscyplina sportu bazująca na piłce nożnej, siatko-noga na stole przypominającym pingpongowy - wyjaśnia Białołęcki Ośrodek Sportu, dysponujący jednym miejscem do gry na Nowodworach. - Przeprowadzone testy i badania pozwoliły stworzyć unikatowy kształt stołu, a także jego elementów. Struktura i forma ścianki dzielącej stół sprawiają, że odbita od niej piłka wraca do przeciwnika, nie przerywając gry.

REKLAMA

Mieszkańców nie przekonali

Dwa lata temu w budżecie obywatelskim pojawiła się propozycja ustawienia stołu do teqballa na Bródnie, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek przy Łabiszyńskiej. Wówczas cena była ponad pięciokrotnie niższa - wynosiła 19 tys. zł. Projekt został dopuszczony przez urzędników do głosowania, ale zebrał zbyt małe poparcie mieszkańców.

Od 2019 roku w Warszawie działa Polski Związek Teqball zrzeszający polskie kluby, szkolący sędziów, organizujący cykle turniejów mistrzostw Polski i biorący udział w rozgrywkach międzynarodowych. Dla większości warszawiaków nowy sport pozostaje jednak całkowicie anonimowy. Warto przypomnieć, że w minionych edycjach budżetu obywatelskiego wygrywały już place do gry w niszowe sporty. Budowa na Ursynowie i Kępie Potockiej piaszczystych bulodromów, czyli miejsc do gry w bocce i pétanque, kosztowała łącznie 86 tys. zł. Korzystają z nich bardzo nieliczne osoby a większość mieszkańców uznała je pierwotnie za... miejsca do wyprowadzania psów.

(dg)

 

Komentarze (2)

# Kocur

14.02.2022 16:17

Oglądałem na tubie - nudne to jak diabli. :/

# piterus

14.02.2022 19:26

Dzielnica mająca 125tyś mieszkańców nie ma ani jednego normalnego kortu tenisowego, a teqball miałby powstać?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA