REKLAMA

REKLAMA

Wawer

kronika policyjna

 

"Była świadoma, że spala odpady". Mikołajkowa wizyta straży miejskiej

  8 grudnia 2021

"Była świadoma, że spala odpady". Mikołajkowa wizyta straży miejskiej
Śmieci przygotowane do spalenia, źródło: Straż Miejska

Media od dawna informują o skutkach spalania śmieci. Mimo to strażnicy miejscy wciąż znajdują osoby, które zatruwają powietrze sąsiadom, ale przede wszystkim sobie samym.

REKLAMA

W Mikołajki straż miejska interweniowała w bloku komunalnym przy Rolniczej. Okoliczni mieszkańcy skarżyli się na unoszący się nad osiedlem drażniący smród spalanego plastiku.

REKLAMA

Nauka poszła w las

Mimo że wcześniejsze kontrole prowadzone w rejonie Strusia nie zakończyły się wykryciem źródła, funkcjonariusze nie dali za wygraną. Podczas kolejnej interwencji ustalili, że charakterystyczny smród wydobywa się z komina bloku komunalnego przy Rolniczej.

W jednym z mieszkań strażnicy zastali 36-latkę i zauważyli piec, wokół którego leżały połamane i przygotowane do spalenia płyty meblowe. Kobieta była świadoma, że spalanie takich przedmiotów jest zabronione i szkodliwe dla zdrowia, jednak nic sobie z tego nie robiła. Interwencja zakończyła się skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.

REKLAMA

Smog problemem Wawra

Smog powstaje w wyniku wymieszania się powietrza z zanieczyszczeniami znajdującymi się w dymie i spalinach. Składa się przede wszystkim ze szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki siarki i tlenki azotu, oraz substancji stałych, m.in. pyłów i rakotwórczych węglowodorów. Te ostatnie związki powstają przede wszystkim z węgla i ropy naftowej oraz jej pochodnych: asfaltu, koksu i benzyny.

Długotrwały kontakt z nimi może prowadzić m.in. do zmian nowotworowych, chorób układu oddechowego, osłabienia układu odpornościowego oraz niewydolności nerek i wątroby. Najbardziej szkodliwe dla zdrowia są pyły zawieszone. To cząsteczki stałe, ale na tyle niewielkie, że z łatwością przedostają się z naszego układu oddechowego do układu krążenia.

(db)

 

Komentarze (5)

# Wlf

08.12.2021 19:55

Szkoda ze czlowiek zglasza palenie w piecu smiecami, podkladami i Bog wie czym jeszcze, potwierdzając to zdjęciami, a straz miejska następnego dnia dnia Stwierdza brak naruszenia przepisow.... Czyli to ze przez zamknięte okna czuje smród, dym przesłania widok, oznacza ze jestem niespelna rozumu, bo arbuzy przyjada w ciagu dnia i nic nie stwierdza? Tak zalosnej służby jak SM dawno nie widziałem....

# swojak

09.12.2021 11:41

Zgadza się. Mi zajęło 3 lata zwalczenie sąsiada, który palił wszystkim co miał pod ręką, nawet latem (podgrzewał sobie w ten sposób wodę). Ale po 3 latach w końcu się udało. Ale przyroda nie lubi próżni i niespełna 150 m dalej następny sąsiad zaczął kurzyć (nota bene to sąsiad tego ukaranego przez SM). Dalej walczę, ale dzwony przyjeżdżają dopiero następnego dnia, a sąsiad pali w nieregularnych odstępach czasu. Z takim podejściem mam robotę na następne 3 lata. Dziękuję ci Strażo Miejska :-)

# lucio

09.12.2021 20:24

coś cienko z nozdrzami.Zwoleńska róg Traktu od rana wali jak z fabryki plastiku.

REKLAMA

# Bolak

09.12.2021 20:42

Za niemca za palenie plastikami stawiali pod ścianę

# Rafał

15.12.2021 07:01

#lucio - potwierdzam, SM już 2 lata przyjeżdża i namierzyć nie może tego gnoja. To jest rejon Bronowska, Trakt i Zwoleńska.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA