REKLAMA

Targówek

drogi »

 

Co z buspasami na Głębockiej? Ruszył przetarg

  22 marca 2024

alt='Co z buspasami na Głębockiej? Ruszył przetarg'
źródło: ZDM

W 2022 r. warszawski ratusz obiecał buspasy na Głębockiej i Wincentego, od ronda przy Trasie Toruńskiej (S8) do stacji metra Kondratowicza. Nie zostały wyznaczone do dziś. Właśnie ruszył przetarg.

REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich jeszcze przed rokiem wyjaśniał, że zmiany na Głębockiej i św. Wincentego robione są z myślą o osobach dojeżdżających z Białołęki i Marek do stacji metra Kondratowicza. Dlaczego zatem buspas nie został wyznaczony równolegle z otwarciem stacji metra, a jego projekt nie powstał w ciągu kilku minionych lat, gdy Bródno było rozkopane?

Buspasy na Głębockiej

Pasy dla autobusów miały powstać w obu kierunkach, by ułatwić pasażerom komunikacji miejskiej przejazd także w godzinach popołudniowych. Po zachodniej stronie ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego buspas miał być wyznaczony od przystanku CH Targówek do Kondratowicza. Po stronie wschodniej zaczynałby się za skrzyżowaniem z ulicami Przy Grodzisku i Malborską, a kończyć na wysokości przystanku CH Targówek. Tam, gdzie obecnie jest jeden pas ruchu w każdym kierunku, jezdnia miała zostać poszerzona.

- Wprowadzimy kilka rozwiązań usprawniających poruszanie się wszystkim uczestnikom ruchu. Kierowcy zyskają osobny pas do skrętu w prawo w ul. Malborską oraz wydłużony prawoskręt na drogę prowadzącą na parkingi pod centrum handlowym Atrium Targówek - informował Zarząd Dróg Miejskich.

Zapraszamy na zakupy

Jak dojechać z Białołęki do metra?

Buspasy na Głębockiej do tej pory nie powstały, zaś pasażerowie komunikacji miejskiej chcący dostać się z Białołęki do metra na Bródnie, są coraz bardziej zniecierpliwieni opieszałością urzędników.

- Kiedyś z Głębockiej na Zielonej Białołęce jechało się E7 20 minut do metra Dworzec Wileński. Dzisiaj jedziemy 20 minut, albo i pół godziny do stacji Kondratowicza. Wszystko się korkuje, a ratusz nic nie robi. Miała być robiona Głębocka na Targówku. Gdzie są buspasy? - dopytuje czytelnik.

REKLAMA

ZDM ruszył z przetargiem

Przed kilkoma dniami Zarząd Dróg Miejskich w końcu ogłosił przetarg na wykonawcę buspasa, który zostanie wybudowany w ciągu ulicy. - Użycie słowa wybudowany, a nie wyznaczony nie jest przypadkowe, bo Głębocka na kilku odcinkach między św. Wincentego a S8 jest jednopasmową ulicą - powiedział redakcji TVP3 Warszawa rzecznik drogowców Jakub Dybalski.

Przy okazji powstaną także azyle przy przejściach dla pieszych i dobudowany zostanie brakujący fragment ścieżki rowerowej. Droga rowerowa to projekt z budżetu obywatelskiego zgłoszony przez Sebastiana Guta. Miał być zrealizowany trzy lata temu. Jest zatem spory poślizg. Część kosztów inwestycji ma ponieść deweloper, który wybudował pobliskie centrum handlowe. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu miasta. Oferty w przetargu można składać do 3 kwietnia. Według planów buspas ma być gotowy do końca roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Tubylec

22.03.2024 12:10

Zaczyna się. Będą karać kierowców, że mają czelność jeździć samochodami, a nie zbiorkomem. Nie chcieliście po dobroci przesiąść się do autobustu, to was zmusimy zabierając wam cześć jezdni, wprowadzimy utrudnienia na wjeździe do centrum (SCT), a jak będzie wam mało, to jeszcze dołożymy spory podatek od posiadania auta spalinowego.

 Taltos2

22.03.2024 13:31

Kolejny orzeł, co komentuje, nie czytając. Osobówki też zyskają, bo bedą miały swój pas BEZ autobusów, którym DOBUDUJĄ pas, tam gdzie do tej pory był jeden wspólny.
PS. Nawet wyhechać z CH będzie łatwiej, bo będą 2 pasy do skrętu w lewo...

# Nib

27.03.2024 07:08

Sranie w banie przed wyborami. Później okaże się że oferta jest za droga, albo nikt nie zgłosił się albo przełożą inwestycje

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break