REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Warszawa pokochała neony. Czas na Targówek?

  22 marca 2024

alt='Warszawa pokochała neony. Czas na Targówek?'
źródło: Dzielnica Wilanów

To już jest piąte podejście pod neonowy napis "Targówek" w budżecie obywatelskim w ostatnich pięciu latach. Mieszkańcy jak dotąd nie mieli szansy na niego zagłosować. Pomysłodawca zapewnia, że neon będzie promować dzielnicę i "odpowiada potrzebom społeczności lokalnej".

REKLAMA

Poprzednie próby zaistnienia w budżecie obywatelskim dzielnicy pomysłu z podświetlanym napisem "Targówek" lub "Love Targówek" kończyły się na złożeniu projektu. Potem z niewiadomych przyczyn autor go wycofywał.

Neon Targówek

Projekt Norberta Zielińskiego zakłada montaż za blisko 90 tys. zł neonowego napisu promującego dzielnicę Targówek. Orientacyjne wymiary świetlnego napisu to 2 metry wysokości i 8-12 metrów szerokości. Projekt jest wzorowany na podobnym, już istniejącym neonowym napisie z Wilanowa.

Póki co nie wiadomo, gdzie miałby stanąć neon. Autor wskazuje kilka miejsc do wyboru: dwie przy Radzymińskiej (przy skrzyżowaniu z Tużycką i na drugim jej krańcu, tuż za ul. Piotra Skargi), przy Zabranieckiej i przecięciu z Kijowską, przy rondzie Żaba oraz cztery lokalizacje na Targówku Mieszkaniowym w okolicy parku Wiecha (dwie przy ul. Handlowej, kolejne dwie bliżej Prałatowskiej).

Wstąp do księgarni

"Poczucie przynależności społecznej"

Jak wyjaśnia pomysłodawca, neon będzie elementem promującym dzielnicę, odpowiada też na potrzeby społeczności lokalnej i wzmacnia poczucie przynależności do niej. Czy mieszkańcy podzielą tę opinię? Czas pokaże.

Najpierw projekt muszą ocenić urzędnicy. Jeśli pomysł dotrwa do połowy czerwca, wówczas nad jego losem pochylą się mieszkańcy w głosowaniu. Ewentualna realizacja w przyszłym roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Rafał

26.03.2024 07:50

A gdzie jest WALANÓW? XD
Ta choinka powinna być zamiast A, a nie zamiast I.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA