REKLAMA
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawił się pomysł utworzenia ogólnodostępnego miasteczka ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży.
Jeszcze w 2016 roku przy tzw. starej Górczewskiej stała charakterystyczna willa. Pozostały tylko relikty bramy, wpisane do gminnej ewidencji zabytków.
Mieszkańcy zdecydowali, że wzdłuż linii tramwajowej chcieliby więcej drzew, krzewów i ławek.
W przyszłym roku zagospodarowany zostanie kolejny fragment 20-hektarowego parku na Jelonkach.
W wyniku głosowania nad budżetem obywatelskim w przyszłym roku zainstalowanych zostanie więcej lamp.
Dzięki budżetowi obywatelskiemu w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Obrońców Tobruku stanie specjalna maszyna dla miłośników czytania.
Sieć dróg dla rowerów i hulajnóg na terenie dzielnicy nie przestaje się rozrastać. Kolejna budowa czeka nas już w 2022 roku.
"Pieniądze zostały wydane, a boisko zarasta chwastami i nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek z niego korzystał" - tak o pierwszym bulodromie w dzielnicy pisze jeden z mieszkańców.
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiło się aż sześć propozycji dotyczących bemowskiej pływalni Pingwin. Każda skierowana była do zupełnie innego grona odbiorców.
Nowa edycja budżetu obywatelskiego już tradycyjnie przyniosła propozycje na uatrakcyjnienie parku na Jelonkach.
Już tylko do środy 30 czerwca trwa głosowanie nad budżetem obywatelskim na przyszły rok.
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się aż cztery pomysły na nowości w bemowskiej pływalni. Każda skierowana jest do zupełnie innego grona odbiorców.
W przyszłym roku na ulicach Bemowa może stanąć sześć niewielkich rzeźb, nawiązujących do słynnych wrocławskich krasnali.
Formalności sprawiły, że propozycja grafiki w przejściu podziemnym powstającym obok ratusza została odrzucona.
Gdyby pałac w Wilanowie został opuszczony i zdewastowany, a po 70-80 latach porósł roślinami, dziś prawdopodobnie nie wolno byłoby odsłonić ruin i odnowić parku.
Bemowo nie pójdzie w ślady Wrocławia. Ratusz odrzucił pomysł ustawienia mosiężnych niedźwiedzi pod zaskakującym pretekstem.
Urzędnicy zastanawiają się nad propozycją ustawienia na ulicach dzielnicy piętnastu mosiężnych lub brązowych... misiów.
Mieszkańcy Bemowa dobrze znają rozrzucone po lesie, betonowe pozostałości przedwojennej instalacji. Mało kto jednak wie, że ziemia w Lesie Bemowskim kryje więcej ruin.
Przejścia podziemne pod Górczewską i Powstańców Śląskich nie są jeszcze gotowe, a już pojawiają się pomysły na ich zagospodarowanie.
Dzielnica zyska inhalatorium solankowe podobne do tego z praskiego pl. Hallera. Znamy już przybliżony termin otwarcia.
LINKI SPONSOROWANE