REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Radzymińska tylko z jednym pomysłem. Co proponuje budżet obywatelski?

  24 maja 2023

Radzymińska tylko z jednym pomysłem. Co proponuje budżet obywatelski?
Przy Radzymińskiej powstanie chodnik? źródło: bo.um.warszawa.pl

Z trzech projektów w budżecie obywatelskim Targówka poprawiających bezpieczeństwo i poruszanie się wzdłuż Radzymińskiej ostał się tylko jeden. Co proponuje?

REKLAMA

Mateusz Trochonowicz, w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Targówka, złożył projekt przebudowy wewnętrznych zjazdów i wjazdów ulicy Radzymińskiej nieopodal marketu Obi. Koszt to 700 tys. złotych. Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka
Projekty z budżetu obywatelskiego często zaskakują samych mieszkańców. Niektóre z nich pozwalają na szastanie pieniędzmi podatników lekką ręką, bez refleksji czy komukolwiek jest taki wydatek potrzebny. W tegorocznej edycji jeden z nich proponuje mieszkańcom spotkanie ze Świętym Mikołajem w Urzędzie Dzielnicy na Targówku za blisko... 180 tysięcy złotych. Co jeszcze do wyboru?
Autor zaproponował budowę wjazdu na "wewnętrzną" Radzymińską, na wysokości Jórskiego, zmianę organizacji ruchu na jednokierunkową w kierunku Piecyka na jezdni wewnętrznej, na odcinku od Jórskiego do Piecyka wraz z wymianą nawierzchni; budowę wjazdu w ul. Radzymińską z jezdni wewnętrznej za ul. Piecyka (przed mostkiem lub przez ul. Rzewińską), ewentualnie przebudowę obecnego wjazdu pomiędzy ul. Piecyka a Deszczową.

Zjazdów przy Obi na Radzymińskiej nie będzie

Pomysł był sensowny, jednak mieszkańcy nie będą mieli możliwości na niego zagłosować w budżecie obywatelskim Targówka. Powód? Jak wyjaśniają w Zarządzie Dróg Miejskich, ingerencja w skrzyżowanie wiązać by się miała z większym zakresem prac niż jest to przewidziane w projekcie. "Wzajemne bliskie położenie skrzyżowania ul. Radzymińskiej i Jórskiego oraz planowanego włączenia w dodatkową jezdnię ul. Radzymińskiej, dla zapewnienia bezpieczeństwa i możliwości opuszczenia skrzyżowań, wymagać będzie objęcia sygnalizacją świetlną przejścia w ciągu chodnika po wschodniej stronie ul. Radzymińskiej oraz co najmniej podporządkowania ruchu od strony ul. Spytka z Melsztyna" - czytamy. Samo opracowanie dokumentacji zajmuje od siedmiu do kilkunastu miesięcy, następnie przetargi i roboty budowlane to kolejne długie miesiące. Nie ma zatem możliwości zrealizowania projektu w jednym roku kalendarzowym, jak przewiduje to budżet obywatelski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Rowerem do Marek - póki co - też nie pojedziemy

Daniel Wargocki zaproponował z kolei coś dla rowerzystów, którzy chcieliby bezpiecznie dojechać do Marek. Za blisko 1,4 mln zł miałaby powstać droga rowerowa o długości około 670 metrów wzdłuż ulicy Radzymińskiej. Ale i na ten pomysł mieszkańcy nie będą mogli zagłosować, gdyż lista poparcia dla tego projektu nie została poprawnie wypełniona.

Brakuje chodnika

Drugi z projektów Mateusza Trochonowicza dla użytkowników Radzymińskiej szczęśliwie urzędniczą procedurę przeszedł, zatem mieszkańcy już w czerwcowym głosowaniu budżetu obywatelskiego Targówka będą mogli go ocenić. Projekt ma na celu budowę chodnika na odcinku od Kanału Bródnowskiego do przystanku Jórskiego.

- Jest to jeden z niewielu odcinków ul. Radzymińskiej, który nie posiada chodnika do przystanku. Na wewnętrznej ulicy Radzymińskiej, na odcinku od Piecyka do Spytka z Melsztyna obecnie odbywa się wzmożony ruch pojazdów, co zmusza pieszych do poruszania się pasem zieleni. Osiedle Piecyka zamieszkują młodzi ludzie. Znaczący ruch pieszych to rodzice z wózkami lub same dzieci. Zarząd Dróg Miejskich odmówił przebudowy ulicy ze względu na brak środków - dodaje autor projektu oszacowanego na ponad 100 tys. zł.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# SMRÓD URZĘDNICZEGO BEZMÓZGOWIA

26.05.2023 16:35

I znowu komentarz jest zbyteczny. Tak trzymać Panowie i Panie z Ratusza.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA