REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Brakuje parkingów na Młynowie. Czy PKP pomoże?

  6 czerwca 2023

alt='Brakuje parkingów na Młynowie. Czy PKP pomoże?'
fot. czytelnik

Na osiedlu Młynów, podobnie jak i na całej Woli, każdy teren pod nowe parkingi jest na wagę złota. Jeden z mieszkańców pyta: dlaczego PKP PLK, które mają dużo działek - nie mogłyby ich płatnie udostępnić mieszkańcom i na tym zarabiać?

REKLAMA

- Chciałbym zwrócić uwagę na sprawę parkingu strzeżonego obok spółdzielni mieszkaniowej "Tory". Kilka lat temu po zakończeniu modernizacji linii obwodowej, diler samochodów Nissan i Mazda wydzierżawił działkę gruntową, która należy do PKP, ponieważ potrzebował miejsca na nowe samochody. Przed modernizacją linii obwodowej, od lat 90. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
, w tym samym miejscu znajdował się parking strzeżony, który kończył się na wysokości bramy wjazdowej do garaży SM "Tory". Obecnie przedłużono go o około 150 metrów, w stronę boiska liceum ogólnokształcącego. Mieszkańcy budynków przy ul. Syreny chętnie korzystali z płatnego parkingu - pisze mieszkaniec Młynowa.

Brakuje parkingów na Młynowie

- Niestety, po zlikwidowaniu parkingu strzeżonego za garażami SM "Tory", na placu postojowym przed terenem spółdzielni wszystkie miejsca są zajęte, kierowcy parkują, gdzie się da - na trawniku, obok nasypu kolejowego, a nawet po drugiej stronie torów. Jest jeden, wielki bałagan - dodaje mieszkaniec Młynowa i pyta na jaki okres została wydzierżawiona działka dilerowi oraz czy PKP PLK dysponuje jeszcze jakimś terenem w tej okolicy, który można by przekształcić w płatny parking dla mieszkańców?

Kup bilet

PKP PLK nie ma terenu pod parking?

Działka została wynajęta w kwietniu 2021 r., na czas nieokreślony, z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia umowy. Zanim została podpisana umowa z dilerem, ani spółdzielnia, ani pobliskie wspólnoty nie zwróciły się do PKP PLK z propozycją wynajęcia terenu pod parking. Nie uczyniło tego też miasto.

- Wynajęciem działki zainteresowany był tylko jeden podmiot - diler samochodowy - informuje Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK i dodaje, że kolejarze nie dysponują terenem pod organizację parkingu w tej okolicy.

- Za parkingi w miastach odpowiadają władze miejskie - przypomina rzecznik.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Alexa

10.06.2023 10:50

To nie parkingów jest za mało ale samochodów za dużo. Organizowanie kolejnych parkingów tylko zachęca do kupowania coraz większej ilości gruchotow i to w miejscu dobrze skomunikowanym. Nie ma obiektywnych przesłanek żeby każdy musiał mieć samochód do swojego wyłącznego korzystania. Tych rupieci jest więcej niż mieszkań. To trochę nie tędy droga. Trzeba właśnie odwrócić trend i wprowadzać wysokie opłaty za korzystanie z przestrzeni publicznej żeby zniechęcić do kupowania nieracjonalnego kolejnych gratow. W mieście samochód jest potrzebny wyłącznie okazjonalnie. Trzebavtez zlikwidować te pseudoabonanenty za 30 zł rocznie tylko pobierać opłaty komercyjne. Wtedy się to trochę ucywilizuje.

# 9255F

10.06.2023 11:08

#Alexa napisał(a) 10.06.2023 10:50
Nie ma obiektywnych przesłanek żeby każdy musiał mieć samochód do swojego wyłącznego korzystania.
Nie ma tez obiektywnych przeslanek zeby kazdy musial miec mieszkanie do swojego wylacznego korzystania

# Alexa

10.06.2023 11:51

Oczywiście że tak i z reguły tak jest że w jednym mieszkaniu mieszka więcej niż jedna osoba. W pełni zgoda.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy