REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Biurowiec idzie pod kilof. W zamian stanie wieżowiec

  21 listopada 2022

Biurowiec idzie pod kilof. W zamian stanie wieżowiec
źródło: materiały inwestora

Na rogu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej stanie kolejny wieżowiec: 132-metrowy Upper One. Skrzyżowanie na pograniczu Śródmieścia i Mirowa stanie się w ten sposób jedynym miejscem w Warszawie, gdzie wszystkie cztery narożniki zabudowane będą szklanymi wieżami.

REKLAMA

Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej znajdują się już trzy wieżowce, najwyższy spośród których - Q22 - sięga 155 metrów (z anteną 195 metrów). Upper One stanie po przekątnej od niego, w miejscu nieczynnego biurowca Atrium International.

REKLAMA

Nowy wieżowiec w Warszawie

Strabag Real Estate zapowiada budowę w miejscu Atrium łącznie dwóch budynków.

Niższy będzie mieć 17 kondygnacji i znajdzie się w nim hotel, natomiast wyższy będzie 34-kondygnacyjnym biurowcem sięgającym 132 metrów wysokości. W sumie kompleks Upper One zaoferuje 35,9 tys. m2 biur i około 11 tys. m2 przestrzeni hotelowej. Strabag Real Estate otrzymał już pozwolenie na budowę.

W pierwszej kolejności trzeba będzie oczywiście rozebrać biurowiec z lat 90. ubiegłego wieku. Według zapowiedzi inwestora prace mają rozpocząć się najpóźniej w marcu 2023 roku.

REKLAMA

Lata dziewięćdziesiąte odchodzą

- To dokładnie tutaj, przy al. Jana Pawła II 23, w latach 90. kształtowała się kultura biznesowa stolicy - przypomina Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej Strabag Real Estate. - Stary biurowiec nie sprostał próbie czasu, a rozwoju gospodarczego miasta nie da się zatrzymać. Rozpoczynamy zatem nowy etap w historii tej lokalizacji, który nazwaliśmy Upper One. Naszą ambicją jest, aby odpowiedzieć na niewykorzystany dotąd potencjał działki oraz rosnącą w Warszawie aktywność najemców. Wierzymy, że wysoki na 131,5 metra biurowiec, pierwszy w kraju wyposażony w system geotermii oraz wiele rozwiązań proekologicznych, zdefiniuje nowy standard miejsca pracy i wyznaczy trendy dla branży nieruchomości na kolejne lata - dodaje.

Pod wieżowcem znajdzie się pięć kondygnacji podziemnych. W budynku przewidziano osiem dwupoziomowych wind, obsługujących jednocześnie po dwa piętra. Na najwyższych piętrach pracownicy będą mogli skorzystać z tarasów. Deweloper przewiduje także 219 miejsc parkingowych oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych.

- Upper One znajduje się na zamknięciu widoku południowej osi al. Jana Pawła II, która stopniowo odgina się w kierunku północnym od ronda ONZ. Lokalizacja ta była dla nas inspiracją dla zaprojektowania "żywej" fasady południowej, wypełnionej szklanymi windami, które będąc w ruchu ujawnią funkcję budynku. Szklana fasada jest skromna, a zarazem elegancka. Jej płaszczyzny zostały przełamane w postaci zakrzywionych wertykalnych pasów, łamiących dosłowność odbić okolicy oraz wzmacniających smukłość budynku. Jako projektanci mamy nadzieję, że obiekt wpisze się we współczesny krajobraz Warszawy i będzie jego nieodzowną częścią - mówi architekt Łukasz Zagała, współwłaściciel pracowni Medusa Group.

(jok)

.
 

Komentarze (3)

# bbb

22.11.2022 21:27

Brak słów. Korporacje za pusty pieniądz wydrukowany z powietrza kupują i budują nikomu niepotrzebne wieżowce, a ludzie cierpią z powodu inflacji. Oby się ten system wkrótce zwalił.

# Buba

24.11.2022 01:23

Jedź do Korei Północnej, Iranu, Rosji, na Kubę i jeszcze paru innych miejsc. Tam już ten znienawidzony system został dawno obalony przez siły postępu i powszechnej szczęśliwości. Paszport w dłoń i droga wolna. Tam nie ma ani inflacji, ani korporacji ani niczego.

# 666

24.11.2022 04:51

buba to ciota

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA