REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Biorą pieniądze, nie mieszkają w Legionowie? Nielegalni radni
REKLAMA

REKLAMA

Biorą pieniądze, nie mieszkają w Legionowie? Nielegalni radni

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, radnym może być tylko ten, kto mieszka na terenie danej gminy. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo prezydent Roman Smogorzewski poinformował, że radny Leszek Smuniewski od dawna nie jest mieszkańcem Legionowa i nie powinien być radnym. Jednak tzw. nielegalnych radnych może być więcej...

REKLAMA

Wojewoda wkracza do akcji. Czy wygasi mandat Smogorzewskiemu?
Wojewoda wkracza do akcji. Czy wygasi mandat Smogorzewskiemu? Do Rady Miasta Legionowo wpłynął wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Romana Smogorzewskiego. Powodem jest rzekome prowadzenie przez prezydenta działalności gospodarczej - wynajmu oraz sprzedaży nieruchomości....
czytaj
Zgodnie z ordynacją wyborczą do rad gminnych i powiatowych, bierne prawo wyborcze mają osoby stale zamieszkujące na terenie działania samorządu, w radzie którego ubiegają się o miejsce. Oznacza to, że legionowskim radnym może być wyłącznie osoba, która mieszka w Legionowie. Na ostatniej sesji, podczas jednej ze słownych "potyczek" pomiędzy opozycyjnymi radnymi, a władzami miasta, prezydent Roman Smogorzewski w końcu nie wytrzymał i dość nieoczekiwanie wypalił, iż radny Leszek Smuniewski nie powinien mieć prawa głosu, gdyż jest... nielegalnym radnym.


"Jak pan radny może udawać świętego?"

- Zastanawiam się, jak pan Smuniewski może udawać takiego świętego, bo niedawno dowiedziałem się, że pan radny od lat nie zamieszkuje na terenie miasta, w związku z tym od lat nielegalnie bierze dietę radnego. I właściwie nie wiem, w jakiej formule tutaj się wypowiada - mówił podczas sesji prezydent Roman Smogorzewski.


Mieszkańcy Chotomowa, Jabłonny i Warszawy?

Radny Smuniewski nie chciał odnieść się do słów prezydenta. Jednak z ustaleń samorządowego tygodnika "Miejscowa" wynika, że mieszka on w Chotomowie. Podobnych przypadków w radzie miasta może być więcej. Od dawna mówi się o tym w środowisku ratusza. Chodzi o radnych z klubu "Porozumienie Prezydenckie", tj. Martę Bogucką-Frańczak, Agatę Zaklikę i brata prezydenta - Marcina Smogorzewskiego. Pierwsza z wymienionych radnych, która rzekomo miałaby mieszkać w Otwocku, poproszona przez nas o komentarz, całkowicie zaprzeczyła tym informacjom przekonując, że nigdy w Otwocku nie mieszkała. - Mieszkam w Legionowie, rozliczam podatki w Legionowie, działalność gospodarczą też mam zarejestrowaną w Legionowie i tu za nią płacę podatki - przekonuje radna Marta Bogucka-Frańczak.

Jednak Agata Zaklika, która jest rzekomo mieszkanką Jabłonny i Marcin Smogorzewski, który rzekomo od kilku lat mieszka w Warszawie nie odpowiedzieli na nasze pytanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli radny nie mieszka na terenie gminy, jego mandat należy wygasić.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Legionowo
14.02.2018 10:30 #Piotr84
Widzę, że im bliżej wyborów, tym kwitów coraz więcej...
14.02.2018 11:28 #Edyta7766908
I pomyśleć, że zarzuty w tym zakresie zgłosił Prezydent Miasta Legionowo zamieszkały w Józefowie. Teraz w mojej opinii dobitnie widać uzasadnienie jego zaangażowanie w sprawy miasta.
14.02.2018 13:21 #Z ul. Wyszyńskiego
Marcin Smogorzewski od 18 lat mieszka w Warszawie. Rzadko tu bywa. Nigdy nie powinien znaleźć się na listach wyborczych do Rady Miasta Legionowa. Czy ktoś kiedykolwiek widział, żeby ten człowiek przez 12 lat bycia radnym czymkolwiek zainteresował się w Legionowie? Jest po to, żeby przyklepywać wszystkie przekręty Romana.
14.02.2018 13:40 #Zbigniew
Romana pierwszego na taczke. Potem całą reszte. Podejrzeń, niejasnych powiązań i interesów, jest aż nadto!
14.02.2018 16:02 #Z Olszankowej
#Z ul. Wyszyńskiego napisał(a) 14.02.2018 13:21

Marcin Smogorzewski od 18 lat mieszka w Warszawie. Rzadko tu bywa. Nigdy nie powinien znaleźć się na listach wyborczych do Rady Miasta Legionowa. Czy ktoś kiedykolwiek widział, żeby ten człowiek przez 12 lat bycia radnym czymkolwiek zainteresował się w Legionowie? Jest po to, żeby przyklepywać wszystkie przekręty Romana.
A przepraszam KTO wybrał brata prezydenta na radnego, krasnoludki ????
REKLAMA
14.02.2018 18:31 #mm45
Oczywiście że krasnloludki...
Sierotka Marysia kazała..
15.02.2018 06:43 #Jolka
Legionowski samorząd jest zepsuty do szpiku kości. I to widać na wielu przykładach. Radni nie będący mieszkańcami Legionowa, prezydent spoza naszego miasta. No to jakiś dramat! Decydują o naszym życiu ludzie, którzy nawet tu nie mieszkają. Czy to normalne?
15.02.2018 11:41 #Antek
#Z Olszankowej napisał(a) 14.02.2018 16:02

A przepraszam KTO wybrał brata prezydenta na radnego, krasnoludki ????
A on wyborcom powiedział, że nie mieszka w Legionowie? To chyba obowiązkiem radnego jest podać wszelkie informacje o sobie, a nie wyborcy wynajmować detektywa.
To świadczy o człowieku, a niestety, rodzina Smogorzewskich dobrej opinii już nie ma.
Pan Prezydent chciał być sprytny, i uderzyć w opozycyjnego radnego. Ale wyszło mu jak zwykle, po legionowsku, czyli przy okazji skosił 4 swoich radnych, w tym brata.
15.02.2018 16:46 #Lucky Luke
No dokładnie Antek, prezydent chciał przywalić w opozycję, a do...bał przy okazji bratu ;-) Niestety większość polityków-samorządowców nie jest szczera ze swoimi wyborcami. Zależy im tylko na naszym głosie żeby dorwać się do koryta lub je utrzymać :-( Smutne. Nasi radni-bezradni nie dość, że marionetki w rękach Romana Smogorzewskiego, to jeszcze nieczysto grają :-/ Może wojewoda zrobi z nimi wszystkimi porządek! Ale najpierw, niech może zacznie od... głowy. Bo ryba zawsze psuje się od głowy.
16.02.2018 18:32 #Tadek
A taki handlarz serami niejaki Kalinowski (ktokolwiek widział, ktokolwiek zna?) podobno radny pisowski, został powołany na dyrektora WSPL (współczuję pracownikom i pacjentom przychodni). Pisiewicz na medal, bierny mierny ale wierny....Tak się klaszcze! Może widziałbym go w miejskich szaletach, nawet jako starszy kasjer...ale szef przychodni? wstyd.
REKLAMA
17.02.2018 17:00 #Sylw
#Tadek napisał(a) 16.02.2018 18:32

A taki handlarz serami niejaki Kalinowski (ktokolwiek widział, ktokolwiek zna?) podobno radny pisowski, został powołany na dyrektora WSPL (współczuję pracownikom i pacjentom przychodni). Pisiewicz na medal, bierny mierny ale wierny....Tak się klaszcze! Może widziałbym go w miejskich szaletach, nawet jako starszy kasjer...ale szef przychodni? wstyd.
Ty masz Tadziu problem, bo ci emeryturke zmniejszyli, i teraz plujesz jadem na bliźniego, który więcej od Ciebie w życiu osiągnął. I to uczciwie. Więc zazdrościsz młodszemu człowiekowi, który ciężko pracował na to, by mieć własną firmę. Wyjdź Tadziu z domu, i spróbuj coś sprzedać, a potem jeszcze daj zatrudnienie ludziom. Co zaś się tyczy hasła BMW, to lepszego przykładu na bierność, mierność i wierność (póki jest kasa), jak BEZradni z Komitetu Smoga, nie znajdziesz.
18.02.2018 10:55 #Tadek
Sylwia...Pan mózgu Ci poskąpił...Do pis byś się nadawała, hehe...A co do wieku, niestety, do emeryturki muszę poczekać 25 lat...Dziewczyno, na studia nie jest jeszcze za późno, zrób coś ze swoim małomiasteczkowym podejściem
18.02.2018 14:25 #Sadra
Tak na marginesie, kto to jest ten Kalinowski? Nie słyszałam o nim dotychczas, a chyba powinnam, jeśli wybiera się go na dyrektora w intratnej przychodni wojskowej? Chyba że to człowiek z pis, jak słynny misiewicz czy bugała
19.02.2018 16:16 #Monia77
do Sadra

Ja też o wielu dyrektorach miejskich spółek i instytucji nie słyszałam co wcale nie oznacza, że nie są dobrzy! Podejrzewam, że nawet ty o wielu dyrektorach z nadania PO-PSL nie słyszałaś i pewnie wówczas nawet ci to nie przeszkadzało.

Natomiast lekko zeszliśmy z tematu. Radny Kalinowski póki co pełni mandat radnego legalnie, bo jest mieszkańcem naszego miasta. Natomiast mieszkańcami jakich miejscowości są pozostali radni wymienieni w tym artykule? Cholera wie, bo tylko jedna radna postanowiła się odnieść do tych zarzutów. Należy więc mniemać, że jest mieszkanką Legionowa. Reszta nie raczyła zabrać głosu w sprawie, która dotyczy ich samych! Dlaczego? Czyżby mieli coś do ukrycia? W ten sposób zachodzi duże prawdopodobieństwo, że nie powinni już pełnić mandatów radnych. Odrobina zwykłej ludzkiej przyzwoitości i uczciwości, jeśli nie wobec samego siebie, to może chociaż wobec mieszkańców by się przydała! Jeśli nie są mieszkańcami Legionowa, to oczekiwałabym od nich, żeby czym prędzej zrzekli się swoich mandatów. Tylko tyle i aż tyle!
19.02.2018 17:33 #Sylw
Tadek, Ty śmiesz zarzucać mi małomiasteczkowość, gdy sam wyśmiewasz człowieka, który do wszystkiego doszedł ciężką pracą. Twoje wypowiedzi to jest kloaka. 25 lat do emerytury, to powinieneś mieć choć na tyle przyzwoitości w swoim wieku, żeby milczeć, gdy nie masz nic ciekawego do powiedzenia.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA