REKLAMA

Bemowo

drogi »

 

Będzie nowe rondo. Czy korki znikną?

  13 lutego 2024

alt='Będzie nowe rondo. Czy korki znikną?'
W tym miejscu powstanie rondo

Zarząd Dróg Miejskich ogłosi w tym roku przetarg na budowę czterech rond w Warszawie. Jedno z nich powstanie u zbiegu Powązkowskiej z Obrońców Tobruku.

REKLAMA

Jak informują drogowcy, przebudowa tego skrzyżowania na granicy Bemowa i Powązek to zalecenie wynikające z audytu bezpieczeństwa. - Na razie obowiązuje w tym miejscu zasada "łamanego pierwszeństwa". Praktyka pokazuje, że nie wszyscy kierowcy potrafią korzystać z tego typu rozwiązania. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Na dodatek Powązkowska od strony ul. Waldorffa stanowi długi, prosty odcinek drogi, sprzyjający rozwijaniu dużych prędkości. Rondo ma ją ograniczyć - informują drogowcy.

Jednocześnie planowane zmiany uniemożliwią parkowanie tuż przy przejściach dla pieszych. Stojące w ten sposób auta, także ciężarowe, zasłaniają widoczność i powodują zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, a przede wszystkim pieszych.

Przesunięcie zebr

Dlatego drogowcy chcą także przesunąć zebry - bliżej tarczy skrzyżowania, zamienić lokalizację zjazdu na posesję, która mieści się po stronie ul. gen. Maczka oraz przenieść słup energetyczny, by nie blokował przejścia pieszym. Zakres prac obejmuje też przebudowę istniejącego azylu na jednym z przejść oraz wyposażenie w azyl kolejnego z nich. Zbudowane zostanie lepsze połączenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego z jezdnią -bza pomocą dwóch jednokierunkowych łączników.

Wstąp do księgarni

Kolejne rondo na Bemowie

Rondo u zbiegu Powązkowskiej i Obrońców Tobruku nadal jest na etapie projektowania. Aktualnie ustalane są linie podziałowe nowych działek. Pieniądze na realizację tej inwestycji przekazała Rada Warszawy na sesji budżetowej w grudniu 2023 r. Planowane zmiany wpisują się w szerszy schemat dla tego rejonu. - Obecnie bemowski urząd dzielnicy prowadzi budowę dwóch rond - na skrzyżowaniach ulic Obrońców Tobruku i Piastów Śląskich oraz Piastów Śląskich, Osmańczyka i Krasnodębskiego - mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz Bemowa.

UM/pik

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Kierowca platowca

13.02.2024 11:56

Po co? Czy tam się zdarzały wypadki ? Aoze korki blokują te dwie arcywazne ulice?

# rex

13.02.2024 13:57

Wincyj rond. Wincyj!!! Koledzy musza zarobić.

# czekamydalej

13.02.2024 18:23

czytamy w uzasadnieniu:
"Praktyka pokazuje, że nie wszyscy kierowcy potrafią korzystać z tego typu rozwiązania.
Na dodatek Powązkowska od strony ul. Waldorffa stanowi długi, prosty odcinek drogi, sprzyjający rozwijaniu dużych prędkości. Rondo ma ją ograniczyć - informują drogowcy.
Jednocześnie planowane zmiany uniemożliwią parkowanie tuż przy przejściach dla pieszych. Stojące w ten sposób auta, także ciężarowe, zasłaniają widoczność i powodują zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, a przede wszystkim pieszych."

No przekonywujące, zdecydowanie to uzasadnienie decyzji.
Ruch nieduży na Obrońców Tobruku póki co do czasu ukończenia budowanej ulicy , bardziej podejrzewam zakusy urzędników na działkę przy wjeździe na ul. Maczka przy światłach, będzie doskonały pretekst. To jedyna działka zabudowana prywatną się wydaje właśnością, która się ostała w pasie ul. Maczka.
Już na tym skrzyżowaniu ruszyła niedawno budowa drugiego bloku w granicy Bemowa, w przypadku planowanych kolejnych budynków w kierunku ul. Powązkowskiej/ trasy działka "przeszkadza".
Developerzy być może mają przełożenie na takie decyzje, a potem po 18 tys za metr, tu blok może mieć pewnie 10 kondygnacji jak sąsiednie wybudowane, więc klientów może byc dużo.
Taka spiskowa teoria. Czas pokaże.
Niedalaeko zakusy też na teren lotniska Bemowo.
Akurat ten pas jest jednym z nielicznych pasów napowietrzających, dzięki którym Warszawa może oddychać.

REKLAMA

# Nowy

14.02.2024 17:18

Powinno być jedno skrzyżowanie Maczka z Rudnickiego i Obrońców Tobruku. Bez wpuszczania ruchu głównego w Powązkowska.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe