REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

nasi przedsiębiorcy

 

Bar mleczny Malwa zostanie zamknięty w związku z drożyzną. Jak będziemy go wspominać?

  9 listopada 2022

Bar mleczny Malwa zostanie zamknięty w związku z drożyzną. Jak będziemy go wspominać?
źródło: Facebook / Krystian Lisiak - Radny Dzielnicy Bielany

Istniejąca od blisko 30 lat na Chomiczówce Malwa w grudniu kończy działalność. Właścicielka tłumaczy to ogromnym wzrostem kosztów prowadzenia popularnego baru mlecznego. Jednak wielu mieszkańców upatruje upadku lokalu także w złym zarządzaniu.

REKLAMA

Jak wyjaśnia mediom właścicielka baru mlecznego przy Conrada 11, z powodu ciągle rosnących kosztów działalności była zmuszona podnieść ceny posiłków, a przez to zaczęło pojawiać się mniej klientów. Działalność stała się w rezultacie nieopłacalna.

Koniec baru mlecznego Malwa

Interes przejęła po rodzicach, którzy z powodzeniem prowadzili Malwę przez 24 lata. Kultowa piekarnia zostanie zamknięta? "Właściciel nie będzie wiecznie dokładał do interesu" Kultowej piekarni grozi zamknięcie. Gaz podrożał o 500%
Najpierw lockdown, następnie szalejąca inflacja i rosnące ceny energii - wszystko to sprawia, że od 2020 roku upada wiele lokalnych firm. Najbardziej żal tych z duszą i wieloletnią historią, które są nierozerwalnie kojarzone przez najstarszych mieszkańców z danym miejscem. Z powodu drastycznych podwyżek cen gazu kultowej piekarni przy Żytniej 64 na Woli też grozi zamknięcie.
Jak dowiedzieliśmy się od właścicielki, koszty prądu i gazu wzrosły trzykrotnie. Do tego dochodzą podwyżki cen żywności, wysoki ZUS za pracowników i czynsz za lokal. Bar ostatecznie zostanie zamknięty 31 grudnia.

- Jest to decyzja ostateczna i nieodwołalna - mówi właścicielka.

REKLAMA

"Punkt ważny dla Chomiczówki"

Wielu mieszkańców Bielan ubolewa nad losem Malwy. Wśród nich jest radny Krystian Lisiak, który początkowo chciał walczyć o zachowanie tego miejsca na mapie kulinarnej Bielan i zachęcał wszystkich do odwiedzania baru.

- Punkt jest ważny dla Chomiczówki, bo stanowi element lokalnej tożsamości - przekonuje radny Lisiak. - Ważne, aby w naszej przestrzeni lokalnej występowało coś faktycznie lokalnego, a nie zalewające nas tylko globalne marki. Bar Malwa jest na Chomiczówce od dawna i większość kojarzy to miejsce od dziecka. Lokal współpracuje również z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i serwuje obiady dla uboższych. Dlatego bronię tego miejsca - dodaje.

"Bar trąci myszką"

Sentymenty sentymentami, ale wielu mieszkańców jest zdania, że w Malwie wiele musiałoby się zmienić, żeby sprostać ogromnej konkurencji.

- Dobrze, by bar został. Trzeba jednak zmienić system pracy. Przede wszystkim godziny otwarcia, by ludzie, którzy pracują i wracają do domu, mogli coś zjeść gorącego a nie całować klamkę. Same obiady też pozostwiają wiele do życzenia. Kiedyś w tym barze tętniło życie, był inny personel i smaczne dania. Kierownictwo powinno się zastanowić, bo nie tylko drożyzna powoduje brak klientów - komentuje mieszkanka.

- Doceniam działania radnego, ale moim zdaniem nie ma tu czego bronić. Relikt minionej epoki. Ten bar trąci myszką. Tak jakby czas się zatrzymał i wszystko jest żywcem wyjęte z epoki PRL. Polecam sprawdzenie, jak powinien wyglądać dobrze funkcjonujący bar mleczny. Polecam zamówienie tam jedzenia i porównanie z Malwą - dodaje jeden z mieszkańców, który za wzór stawia Tarchomiński Bar Mleczny przy Światowida 14.

"Chciałbym, aby miejsce pozostało"

- Sam jestem zdania, że wiele można byłoby zmienić, w tym wydłużyć godziny otwarcia w tygodniu, otworzyć w niedzielę, usunąć barierę architektoniczną na wejściu. Pomogłaby zmiana szyldu i wyposażenia, być może poprawienie oferty, ale zaznaczam, że nie jestem menedżerem tego miejsca, więc nie jest to moją rolą, a jedynie życzeniem. Na pewno jednak chciałbym, aby to miejsce pozostało, ale życzyłbym sobie, żeby było również lepiej zarządzane. Być możne znajdzie się ktoś, kto przejmie lokal, utrzyma markę i wprowadzi zmiany, które sugerują mieszkańcy - komentuje sprawę radny Lisiak.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (7)

# Tadeusz

12.11.2022 12:42

Siedemnaście spółek Skarbu Państwa w latach 2019- 2021 na same premie dla członków zarządu przeznaczyły 161,8 mln złotych. Popatrz, Europo, jak można pięknie żyć, w kraju, w którym drożyzna dobija zwykłych obywateli.

# Buba

15.11.2022 17:31

Skoro gdzieś indziej jest lepiej to paszport w dłoń i świat otwarty. Pokaż co potrafisz, załóż biznes, zarabiaj i realizuj siebie zamiast narzekać. Problem w tym że najbardziej roszczeniami są ci którzy w życiu osiągnęli najmniej i najmniej przyczynili się do wspólnego dobra zaś najwięcej korzystają z różnych form wsparcia, dotacji, tarcz etc. Niestety ale widzę coraz więcej takich sytuacji.

# Radzio

15.11.2022 17:36

Fundacja "Wolność i Demokracja" której założycielem jest Michał Dworczyk, otrzymała właśnie dotację ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 4 mln 900 tys. zł na zakup nieruchomości.
Michałek twierdzi, że nic nie wie o dotacji od wujka Czarnka, taka niespodzianka!

REKLAMA

# Klucznik

16.11.2022 14:23

I komentarze wycięte, ocenzurowano !

# lolek

23.11.2022 22:02

Prokuratura Ziobry domaga się 3 lat więzienia dla Maty za posiadanie 1,5 grama maryśki.
Obajtek, gdy to przeczytał zadławił się ze śmiechu kupując kolejną działkę wokół elektrowni atomowej

# dżem

29.11.2022 04:36

Mieszkańcy Bielan , zrzućcie się i utrzymajcie ten "kultowy" bar. Skoro tak potrzebny niech radni tej dzielnicy zrzekną się swoich wynagrodzeń na rzecz tego baru, za nimi pójdzie na pewno bielański ratusz ! ( i teraz przekaże kasę na bar)

REKLAMA

# Ubek

29.11.2022 16:32

#dżem napisał(a) 29.11.2022 04:36
Mieszkańcy Bielan , zrzućcie się i utrzymajcie ten "kultowy" bar. Skoro tak potrzebny niech radni tej dzielnicy zrzekną się swoich wynagrodzeń na rzecz tego baru, za nimi pójdzie na pewno bielański ratusz ! ( i teraz przekaże kasę na bar)
Kto oddał za frajer działkę pod budowę uczelni na Duracza ? Podobno 20 mln była warta.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA