REKLAMA

Targówek

przestrzeń miejska »

 

Atrium Targówek będzie zburzone. W zamian powstaną mieszkania

  3 września 2021

alt='Atrium Targówek będzie zburzone. W zamian powstaną mieszkania'
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Właściciel centrum handlowego przy Głębockiej chce zastąpić obiekt z 1998 roku nowym kwartałem Bródna.

REKLAMA

Gdyby decyzja należała tylko do firmy Atrium, centrum handlowe na Bródnie już by nie istniało, a przy Głębockiej właśnie dobiegałaby końca budowa miejskiego kwartału, połowę którego zajmowałyby mieszkania na wynajem. Takie wnioski można wyciągnąć po posiedzeniu komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy, które odbyło się online w czwartek 2 września.

Koniec Atrium Targówek

Przedstawiciel firmy Atrium opowiedział o planach dotyczących zburzenia centrum handlowego pod budowę wielofunkcyjnego kwartału z mieszkaniami na wynajem oraz urządzenia brzegów Kanału Bródnowskiego. Odpowiadająca w urzędzie miasta za planowanie przestrzenne dyrektorka Marlena Happach powiedziała, że pomysły inwestora podobają się ratuszowi.

Okazuje się jednak, że rozmowy o przyszłości Atrium Targówek trwają już dwa lata i nie wynikło z nich nic konkretnego. Dlaczego? Urzędnicy jednocześnie chwalą inwestycję i wstrzymują ją pod pretekstem konieczności zmiany w studium uwarunkowań przestrzennych i uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Centrum handlowe do likwidacji

Atrium teoretycznie mogłoby skorzystać ze specustawy mieszkaniowej. Przewiduje ona jednak, że co najmniej 80% inwestycji muszą zajmować mieszkania, a firma chciałaby przeznaczyć połowę terenu na cele handlowe. Jak długo postoi Atrium Targówek? Jeśli podejście urzędników się nie zmieni, miną całe lata.

Atrium Targówek (d. Centrum Handlowe Targówek) powstało w latach 1997-1998 na zlecenie Foras Holding. W kolejnych latach obiekt był kilkakrotnie rozbudowywany, zyskując m.in. wielosalowe kino.

(dg)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (11)

# Kalafior

03.09.2021 12:36

Przecież dopiero co to remontowali. ???

# Jelonkowy

03.09.2021 15:22

Biznes chce, aby zamiast jednopoziomowego pasażu powstał pasaż z mieszkaniami na wynajem. Taki kurnik do chowu ludzi. Na dole będą mieli sklepy, a przy okazji na piętrze będzie można im wynająć mieszkanie. Hodowanie klientów. Konsumpcjonizm i kreowanie potrzeb klienta, a później zarabianie na nich.

# mbf

03.09.2021 19:09

Ciekawe gdzie pomieszczą dodatkowe auta?

REKLAMA

# Onnnnn

03.09.2021 22:43

Fakenews. Lepiej weryfikujcie, co publikujecie.

# xxx

04.09.2021 05:56

#Onnnnn napisał(a) 03.09.2021 22:43
Fakenews. Lepiej weryfikujcie, co publikujecie.

Rozumiem, że reprezentujący Atrium na komisji ładu przestrzennego Marcin Olech podał tego fake newsa?
- To obiekty zaprojektowane jeszcze w latach 90. jako monofunkcyjne. Ich stan jest dziś, można powiedzieć, opłakany - mówił Marcin Olech . - Pandemia przyspieszyła decyzje o modernizacji. Doszliśmy do wniosku, że najlepsze byłoby zastąpienie tych centrów handlowych zabudową wielofunkcyjną. Myślimy o mieszkaniach na wynajem, z handlem i usługami na niższych kondygnacjach, z hotelami i biurami od strony tras komunikacyjnych.

# Paweł

05.09.2021 12:10

#Kalafior napisał(a) 03.09.2021 12:36
Przecież dopiero co to remontowali. ???
To może być jakiś fakenews? Planowali rozbudowę od strony "S" i na pewno za tym chodzili tak więc...

REKLAMA

# Targowkowszczanin

07.10.2021 05:19

Ich stan jest dziś, można powiedzieć, opłakany - mówił Marcin Olech . -
Jak skomentiwac te wypowiedz??Stan oplakany ??Kiedy ten duren tam byl i czy wogole??Polowa obiektu jest nowa,dopiero co dobudowana,wszytsko jest w idealnym stanie ,czyste i kolorowe.Gdyby nie kretynskie zamykanie w neidziele,wszytsko tetniloby zyciem.
Kolejny duren,chcacy sie przypodobac J.K. i liczacy na fuche w PiS.

# magdalenaaa

17.10.2021 16:06

Mi to nie przeszkadza, bo zakupy i tak robię poprzez wszelkiej maści aplikacje, bo w dzisiejszych czasach fizyczne odwiedzanie sklepów to dla mnie. Teraz testuje JOKR i nie dość, że ceny jak w sklepach to jeszcze darmowa dostawa do 15 minut. Po co więc fizyczne sklepy

# dada

19.02.2022 15:41

Czyżbyśmy wrócili do czasów z lat 90 XX wieku, kiedy to najpierw remontowano obiekty, a potem sprzedawano za cenę ogrodzenia lub jednej nowej maszyny? Nic się nie opłacało oprócz sprzedaży... To centrum handlowe spełnia oczekiwania mieszkańców i nie powinno być zniszczone!!!

REKLAMA

# Leśny

08.10.2023 11:31

Dada - to nie ty decydujesz. To właściciel podejmie decyzję .

# sroka1

11.11.2023 11:20

Nie mam zdania bo na w robiłam tam zakupów, najczęściej jeżdżę do m1, teraz wybieram się tam dlatego że jest misja wygrywanie bo chce odebrać jadę na kolejne zakupy
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024