REKLAMA

Targówek

drogi »

 

Turmoncka jednokierunkowa? Mieszkańcy podzieleni

  31 sierpnia 2021

alt='Turmoncka jednokierunkowa? Mieszkańcy podzieleni'
Fot. DG

Na Bródnie pojawił się pomysł, by wyznaczyć miejsca parkingowe kosztem pasa ruchu. Mieszkańcy są podzieleni.

REKLAMA

W lipcu opisywaliśmy spór wokół Turmonckiej, gdzie na 400-metrowym odcinku urzędnicy postanowili ustawić znaki przypominające o zakazie parkowania. Jak wyjaśniał rzecznik dzielnicowego ratusza Rafał Lasota, żadne miejsce postojowe nie zostało zlikwidowane.

Turmoncka jednokierunkowa?

Po naszym artykule pojawiła się propozycja, by oznakować Turmoncką jako jednokierunkową i wyznaczyć na połowie jezdni miejsca parkingowe. Mieszkańcy Bródna są podzieleni. Jedni cieszą się, że straż pożarna wreszcie przejedzie płynnie a przejście dla pieszych już nie będzie zastawiane. Drudzy lamentują, że odbiera się im 40-50 miejsc na osiedlu, na którym nie ma gdzie parkować.

- Jeszcze rozumiem tępić tych, co parkują nieprawidłowo blisko przejść, bo się zdarzało notorycznie - pisze nasz czytelnik. - Ale tam jest placyk na 15 aut? Zagospodarować tego nie potrafią. Zakaz na całej długości ulicy, parkingów podziemnych brak. Kolejny popis cymbała, który życie zna z kartki i leci z robotą najmniejszym kosztem.

Zapraszamy na zakupy

Spółdzielcy chcą jednokierunkowej?

- W związku ze zgłoszeniem przewodniczącej rady osiedla Kondratowicza w sprawie zmiany organizacji ruchu na Turmonckiej na odcinku między Krasnobrodzką a Łojewską proszę o udzielenie informacji, czy możliwe jest pozostawienie ruchu jednokierunkowego, dzięki któremu dostępne byłyby dodatkowe miejsca parkingowe dla mieszkańców - pyta w interpelacji radny Michał Jamiński.

Jak przypomina, przedstawiciele osiedla Kondratowicza w przeszłości wielokrotnie zgłaszali do urzędu dzielnicy prośbę o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

- Proszę o szczegółowe informacje, jakie są plany odnośnie organizacji ruchu na wyżej wymienionym terenie i czy wzięto pod uwagę oczekiwania mieszkańców, kierowane przez przedstawicieli osiedla Kondratowicza do urzędu dzielnicy - dopytuje radny.

REKLAMA

"Rozważamy"

- Po zakończeniu budowy metra rozważane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na Turmonckiej - czytamy w odpowiedzi na pismo radnego. - Możliwe byłoby wtedy wyznaczenie 10 miejsc parkingowych na wysokości budynków Turmoncka 12 i 14.

Czy 10 miejsc postojowych jest wartych ograniczenia przepustowości ulicy? Na więcej miejsc nie ma raczej szans. Jak dodają urzędnicy, zgodnie z obowiązującymi przepisami niezbędną liczbę miejsc postojowych powinien zapewnić użytkownik wieczysty osiedla, a więc spółdzielnia.

(db)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe