REKLAMA

Targówek

przestrzeń miejska »

 

"Nie burzymy Atrium Targówek". Co inwestor ma na myśli?

  6 września 2021

alt='"Nie burzymy Atrium Targówek". Co inwestor ma na myśli?'
źródło: obrady komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy

Właściciel centrum handlowego najpierw pokazał wizualizację kwartału bez istniejącego obiektu, a potem ogłosił, że nie planuje go wyburzać.

REKLAMA

Przypomnijmy: na posiedzeniu komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy, które odbyło się online 2 września, przedstawiciel firmy Atrium opowiedział o planach dotyczących budowy przy węźle Głębockiej z trasą S8 (Toruńską) wielofunkcyjnego kwartału z mieszkaniami na wynajem. Teraz właściciel mówi już o "regeneracji" i "transformacji" Atrium Targówek.

Rozważają różne opcje

- Jest to projekt czysto koncepcyjny, prezentowany wyłącznie poglądowo jako tło dyskusji na tym etapie, wizualizujący różne możliwości przyszłego zagospodarowania terenów - czytamy w wiadomości z firmy Atrium. Atrium Targówek będzie zburzone. W zamian powstaną mieszkania Atrium Targówek będzie zburzone. W zamian powstaną mieszkania
Właściciel centrum handlowego przy Głębockiej chce zastąpić obiekt z 1998 roku nowym kwartałem Bródna.
- Proces planowania zagospodarowania przestrzennego dzieli się na fazy. Powyższa wizualizacja została przygotowana w ramach fazy programowej, która prezentuje wyłącznie wstępne koncepcje w różnych wariantach. Koncepcja programowa nie mówi nic o etapowaniu inwestycji. Faza ta nie obejmuje kwestii budynków, ich wielkości, położenia i wzajemnych relacji. Są one przedmiotem koncepcji architektonicznej, która powstaje dopiero po uchwaleniu nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zapraszamy na zakupy

"Regeneracja i programowanie". Co to znaczy?

Atrium pisze, że "w każdym z wariantów programowych regeneracji obiektów na parterze i na I piętrze zaprogramowane jest obecne centrum handlowe ze wszystkimi funkcjami i najemcami". Ze zdania wynika, że właściciel rozważa przeniesienie sklepów i punktów działających w Atrium Targówek na pierwsze dwie kondygnacje nowych budynków planowanych w miejscu istniejącego centrum handlowego. Potwierdza to wspomniana wizualizacja, zaprezentowana na posiedzeniu komisji Rady Warszawy.

Równolegle Graham Kilbane z Atrium Group przekazał nam jednak, że "Grupa Atrium nie planuje wyburzać swoich obiektów handlowych w Polsce" a "celem Atrium jest transformacja obiektów handlowych w kierunku wielofunkcyjnych centrów dzielnicowych poprzez dodanie do istniejących galerii nowych funkcji mieszkalnych, biurowych czy rozrywkowych". Można to odbierać jako zapowiedź nadbudowy centrum handlowego o dodatkowe kondygnacje. Niezależnie od tego, która z wersji jest na dziś bardziej prawdopodobna, faktem pozostaje jedno: Atrium rozważa budowę obok węzła Głębockiej z trasą S8 (Toruńską) mieszkań i biur.

(dg)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break