REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

kultura

 

Aktorka o WCK w Marysinie: "Najgorszy dom kultury, w jakim byłam"

  28 kwietnia 2022

Aktorka o WCK w Marysinie: "Najgorszy dom kultury, w jakim byłam"
źródło: film z Facebooka

W kwietniu w domu kultury przy Korkowej gościł zespół kabaretowy z występem "Gdzie te chłopy?". Artystka Jolanta Radwańska opowiedziała, jakie są jej wrażenia po występie.

REKLAMA

Aktorka Jolanta Radwańska nie pozostawia suchej nitki na filii Wawerskiego Centrum Kultury, które w ubiegłym roku przeniosło się do lokalizacji po sklepie spożywczym Tanioch przy Korkowej 119/123.

REKLAMA

"To jest tragedia"

Filia WCK działała wcześniej w innej lokalizacji przy Korkowej a decyzja o jego przeniesieniu pozostaje niezrozumiała dla wielu mieszkańców. Gdy w czerwcu ubiegłego roku otwarto dom kultury w pawilonie po sklepie spożywczym, wszyscy przekonali się na własne oczy, że jest on ciasny, duszny i niewygodny.

- Kilkakrotnie występowałam w WCK Marysin w poprzednim lokalu i to, co zgotowali temu klubowi włodarze, to jest tragedia - mówi Radwańska. - Tam nie ma w ogóle powietrza.

Okna się nie otwierają, nie ma garderoby, nie ma miejsca, gdzie można usiąść, zjeść kanapkę między próbą a występem. Jestem zdegustowana. W starym miejscu garderoba była taka, jak tutaj sala występowa. Tam było wszystko, a tu masakra.

Aktorka krytykuje m.in. obskurne wejście na tyłach budynku, gdzie straszy popękana i porozrzucana kostka chodnikowa a drzwi przypominają wejście do hali magazynowej. Następnie porównuje wiele warszawskich i okołowarszawskich scen, po czym stwierdza: "To najgorsze miejsce, jakie do tej pory spotkałam. Najgorsze pod każdym względem. To nie jest miejsce na dom kultury".

REKLAMA

"Jak do obory wstawimy klimatyzację..."

- Pełniąca funkcję dyrektora Wawerskiego Centrum Kultury Barbara Karniewska na posiedzeniu komisji kultury ogłosiła, że wnętrza nowej filii WCK w Marysinie nie odbiegają standardem od kulturotek w Falenicy i Radości - pisze w "Gazecie Wawerskiej" Olga Pasierbska z rady osiedla Marysin Południowy.

Tej samej narracji trzymają się niektórzy radni, którzy w mediach społecznościowych nazywają krytykę ze strony podatników "hejtem". Radna Marta Turska przypomina, że garderoby dla artystów nie ma również w nowych kulturotekach w Radości, Aninie i Falenicy.

- Wielcy artyści przebierają się w wąskim korytarzu i do tej pory nikt nie narzekał - pisze. - W Marysinie jest sala przygotowana akustycznie i klimatyzowana.

- Jak do obory wstawi Pani klimatyzację, to smrodu nie ma możliwości zlikwidować - komentuje jeden z mieszkańców - Analogiczna sytuacja jest w zagrzybionych pomieszczeniach po sklepie spożywczym. Co do akustyki, szkoda strzępić języka. Poprzedni lokal naszego klubu był zaprojektowany na właśnie taką działalność. Akustyka była w sali widowiskowej, nie było klimatyzacji, ale była wentylacja i okna się otwierały w razie potrzeby.

Cała wypowiedź aktorki znajduje się TUTAJ..

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.

Aktorka o WCK w Marysinie: "Najgorszy dom kultury, w jakim byłam"
źródło: film z Facebooka
 

Komentarze (2)

# Allegra

29.04.2022 08:14

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ktoś na tej zamianie zarobił, a nawet kilka osób, także... czego się czepiacie. To trochę takie myślenie "cieszcie się, że w ogóle macie"

# Jerzy Krzak

12.05.2022 13:53

Gdzie znajdę osiągnięcia artystyczne pani Radwańskiej . Proszę nie posądzać mnie o złośliwość. Pytam ze zwykłej ciekawości . W internecie ich nieznalazłem
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA