REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

A gdyby tak... Trochę nowoczesności w Wawrze

  20 listopada 2014

alt='A gdyby tak... Trochę nowoczesności w Wawrze'
źródło: materiały prasowe

Rozwiązania wymyślane w Europie Zachodniej prędzej czy później trafiają do Warszawy. A kiedy w Wawrze będziemy mieć... drogi rowerowe z paneli słonecznych?

REKLAMA

Wawer jest prawie pozbawiony dróg rowerowych, zaś temat energii odnawialnej jest jak najbardziej na czasie. Jak połączyć jedno z drugim? Budując drogę z paneli!

Technologię, umożliwiającą budowę drogi rowerowej z paneli słonecznych wynaleziono w Holandii, pierwszy tego typu odcinek powstał w tym roku w miasteczku Krommen. Szkło, z którego został wykonany, jest antypoślizgowe, odporne na warunki atmosferyczne i oczywiście na tyle mocne, żeby wytrzymać nacisk przejeżdżających rowerów. Niestety nie jest tak wydajna, jak tradycyjne panele słoneczne, ale według projektantów rachunek i tak jest niższy, niż za budowę oddzielnie paneli i oddzielnie drogi rowerowej, a 100-metrowy fragment drogi zaopatruje w energię trzy domy jednorodzinne.

Czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się w Wawrze? Z pewnością. Niestety poczekamy na taki projekt... długo (aż skończy się węgiel?).

DG

 

Komentarze (2)

# MCPOL

26.11.2014 15:07

Budowano prawie od początku Trakt Lubelski - dlaczego nie zrobiono ścieżki rowerowej

# Roberto

28.11.2014 12:10

Wawer jest fajną dzielnicą o mało miasteczkowym charakterze. W takim miejscu budowanie infrastruktury dla rowerów jest zbędne. Wystarczy postawić tylko na odpowiednie uspokojenie ruchu i szeroką strefę Tempo 30. Tymczasem nie wiele w tej dziedzinie się dzieje. Zdecydowanie władza sprzyja kierowcom forsując szybkie i pro-samochodowe inwestycje. Taką inwestycją jest Nowozabielska, która z projektowanej lokalnej ulicy osiedlowej stała się szybką arterią przelotową. Tylko jej szybkie uspokojenie może uchronić przed nieuchronnymi wypadkami i ofiarami. Dlatego apeluję aby czym prędzej pojawiły się na niej wyspowe progi spowalniające takie jaki od kilku lat z powodzeniem funkcjonują na Mrówczej!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy