Trzy nowe parkingi park&ride gotowe
21 listopada 2014
Parkingi P+R Międzylesie, Radość i Gocławek są już gotowe. Wyglądają okropnie, ale nie sposób odmówić im przydatności.
Morskie Oko - będzie plaża, bez kąpieliska
Plaża, ławki, pomosty a dookoła zieleń - czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce do wypoczynku latem? Tak będzie w Aleksandrowie. W przyszłym roku rusza modernizacja Morskiego Oka.
Każde dodatkowe miejsce to co najmniej jedna osoba więcej, korzystająca z transportu publicznego, i jeden pojazd na ul. Patriotów mniej. Pojawiają się za to opinie, że inwestycja jeszcze bardziej szpeci i tak wątpliwej urody otoczenie stacji.
- Dlaczego nie można było w projekcie dodać zieleni? - pyta internauta na facebookowym profilu urzędu dzielnicy Wawer. - Ten parkan jest obleśny i monotonny. Żywopłot byłby wskazany, jest miejsce! Jestem pewien, że te parkaniki pięknie przyżółkną i będą kolejnym miejsce dla dzikich reklam!
O tym, czy pojawią się dzikie reklamy, przekonamy się wkrótce. Na razie możemy "podziwiać" place do parkowania, wyglądające jak ubodzy krewni parkingów zbudowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Wawrze i Aninie. Porządnej nawierzchni, estetycznego ogrodzenia i monitoringu tu nie uświadczymy, za to nie musimy mieć Karty Miejskiej, by zostawić tu pojazd. Kosztowały także mniej niż podobne parkingi, budowane przez ZTM. A co na to kierowcy?
- Parking to parking - mówi zapytany przy stacji Międzylesie kierowca, wzruszając ramionami. - Wypasu tu nie potrzeba, to nie galeria sztuki.
A estetyka? Do czasu planowanego "za kilka lat" kompleksowego remontu linii otwockiej okolice stacji i tak sprawiają, że bolą oczy a na samych stacjach za sukces trzeba uznać każdy usunięty bazgroł...
W następnej kolejności ma powstać parking przy stacji Miedzeszyn.
DG
.



































