REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

92-latek chodził boso po Młocinach. Myślał, że odwiedzi ojca

  2 marca 2023

92-latek chodził boso po Młocinach. Myślał, że odwiedzi ojca
źródło: Pixabay

Zziębnięty staruszek bez butów i kurtki błąkał się w okolicach pętli tramwajowo-autobusowej przy stacji metra Młociny. Seniorem zaopiekowali się strażnicy miejscy, którzy odwieźli go do domu.

REKLAMA

Minęła godzina 16:00, gdy strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który bez butów błąka się w rejonie ul. Zgrupowania AK Kampinos.

Staruszek błąkał się po mieście

"Dzień był chłodny, padał śnieg z deszczem. Tracił przytomność, prosił o pomoc. Przechodnie nie reagowali Tracił przytomność, prosił o pomoc. Przechodnie nie reagowali
Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego w Warszawie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaczepia przechodniów na Kasprowicza. Na miejscu okazało się, że robił to, bo pilnie potrzebował pomocy medycznej.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Strażnicy odnaleźli seniora nieopodal wiaduktu przy ulicy Nocznickiego" - relacjonuje warszawska straż miejska.

Mężczyzna nie miał kurtki ani butów i trząsł się z zimna. Kręcił się bezradnie i nie wiedział, dokąd ma iść. Gdy strażnicy podeszli do niego, nie umiał powiedzieć, gdzie mieszka. Twierdził, że idzie odwiedzić ojca mieszkającego w Śródmieściu przy Brackiej.

Kup bilet

Straż miejska pomogła zmarzniętemu

"Funkcjonariusze okryli seniora kocem termicznym i zaprosili go do radiowozu, by się ogrzał. Gdy 92-latek się uspokoił, strażnikom udało się ustalić jego tożsamość, a dzięki temu również jego adres zamieszkania. Mężczyznę przewieziono do domu, gdzie zaopiekował się nim wnuczek" - informują strażnicy miejscy.

Straż miejska apeluje, aby bliscy i opiekunowie osób z zanikami pamięci umieszczali w ich ubraniach kartki z informacjami, które w razie potrzeby pomogą funkcjonariuszom w ustaleniu danych personalnych.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA