REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

92-latek chodził boso po Młocinach. Myślał, że odwiedzi ojca

  2 marca 2023

alt='92-latek chodził boso po Młocinach. Myślał, że odwiedzi ojca'
źródło: Pixabay

Zziębnięty staruszek bez butów i kurtki błąkał się w okolicach pętli tramwajowo-autobusowej przy stacji metra Młociny. Seniorem zaopiekowali się strażnicy miejscy, którzy odwieźli go do domu.

REKLAMA

Minęła godzina 16:00, gdy strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który bez butów błąka się w rejonie ul. Zgrupowania AK Kampinos.

Staruszek błąkał się po mieście

"Dzień był chłodny, padał śnieg z deszczem. Tracił przytomność, prosił o pomoc. Przechodnie nie reagowali Tracił przytomność, prosił o pomoc. Przechodnie nie reagowali
Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego w Warszawie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaczepia przechodniów na Kasprowicza. Na miejscu okazało się, że robił to, bo pilnie potrzebował pomocy medycznej.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Strażnicy odnaleźli seniora nieopodal wiaduktu przy ulicy Nocznickiego" - relacjonuje warszawska straż miejska.

Mężczyzna nie miał kurtki ani butów i trząsł się z zimna. Kręcił się bezradnie i nie wiedział, dokąd ma iść. Gdy strażnicy podeszli do niego, nie umiał powiedzieć, gdzie mieszka. Twierdził, że idzie odwiedzić ojca mieszkającego w Śródmieściu przy Brackiej.

Zapraszamy na zakupy

Straż miejska pomogła zmarzniętemu

"Funkcjonariusze okryli seniora kocem termicznym i zaprosili go do radiowozu, by się ogrzał. Gdy 92-latek się uspokoił, strażnikom udało się ustalić jego tożsamość, a dzięki temu również jego adres zamieszkania. Mężczyznę przewieziono do domu, gdzie zaopiekował się nim wnuczek" - informują strażnicy miejscy.

Straż miejska apeluje, aby bliscy i opiekunowie osób z zanikami pamięci umieszczali w ich ubraniach kartki z informacjami, które w razie potrzeby pomogą funkcjonariuszom w ustaleniu danych personalnych.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break